Γενικό Λύκειο > Εξετάσεις 2019-2020

Θέμα Γ

<< < (3/3)

George Eco:

--- Παράθεση από: akalest0s στις 26 Ιουν 2020, 08:43:18 πμ ---Πως το είχες μυριστεί;

--- Τέλος παράθεσης ---

Έχω φωτογραφία με πίνακα πριν τις Πανελλήνιες.
Σ/Λ (standard)
Συμπλήρωση κώδικα (standard)
Μία ερώτηση ανάπτυξης (standard)
Ουρά (αναμενόμενο ως νέα ύλη)
Στοίβα (αναμενόμενο ως νέα ύλη)
Εκσφαλμάτωση [με διέψευσαν]
Θέμα Δ θα είναι παράλληλοι πίνακες με υποπρογράμματα και sort (σύνηθες θέμα Δ)
ΕΠΙΛΕΞΕ μετατροπή σε ΑΛΛΙΩΣ_ΑΝ και vice versa. (αναμενόμενο ως νέα ύλη)

και πάμε στο δικό σου ερώτημα:

ΘΕΜΑ Γ έχει μπει στο παρελθόν κλιμακωτή. Η κλιμακωτή μπορεί να γίνει εύκολα με ΑΛΛΙΩΣ_ΑΝ η οποία όμως έχει άμεση σχέση με την ΕΠΙΛΕΞΕ που είναι μέσα στη νέα ύλη. Διαχωρίζει και παρομοιάζει ταυτόχρονα τη μία δομή με την άλλη ένα τέτοιο θέμα. Κι αυτό με έκανε να το μυριστώ.

Δε κάνω τον έξυπνο. Το μυρίστηκα σημαίνει... το μυρίσητηκα. Δεν ήταν όλα όσα μυρίστηκα μέσα. Αλλά τα παιδιά προετοιμάστηκαν εφ όλης της ύλης κι ως δια μαγείας τα θέματα έπεσαν 100% όπως φαντάστηκα, διότι ψυχολόγησα καλά την Επιτροπή και τη δικαιολόγηση του νέου βιβλίου, με ύλη που έχουν πετσοκόψει λόγω COVID-19.

Εγώ βέβαια έτρεμα μην έλεγαν κλιμακωτή με ΕΠΙΛΕΞΕ. Μη βαράτε που το αναφέρω ως ενδεχόμενο, έχουν βάλει αδόμητο διάγραμμα το 2018 και στη Πληροφορική Γ ΕΠΑΛ φέτος έβαλαν θεωρητικό θέμα από ασκήσεις... τους έχω ικανούς για όλα και γι' αυτό προετοιμάζω τα παιδιά για τα πάντα.
Βέβαια είπα μπα, δε θα τα τσακίσουν τα παιδιά, ήταν δύσκολη χρονιά. Κι όντως φέτος τα θέματα θεωρούνται εύκολα σα τα περσινά.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση