Μετά την απεργία τί;

Ξεκίνησε από odyssevax, 18 Σεπ 2013, 05:22:07 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

odyssevax

Παίζει να ήμουν κι ο μόνος που απέργησα σήμερα στο σχολείο μου!  ;)

Σχόλια:

1) Πράγματι ο κλάδος δεν στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων. Είπαμε πως θα πάμε σε ένα αγώνα διαρκείας αλλά μάλλον εννοούσαμε σε αγώνα διαρκείας 1 εβδομάδας. Δυστυχώς. Εγώ θα συνεχίσω, θα πάω στις συνελεύσεις αλλά όπως έχω πει οι επόμενες διαθεσιμότητες θα βρουν τους διαθέσιμους μόνους τους και ο θεός μαζί τους.

2) Εμείς απεργήσαμε 7 στους 28 και όπως κάθε μέρα πήγαμε στο σχολείο (Θεσσαλονίκη - Πολύγυρος: 130 χιλιόμετρα πάνε-έλα) για να κάνουμε κουβέντα όπως και κάθε προηγούμενη μέρα. Άξιζε τον κόπο και μόνο για αυτό, για να διατηρήσουμε το καλό κλίμα που πετύχαμε όλη την προηγούμενη εβδομάδα (δεν πέσαμε καμία μέρα κάτω από 90%). Αύριο επίσης θα πάμε στον Πολύγυρο οι ίδιοι, στις 11:00 έχει συγκέντρωση και πορεία και στη μία έχει γενική συνέλευση στην οποία βλέπω (δυστυχώς) τίτλους τέλους.

3) τι να πω τουλάχιστον τα έχεις καλά με τη συνείδησή σου...πάλεψες για να πετύχεις κάτι...!!! οι υπόλοιποι ας παλέψουν με τις τύψεις τους!!!!

odyssevax

Χάρτης εννοιών!  8)

odyssevax



odyssevax



odyssevax


nikolasmer

Αγαπητέ συνάδελφε, σου αφιερώνω και γώ με τη σειρά μου ενα [ομώνυμο*(1/2)] άλμπουμ.
Μάνος Λοΐζος "Τα τραγούδια του Σεβάχ".
keep walking!! 
Μερεντίτης Νικόλαος
Πληροφορικός

odyssevax


odyssevax

Ισότητα VS Δικαιοσύνη!