Πανελλήνιες 2015 Δίκτυα

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 02 Ιουν 2015, 10:31:51 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Λαμπράκης Μανώλης

τα θέματα θεωρώ κρύβουν παγιδούλες.....στο θέμα Γ2.β τι απαντάμε ?? αυτό που έχει MF 0 ?? ή μήπως δεν ξέρουμε πιο θα φτάσσει τελευταίο, μποερί με οποιαδήποτε σειρά ??

Γιάννης Αναγνωστάκης

Και γω αυτό ήθελα να πω μόλις τώρα...Δεν ξέρουμε...

Λαμπράκης Μανώλης

θεωρώ η απάντηση είναι "σε οποιαδήποτε σειρά - δεν ξέρουμε "

Obelix

Το Γ2.β δεν μου φαίνεται και τόσο σωστά διατυπωμένο. Κατά τα άλλα, με εξαίρεση το Α.3, μια χαρά μου φαίνονται.

Λαμπράκης Μανώλης

αν ζητάει σε ποια φτάνει, υποθέτω δεν ξέρουμε την σειρά, μπορεί να φτάσουν μπερδεμένα και να τα βάλει το TCP στη σειρά....αν δεν κάνω κάποιο λάθος

Obelix

"τα οποία έχουν φτάσει με τυχαία σειρά στον προορισμό τους". Μήπως θέλαν να ρωτήσουν κάτι άλλο? Μου φαίνεται περίεργο να θέσουν έτσι το ερώτημα και να ζητάνε τέτοια απάντηση...

Cardinall

Μηπως εννοουν ποιο είναι το τελευταίο κομμάτι του πακέτου γενικότερα και άρα θα το πάμε μεσω ΔΕΤ; Δηλαδή να είναι το Γ;

dihatzou

εγώ με την πρώτη ανάγνωση απάντησα το Δ, γιατί λέει η εκφώνηση "με τυχαία σειρά στον προορισμό τους, όπως απεικονίζεται στον παρακάτω πίνακα" και στον πίνακα σαν τελευταίο πακέτο έχει το Δ.
Τώρα με τα σχόλια σας αρχίζω και προβληματίζομαι.

Κατερίνα Μ

Από το ΔΕΤ ξέρουμε ποιο θα φτάσει τελευταίο. Επειδή δεν τΑ βλεπω ποιο έχει μεγαλυτερο ΔΕΤ;

Λαμπράκης Μανώλης

Παράθεση από: dihatzou στις 03 Ιουν 2015, 11:15:44 ΠΜ
εγώ με την πρώτη ανάγνωση απάντησα το Δ, γιατί λέει η εκφώνηση "με τυχαία σειρά στον προορισμό τους, όπως απεικονίζεται στον παρακάτω πίνακα" και στον πίνακα σαν τελευταίο πακέτο έχει το Δ.
Τώρα με τα σχόλια σας αρχίζω και προβληματίζομαι.

συνάδελφε παίζει και αυτό ... μπερδεμένη εκφώνηση, πως θα καταλάβουμε το εννοούν άραγε ???

Λαμπράκης Μανώλης

Παράθεση από: Κατερίνα Μ στις 03 Ιουν 2015, 11:18:35 ΠΜ
Από το ΔΕΤ ξέρουμε ποιο θα φτάσει τελευταίο. Επειδή δεν τΑ βλεπω ποιο έχει μεγαλυτερο ΔΕΤ;

από το ΔΕΤ ξέρουμε ποιο θα τοποθετήσουμε τελευταίοα στο αρχικό κομμάτι, όχι ποιο έφτασε τελευταίο, αν δεν κάνω λάθος

Cardinall

Παράθεση από: Κατερίνα Μ στις 03 Ιουν 2015, 11:18:35 ΠΜ
Από το ΔΕΤ ξέρουμε ποιο θα φτάσει τελευταίο. Επειδή δεν τΑ βλεπω ποιο έχει μεγαλυτερο ΔΕΤ;

Κατερίνα με το ΔΕΤ ξέρουμε το τελευταίο κομμάτι της πληροφορίας, οχι ποιο έφτασε τελευταίο γενικά στον προορισμό. Απλά όταν συναρμολογηθούν τα κομμάτια, αυτό με το μεγαλύτερο ΔΕΤ , θα μπει τελευταίο

Γιάννης Αναγνωστάκης

Παιδιά, η εκφώνηση έχει λάθος διατύπωση όπως και να έχει..Είτε θα έπρεπε να ρωτήσουν ποιο κομμάτι θα τοποθετηθεί τελευταίο στην επανασύνθεση του αυτοδύναμου πακέτου, είτε θα έπρεπε να ρωτήσουν αν μπορούμε να ξέρουμε ποιο θα φτάσει τελευταίο...

Για να μην γράφετε και πράγματα που δεν στέκουν, ο ΔΕΤ μας δείχνει την θέση του κομματιού κατά την διάσπαση! όχι  το με το τι σειρά έφτασε!

ngiannakos

Το Δ1 είναι όλα άμεση δρομολόγηση, Δρομολογητής κενό, και 1,2,3 Αριθμός διεπαφής??? Πολύ εύκολο αν είναι έτσι για 18 μονάδες.

Obelix

Παράθεση από: janag79 στις 03 Ιουν 2015, 11:22:44 ΠΜ
θα έπρεπε να ρωτήσουν ποιο κομμάτι θα τοποθετηθεί τελευταίο στην επανασύνθεση του αυτοδύναμου πακέτου


Νομίζω πως αυτό ήθελαν....