Η Πληροφορική στο Γενικό Λύκειο v.2

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 09 Ιουν 2013, 12:00:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

P.Tsiotakis

Παράθεση από: bagelis στις 27 Αυγ 2013, 06:24:27 ΜΜ
Όλοι είμαστε κουρασμένοι με αυτό το παιχνίδι νεύρων, δεν είναι εύκολο να είμαστε ψύχραιμοι. Είναι πολύ καλό το γεγονός ότι ο καθένας μας που έχει μια πληροφορία την ποστάρει εδώ, δεν χρειάζεται (ούτε καν σε αστεία μορφή) να τον δακτυλοδείχνουμε αν δεν επιβεβαιώνεται τελικά...

Είμαστε όλοι μαζί και συνεχίζουμε ο καθένας με τον τρόπο του... και που ξέρεις...μπορεί να πάνε και όλα καλά...
Πες τα ρε άρχοντα
Εσπασαν τα νεύρα όλων και αντιδρούμε περίεργα

NiColas1957

Να πω κάτι που σκέφτηκα ......

Ο κάθε ένας (λέμε τώρα) που κάνει δηλώσεις, λέμε εμείς «μας δουλεύει» και «είναι κολοτούμπας».   
ΟΚ ...  Αλλά γιατί όλες του οι δηλώσεις να «δουλεύουν» εμάς, μπορεί και να «δουλεύει» και κάποιους άλλους!

Άλλο τώρα το ότι δεν θα έπρεπε να δουλεύει κανέναν.   

Αλλά αν είναι κολοτούμπας με εμάς, για μένα συνεπάγεται ότι είναι κολοτούμπας με όλους!   

Άρα τα πάντα ακόμα παίζονται !!   Συνεχίζουμε την πίεση σε όλα τα μέτωπα!


Aggelikoula

Όλο τον Άυγουστο ήμουνα στο εξωτερικό και μέσω κινητού ενημερωνόμουνα όποτε έβρισκα wifi για το τι γίνεται. Προσπάθησα όσο μπορώ να βοηθήσω με τηλεφωνικές και ιντερνετικές επικοινωνίες. Ντρέπομαι γιατί έκανα το λάθος από την χαρά μου να κοινοποιήσω ότι έμαθα και στο στέκι.  Καμιά φορά νομίζω ότι είμαστε άξιοι της μοίρας μας!  . -

gkatsion

Αυτό ξαναπέστο, αποδεικνύεται κατ' επανάληψη, σε όλη την εκπαιδευτική κοινότητα,
άρα και εδώ μέσα!
ΈΞΟΔΟΣ_ΑΠΟ_ΛΥΚΕΙΟ <-- ΑΕΙ + PHD + ΑΣΕΠ

Γιάννης Αναγνωστάκης

Παράθεση από: Aggelikoula στις 27 Αυγ 2013, 06:30:56 ΜΜ
Όλο τον Άυγουστο ήμουνα στο εξωτερικό και μέσω κινητού ενημερωνόμουνα όποτε έβρισκα wifi για το τι γίνεται. Προσπάθησα όσο μπορώ να βοηθήσω με τηλεφωνικές και ιντερνετικές επικοινωνίες. Ντρέπομαι γιατί έκανα το λάθος από την χαρά μου να κοινοποιήσω ότι έμαθα και στο στέκι.  Καμιά φορά νομίζω ότι είμαστε άξιοι της μοίρας μας!  . -

Μην δίνεις μεγαλύτερη σημασία από ότι πρέπει σε σχόλια διαφόρων..Σε χρειαζόμαστε στη μάχη και εκτιμούμε ιδιαίτερα αυτά που έχεις κάνει!

NiColas1957

Παράθεση από: janag79 στις 27 Αυγ 2013, 06:33:58 ΜΜ
Μην δίνεις μεγαλύτερη σημασία από ότι πρέπει σε σχόλια διαφόρων..Σε χρειαζόμαστε στη μάχη και εκτιμούμε ιδιαίτερα αυτά που έχεις κάνει!

+1

Ανδρέας Φαρμακόρης

Παράθεση από: janag79 στις 27 Αυγ 2013, 06:33:58 ΜΜ
Μην δίνεις μεγαλύτερη σημασία από ότι πρέπει σε σχόλια διαφόρων..Σε χρειαζόμαστε στη μάχη και εκτιμούμε ιδιαίτερα αυτά που έχεις κάνει!
+1
Καθηγητης Πληροφορικής ΠΕ19
Λυκειο Αμπελακίων Σαλαμίνας

vtsakan

Άλλη μία απάντηση καθηγητή του ΕΜΠ στο χθεσινό email. Ελπίζω να προλάβουν τις εξελίξεις.


Ευχαριστώ για την επικοινωνία, το θέμα συζητείται ήδη στη Σχολή ΗΜΜΥ και έχω την ενημέρωση (και ελπίζω ότι δεν θα αλλάξει κάτι) ότι θα γίνει κάποια κίνηση άμεσα. Πολλά Τμήματα έχουν ήδη πάρει θέση. Σίγουρα για να έχει κάτι αποτέλεσμα θα πρέπει να είναι όσο γίνεται πιο μαζικό.

Ας μείνουμε σε επαφή σχετικά,
Α. Παγουρτζής
Βασίλης Τσακανίκας
Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών Ε.Μ.Π.

Menelaos

Παράθεση από: Aggelikoula στις 27 Αυγ 2013, 06:30:56 ΜΜ
Όλο τον Άυγουστο ήμουνα στο εξωτερικό και μέσω κινητού ενημερωνόμουνα όποτε έβρισκα wifi για το τι γίνεται. Προσπάθησα όσο μπορώ να βοηθήσω με τηλεφωνικές και ιντερνετικές επικοινωνίες. Ντρέπομαι γιατί έκανα το λάθος από την χαρά μου να κοινοποιήσω ότι έμαθα και στο στέκι.  Καμιά φορά νομίζω ότι είμαστε άξιοι της μοίρας μας!  . -
+1 Το 99,99999% των συναδέλφων σε στηρίζουν και σε ευχαριστούν...

Obelix

Παράθεση από: Aggelikoula στις 27 Αυγ 2013, 06:30:56 ΜΜ
Όλο τον Άυγουστο ήμουνα στο εξωτερικό και μέσω κινητού ενημερωνόμουνα όποτε έβρισκα wifi για το τι γίνεται. Προσπάθησα όσο μπορώ να βοηθήσω με τηλεφωνικές και ιντερνετικές επικοινωνίες. Ντρέπομαι γιατί έκανα το λάθος από την χαρά μου να κοινοποιήσω ότι έμαθα και στο στέκι.  Καμιά φορά νομίζω ότι είμαστε άξιοι της μοίρας μας!  . -

Δεν χρειάζεται πιστεύω να δώσεις λόγο σε αυτόν τον..έναν που αντέδρασε άσχημα.Κατ'εμένα πολύ καλά έκανες, το θέμα πρέπει να λήξει κάπου εδώ συνάδελφοι και να επικεντρωθούμε στο..μεγάλο μας θέμα.

Menelaos

Παράθεση από: Obelix στις 27 Αυγ 2013, 06:44:47 ΜΜ
Δεν χρειάζεται πιστεύω να δώσεις λόγο σε αυτόν τον..έναν που αντέδρασε άσχημα.Κατ'εμένα πολύ καλά έκανες, το θέμα πρέπει να λήξει κάπου εδώ συνάδελφοι και να επικεντρωθούμε στο..μεγάλο μας θέμα.

+1

lkt

Παράθεση από: Aggelikoula στις 27 Αυγ 2013, 06:30:56 ΜΜ
Όλο τον Άυγουστο ήμουνα στο εξωτερικό και μέσω κινητού ενημερωνόμουνα όποτε έβρισκα wifi για το τι γίνεται. Προσπάθησα όσο μπορώ να βοηθήσω με τηλεφωνικές και ιντερνετικές επικοινωνίες. Ντρέπομαι γιατί έκανα το λάθος από την χαρά μου να κοινοποιήσω ότι έμαθα και στο στέκι.  Καμιά φορά νομίζω ότι είμαστε άξιοι της μοίρας μας!  . -
Έκανες αυτό που κάνουν όλοι όσοι προσπαθούν αυτές τις μέρες. Μας μετέφερες τις πληροφορίες που είχες και σε ευχαριστούμε. Δεν ευθύνεσαι εσύ για την (αν)αξιοπιστία τους.
Κακοπροαίρετοι πάντα θα υπάρχουν!

NiColas1957

Παράθεση από: vtsakan στις 27 Αυγ 2013, 06:42:30 ΜΜ
Άλλη μία απάντηση καθηγητή του ΕΜΠ στο χθεσινό email. Ελπίζω να προλάβουν τις εξελίξεις.


Ευχαριστώ για την επικοινωνία, το θέμα συζητείται ήδη στη Σχολή ΗΜΜΥ και έχω την ενημέρωση (και ελπίζω ότι δεν θα αλλάξει κάτι) ότι θα γίνει κάποια κίνηση άμεσα. Πολλά Τμήματα έχουν ήδη πάρει θέση. Σίγουρα για να έχει κάτι αποτέλεσμα θα πρέπει να είναι όσο γίνεται πιο μαζικό.

Ας μείνουμε σε επαφή σχετικά,
Α. Παγουρτζής

Σωστά κύριε καθηγητά μου, και ευχαριστούμε αλλά ...
κοντεύουμε να γεννήσουμε :)


vtsakan

Όλες αυτές οι διαρροές σήμερα μήπως σχετίζονται με την προγραμματισμένη αυριανή συγκέντρωση των πληροφορικών;
Για να ηρεμήσουν τα πνεύματα και να σπάσουν την συμμετοχή;
Βασίλης Τσακανίκας
Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών Ε.Μ.Π.

GEG

Παράθεση από: vtsakan στις 27 Αυγ 2013, 07:16:36 ΜΜ
Όλες αυτές οι διαρροές σήμερα μήπως σχετίζονται με την προγραμματισμένη αυριανή συγκέντρωση των πληροφορικών;
Για να ηρεμήσουν τα πνεύματα και να σπάσουν την συμμετοχή;

Με το δημοσίευμα της καθημερινής σίγουρα δεν ηρεμούν τα πνεύματα.....
Hey! It compiles! Ship it! :-)