Πρόγραμμα Επεξεργασίας Βίντεο (.flv)

Ξεκίνησε από dski, 03 Ιουν 2010, 05:16:11 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

dski

  Συνάδελφοι,

  Έχει κανείς να μου προτείνει κάποιο προγραμματάκι για επεξεργασία αρχείων βίντεο .flv? Μιλάω για κάτι αντίστοιχου επιπέδου με WαveMix και Audacity για τον ήχο  :). Δε θέλω πολλά πράγματα στην πραγματικότητα αυτό που θέλω να κάνω είναι από κάποια βιντεάκια που έχω κατεβάσει από το YouTube να κάνω "κοπτοραπτική" δηλ. να πάρω τμήματα από το κάθε ένα και να φτιάξω ένα ενιαίο βίντεο.

  Αν ξέρετε κάτι καλό που ίσως όμως δεν υποστηρίζει το format .flv η πρόταση είναι καλοδεχούμενη αφού θα βρω κάποιο τρόπο να κάνω τη μετατροπή σε άλλο format (η ποιότητα του βίντεο δεν είναι ιδιαίτερα κρίσιμος παράγοντας, με ενδιαφέρει απλά να μπορεί κανείς να το παρακολουθήσει)

  Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  Δημήτρης Σκυριανόγλου

lykos

Πολύ καλό για κόψιμο-ράψιμο:

Video Edit Master version 1.8 - Copyright (c) 2008 By Hazem Osman
FREE for non-commercial use.


Υποστηρίζει λίγα formats, αλλά είναι πολύ γρήγορο επειδή δεν  κάνει re-encoding.

dpa2006

Computer science (abbreviated CS or CompSci) is the scientific and practical approach to computation and its applications. It is the systematic study of the feasibility, structure, expression, and mechanization of the methodical processes (or algorithms) that underlie the acquisition, representation, processing, storage, communication of, and access to information, whether such information is encoded in bits and bytes in a computer memory or transcribed engines and protein structures in a human cell.source:http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_science

stam12

Για προσθήκη υπότιτλων σε βίντεο, υπάρχει κάποιο απλό και καλό εργαλείο; (ακόμα και webapp)!
Το να κάνεις λάθος είναι ανθρώπινο και το να ρίχνεις το φταίξιμο στον υπολογιστή είναι ακόμη πιο ανθρώπινο.