Γενικό Λύκειο > Εξετάσεις 2016-2017

Σχολιασμός θεμάτων(ημερήσια) 2017

(1/12) > >>

sstauross:
Καλημέρα συνάδελφοι,
πως τα είδατε τα φετινά θέματα;

Προσωπικα τα θεωρώ καλά θέματα χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες στα Α και Β θέματα με δυνατό 3ο θέμα και μετριας δυσκολίας το 4ο θέμα.
2 ερωτηματικά έχω:

Στο 2ο πολ/πλής επιλογής:
Η χρήση του διερμηνευτή για τη μετάφραση ενός προγράμματος εχει ώς αποτέλεσμα την ταχύτερη εκτέλεση του;
ειναι Σ ή Λ για εσάς; νομίζω οτι εξαρτάται τι λέτε;

και όσον αφορά το Β2 θέμα, αν πείς οτι εχει συντακτικό λάθος στη χρήση μικρών(πεζών) γραμματων για τη συνταξη του Προγράμματος θα θεωρηθεί λάθος;

gthal:

--- Παράθεση από: sstauross στις 12 Ιουν 2017, 11:51:06 πμ ---και όσον αφορά το Β2 θέμα, αν πείς οτι εχει συντακτικό λάθος στη χρήση μικρών(πεζών) γραμματων για τη συνταξη του Προγράμματος θα θεωρηθεί λάθος;

--- Τέλος παράθεσης ---
η χρήση πεζών έχει ξεκαθαριστεί πλέον νομίζω ότι δεν είναι λάθος

koskoutsak:

--- Παράθεση από: sstauross στις 12 Ιουν 2017, 11:51:06 πμ ---Καλημέρα συνάδελφοι,
Στο 2ο πολ/πλής επιλογής:
Η χρήση του διερμηνευτή για τη μετάφραση ενός προγράμματος εχει ώς αποτέλεσμα την ταχύτερη εκτέλεση του;
ειναι Σ ή Λ για εσάς; νομίζω οτι εξαρτάται τι λέτε;

--- Τέλος παράθεσης ---

Λάθος σχολ. βιβλίο σε 122
Από την άλλη μεριά η χρήση διερμηνευτή έχει το πλεονέκτη-
μα της άμεσης εκτέλεσης και συνεπώς και της άμεσης διόρθωσης. Όμως η
εκτέλεση του προγράμματος καθίσταται πιο αργή, σημαντικά μερικές φο-
ρές, από εκείνη του ισοδύναμου εκτελέσιμου προγράμματος που παράγει
ο μεταγλωττιστής.

koskoutsak:
Μία γενικότερη παρατήρηση είναι πως έχει ανέβει το επίπεδο του μαθήματος με αποτέλεσμα θέματα σαν τα φετινά να τα θεωρούμε βατά ενώ πριν από μερικά χρόνια (πριν το 2010) να φαινότανε άλυτα.

lsourtzo:
Καλημέρα ... ανεβάζω τις λύσεις μου ... ριχτέ μία ματιά μήπως και μου έχει ξεφύγει τίποτα ...

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση