Για γρήγορη επανάληψη της ύλης

Ξεκίνησε από adam, 26 Απρ 2009, 02:13:36 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

adam

Συνάδελφοι καλημέρα.
Χρόνια πολλα, Χριστός Ανέστη (άλλη μια φορά!)
Μετά από τόσες μέρες απουσίας να ευχηθώ καλή επάνοδο στις σχολικές αίθουσες από αύριο.
Είχα βρει μέσω του forum κάποια αρχεία ppt και έχω ετοιμάσει κάποια επιπλέον για σύντομη επανάληψη της θεωρείας στο χρόνο που απομένει  και είπα να τα μοιραστώ μαζί σας.
Εν καιρώ θα ακολουθήσουν κι άλλα μάλλον.

adam

#1
Άλλα δύο αρχεία γι'απόψε...
Προσθέτω άλλο ένα ppt αρχείο.
Οποιαδήποτε λάθη ή παρατηρήσεις καλοδεχούμενα.
ʼλλο ένα αρχείο και έπεται συνέχεια...

joanna

Πολύ καλό το υλικό και πολύ ωραίες φωτογραφίες!!

aleremain

#3
ωραία ! :)
αλλά το kef6dsl.ppt δεν μου το ανοίγει. ???

stef0s

Καλησπερα παιδια και απο εμενα, ειμαι καινουργιος στην παρεα σας... Παρατηρω οτι εχω αρκετα κενα, γιατι την ωρα του μαθηματος ο καθηγητης μας κανει αλλες δουλειες και ολοι η ταξη εκτος απο εμενα που θελω να περασω καπου παιζει παιχνιδια  σε sites...  :'(

adam

Παράθεση από: joanna στις 27 Απρ 2009, 11:38:42 ΜΜ
Πολύ καλό το υλικό και πολύ ωραίες φωτογραφίες!!
Αγαπητή joanna η αλήθεια είναι πως μεγάλο μέρος του φωτογραφικού υλικού είναι παρμένο και από τις δικές σου σημειώσεις. Οπότε,όπως καταλαβαίνετε, όλοι λίγο πολύ συμβάλλουμε σ'αυτή την προσπάθεια. Η δουλειά του κεφαλαίου 6 είναι από σημειώσεις κάποιου συναδέλφου πάλι μέσα από το forum (δεν θυμάμαι την ιστοσελίδα του). Είπα να τα συμμαζέψω σε ένα θέμα για να χρησιμοποιηθούν συνολικά από όποιον επιθυμεί και για όσο προλαβαίνει. Θα προσπαθήσω πάντως να ανεβάσω κι άλλα αρχεία σύντομα

adam

Παράθεση από: aleremain στις 27 Απρ 2009, 11:59:39 ΜΜ
ωραία ! :)
αλλά το kef6dsl.ppt δεν μου το ανοίγει. ???
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν σου ανοίγει το αρχείο.Εγώ πριν λίγο το ξανακατέβασα και παίζει κανονικά.
Το ξαναεπισυνάπτω εδώ

aleremain

ευχαριστώ φίλος τώρα είναι εντάξει ! :)

adam

#8
Παραθέτω άλλο ένα αρχείο ppt για το κεφ 7.5
Όσο για το κεφ8 που ρωτάνε κάποιοι (σε άλλο θέμα) προσωπικά θα προσπαθήσω σύντομα να ανεβάσω κάποιες σημειώσεις
Άλλο ένα αρχείο για το κεφ7...

Mariosxania

Ευχαριστώ πολύ adam.Φανταστική δουλειά....

ngiannakos

Adam πολύ καλή δουλειά..Ευχαριστώ πολύ

Terius

Πολύ καλή και συγκροτημένη δουλειά. Μας βγάζεις από ένα πολύ μεγάλο κόπο ειδικά οσους ασχολούνται πρώτη φορά με το μάθημα αυτό

adam

Παράθεση από: Terius στις 05 Μαΐου 2009, 11:46:11 ΠΜ
Πολύ καλή και συγκροτημένη δουλειά. Μας βγάζεις από ένα πολύ μεγάλο κόπο ειδικά οσους ασχολούνται πρώτη φορά με το μάθημα αυτό
Φίλε/η Terius
Μην θεωρείς ότι αυτά τα αρχεία είναι δουλειά που προέκυψε μετά από εμπειρία στο μάθημα...Κι εγώ πρώτη φορά ασχολούμαι με το μάθημα (όπως οι περισσότεροι από μας εξάλλου, είναι καινούριο το βιβλίο) αλλά και με το αντικείμενο των δικτύων δεν είχα ξαναασχοληθεί πολύ λεπτομερώς.
Για το λόγο αυτό κάνω έκκληση προς συναδέλφους που έχουν περισσότερη εμπειρία, αν δουν πιθανά λάθη να τα επισημάνουν το συντομότερο δυνατό για να μη λέμε κι ανακρίβειες, γιατί απ' ό,τι φαίνεται πολλοί μαθητές είναι "οπαδοί" του forum.
Εξάλλου για τα παιδιά μας (εντός και εκτός τάξης) δεν καταβάλλουμε όλοι μας φιλότιμες προσπάθειες? Γι' αυτά προσπαθούμε να γίνουμε καλύτεροι και πιο αξιόπιστοι.
Οι πηγές μου είναι τα διάφορα πανεπιστημιακά βιβλία και σημειώσεις, αλλά υπάρχει περίπτωση να μην αποκωδικοποιώ τα πάντα σωστά,οπότε διορθώστε πιθανές ανακρίβειες.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

arispaliouras

Ανεβάζω ένα διαγώνισμα για τα κεφάλαια 7.9 και 7.11

marianad

Μια επανάληψη για το Κεφάλαιο 8. Έιναι λίγο βιαστικό, μάλλον θα έχει τυπογραφικά λάθη... :-[