Γενικό Λύκειο > Εξετάσεις 2019-2020

Θέμα Δ

<< < (2/17) > >>

evry:
Δεν είναι το ίδιο. Άλλο να αλλάζει τη σειρά των ερωτημάτων και άλλο να κάνει τις ενέργειες που ζητούνται στο ίδιο ερώτημα με άλλη σειρά. Σίγουρα κάποιοι θα κόψουν πάντως και κάποιοι όχι.
Θα συζητηθεί στο βαθμολογικό, το μόνο σίγουρο.

--- Παράθεση από: P.Tsiotakis στις 24 Ιουν 2020, 10:47:49 πμ ---Αν βάλει Χ παντου και στη συνέχεια διαβάσει με "τέλος" τον πίνακα κατά γραμμές θα χάσει μονάδες;

Δηλαδή αν π.χ. διαβάσει πρώτα τον πίνακα μετρήσεων και μετά τα ονόματα ΚΟΜΥ, θα χάσει μονάδες;

--- Τέλος παράθεσης ---

P.Tsiotakis:
Προφανώς δεν είναι η ίδια σειρά ενεργειών.
Ωστόσο οι εισαγόμενες τιμές είναι οι ίδιες και με την ίδια σειρά.

Προσωπικά δεν βλέπω λόγο μείωσης μονάδων, μάλιστα θεωρώ σημαντικότερη σκέψη όποιου μαθητή έχει προετοιμάσει τον πίνακα από πριν για την επικείμενη είσοδο δεδομένων, δείχνει ότι επίσης κατανόησε το τι συμβαίνει με αυτόν τον πίνακα

SuperTz:
Έχω την αίσθηση πως δεν είναι σαφές το τι θα κάνει η Διαδικασία και τι το Πρόγραμμα στην περίπτωση του ίδιου αριθμού θετικών δειγμάτων. Διαβάζοντας το Δ4 περίμενα να δω κάτι στο Δ5, αλλά δεν...
Θεωρείτε πως η Διαδικασία ή το Πρόγραμμα θα αναλάβει την περίπτωση αυτή; Με μια πρώτη ανάγνωση φαίνεται το Πρόγραμμα, αλλά νομίζω πως στερείται σαφήνειας

P.Tsiotakis:

--- Παράθεση από: SuperTz στις 24 Ιουν 2020, 11:03:18 πμ ---Έχω την αίσθηση πως δεν είναι σαφές το τι θα κάνει η Διαδικασία και τι το Πρόγραμμα στην περίπτωση του ίδιου αριθμού θετικών δειγμάτων. Διαβάζοντας το Δ4 περίμενα να δω κάτι στο Δ5, αλλά δεν...
Θεωρείτε πως η Διαδικασία ή το Πρόγραμμα θα αναλάβει την περίπτωση αυτή; Με μια πρώτη ανάγνωση φαίνεται το Πρόγραμμα, αλλά νομίζω πως στερείται σαφήνειας

--- Τέλος παράθεσης ---

το δεύτερο κριτηριο ταξινομησης, δεν ειναι υποθεση της ταξινομησης (δηλαδη της Διαδικασίας);

SuperTz:
γράφει "να εμφανίζονται με αλφαβητική σειρά" και όχι να ταξινομούνται

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση