Γενικό Λύκειο > Εντολή ΓΙΑ...ΑΠΟ...ΜΕΧΡΙ

τι θα εμφανισει?η δε θα εμφανισει?

(1/6) > >>

zwoula:

--- Κώδικας: ---  Για i απο 1 μεχρι 10
 διαβασε β[i]
τελος_επαναληψης

εμφανισε β[i]
\
--- Τέλος κώδικα ---
        :(  :-

Νίκος Αδαμόπουλος:
Εσύ τι πιστεύεις ότι θα κάνει;

evry:
Θα εμφανίζει το ίδιο με αυτό

--- Κώδικας: --- Για i από 1 μέχρι 10
       Διάβασε β[i]
   Τέλος_Επανάληψης
   Εμφάνισε β[i-1]
--- Τέλος κώδικα ---

Zwoula στο διόρθωσα γιατί οι αγκύλες φαίνονται μόνο μέσα σε κώδικα (είναι το κάγκελο στις επιλογές)

Αυτό που εσύ ζητάς είναι λάθος γιατί όταν βγει έξω το i θα είναι 11 και δεν υπάρχει τέτοιο στοιχείο αν ο πίνακας είναι 10 θέσεων

Νίκος Αδαμόπουλος:
Επ! Ζαβολιά, το άλλαξες! Δεν είχες βάλει πίνακα! Έτσι, ναι, πράγματι: Είναι μια καλή ερώτηση!!!

Η γνώμη μου είναι ότι πλέον έτσι περνάς την λεπτή κόκκινη γραμμή! Δεν ορίζεται πουθενά το τι γίνεται με τον μετρητή έξω απλό την Για...

Κάποιοι θα .... .... μα τι .... τι στο καλό ...... συνέχεια θα το αλλάζεις;;;; Αποφάσισε και άστο λίγο σταθερό!!!  :D :D :D  ;D ;D ;D

evry:
Νίκο εγώ το άλλαξα, γιατί οι αγκύλες δεν φαίνονταν

--- Παράθεση από: Νίκος Αδαμόπουλος στις 26 Ιαν 2010, 12:00:45 μμ ---Επ! Ζαβολιά, το άλλαξες! Δεν είχες βάλει πίνακα! Έτσι, ναι, πράγματι: Είναι μια καλή ερώτηση!!!

Η γνώμη μου είναι ότι πλέον έτσι περνάς την λεπτή κόκκινη γραμμή! Δεν ορίζεται πουθενά το τι γίνεται με τον μετρητή έξω απλό την Για...

Κάποιοι θα .... .... μα τι .... τι στο καλό ...... συνέχεια θα το αλλάζεις;;;; Αποφάσισε και άστο λίγο σταθερό!!!  :D :D :D  ;D ;D ;D

--- Τέλος παράθεσης ---

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση