Ιδιαίτερα Μαθήματα ΑΕΠΠ από φοιτητή πληροφορικής

Ξεκίνησε από Chandler M. Bing, 16 Μαΐου 2016, 09:54:49 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Chandler M. Bing

Καλησπέρα αγαπητοί φίλοι.Καινούριος στο site και αυτό είναι το πρώτο μου θέμα...Είμαι φοιτητής ΤΕΙ Πληροφορικής και φέτος τελειώνω το 2ο έτος σπουδών μου.Λόγω οικονομικής ανάγκης ψάχνω δουλειές του ποδαριού αλλά και πάλι με την κρίση δεν βρίσκω τίποτα όντας ανειδίκευτος.Έτσι σκέφτηκα να ασχοληθώ με κάτι πάνω στο αντικείμενο μου και θα ήθελα τις γνώμες όσων φίλων έχουν εμπειρία.Μπορώ να αναλάβω εξ' ολοκλήρου ένα παιδί Β λυκείου και να το προετοιμάσω κατάλληλα ώστε στην Γ λυκείου να μπορεί να γράψει ένα αξιοπρεπέστατο βαθμό? Πριν δυο χρόνια που έδινα εγώ πανελλαδικές δεν τα είχα πάει τόσο καλά στο συγκεκριμένο μάθημα αλλά πλέον έχω περισσότερες γνώσεις και αντιλαμβάνομαι καλύτερα την Γλώσσα αφού έχω δουλέψει πολύ την Pascal,C και C++.Θα ήθελα γνώμες για το αν αρχικά υπάρχει περίπτωση να με εμπιστευθεί οικογένεια μιας και δεν έχω πτυχίο και δεύτερον αν θα μπορέσω να ανταποκριθώ στην δουλειά αυτή.Όλες οι γνώμες δεκτές,ευχαριστώ εκ των προτέρων.. :)

stavrax

Φυσικα και μπορεις να ανταποκριθεις σε αυτην την δουλεια. Αν ημουν στην θεση σου θα ξεκοκκαλιζα το σχολικο, ολα τα θεματα των πανελλαδικων ενιαια και επαναληπτικα για να αποκτουσα αυτοπεποιθηση. Παρε και ενα βοηθημα να εχεις ενα μπουσουλα και δεν θα εχεις προβλημα.

Οσον αφορα την εμπιστοσυνη μιας οικογενειας, η εμπιστοσυνη κερδιζεται! Μπορεις να προτεινεις να ξεκινησεις την προετοιμασια της Β και επαναδιαπραγματευσαι την Γ λυκειου. Ναι ισως το οτι εισαι φοιτητης να δειχνει ως μειονεκτημα σε εναν γονιο αλλα με μια γενναια πτωση της αμοιβης σου καθως και με τον ενθουσιασμο, δουλεια και απανω απ´ ολα αγαπη κανεις το μειονεκτημα πλεονεκτημα.

Το μονο που χρειαζεσαι για να τα καταφερεις ειναι να αγαπας το αντικειμενο και κυριως τον εκπαιδευομενο.

Καλη τυχη