Η Πληροφορική στο Γενικό Λύκειο v.2

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 09 Ιουν 2013, 12:00:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

andrika

Προσεξτε λιγο τι λεει το δημοσιευμα στην Κ. Δυο ωρες στην Α λυκειου, μια ωρα στην Β ως εφαρμογες πληροφορικης (δηλαδη ; Τι; Πολυμεσα, excel, διαδικτυο;) και δυο ωρες στην Γ ως επιστημη των υπολογιστων.. Η τελεια αναβαθμιση....Μια απο τα ιδια. και απο οτι υποψιαζομαι σιγα μην μετεχει στην διαμορφωση του συνολικου μεσου ορου... Το τελειο δουλεμα...

lkt

Παράθεση από: andrika στις 27 Αυγ 2013, 05:42:47 ΜΜ
Δυο ωρες στην Α λυκειου, μια ωρα στην Β ως εφαρμογες πληροφορικης (δηλαδη ; Τι; Πολυμεσα, excel, διαδικτυο;) και δυο ωρες στην Γ ως επιστημη των υπολογιστων
Αυτό για τα μαθήματα αν δεν κάνω λάθος το πρόσθεσαν τώρα. Μάλλον είναι το τελικό δούλεμα...

labrosD

Προφανώς ο βουλευτής  ήθελε να "παίξει" με Aggelikoula" και χτες το βράδυ  έστελνε στιχάκια και έκανε καντάδες.......

tdrivas

μην προεξοφλείτε τίποτα...κωλοτούμπες γίνονται συνέχεια..να δούμε που θα κάτσει η μπίλια..
Thanassis Drivas
BSc in Computer Science
MSc in Space Science Applications and Technologies
https://github.com/tdrivas

labrosD

5 είναι και τα δάχτυλα της μούντζας μου..... Τον καραγκιόζη!  >:D

lkt

Πάντως είναι μεγάλα λαμόγια. Επειδή τους λέγαμε για το ξεκάρφωτο δίωρο στη Γ', βάζουν και μια ώρα στη Β' για ξεκάρφωμα.

gioufkas

Ακόμα όλα παίζονται... Ο τύπος (Σ.Κ.) άλλα έλεγε στον Αντ1 το πρωί και άλλα έγιναν το μεσημέρι...
Μιλούσε για νέο επιστημονικό πεδίο και περισσότερες ώρες στο Γυμνάσιο και το ίδιο μεσημέρι αλλάξαν όλα.
Ισχύει τελικά αύριο στις 10.00 π.μ. ;

Το παλεύουμε όσο πάει... ο καθένας όπως μπορεί...

control_data

τα χυδαία σχόλια σε βάρος αυτής που μετέφερε μυνήματα απο βουλευτές πρέπει να σταματήσουν άμεσα

είχαμε τον άλλο που ζητούσε κατάργηση της πληροφορικής για να σωθεί το ιδεώδες της δημόσιας παιδείας πριν 2 βδομάδες, δεν χρειαζόμαστε άλλες τρολιές αυτη τη στιγμή

che

Η κοπέλα πήγε να κάνει καλο και τις γυρίζει μπούμερανγκ . Δεν εχει καμία ευθύνη αν ο αλήτης ο βουλευτής την κοροιδεψε. Αν και κρατάω μια πισίνα κατα ποσο η γλάστρα ο κεδίκογλου ξέρει.

thana$i$

Συνάδερφοι ψυχραιμία
Φυσικά και η συνάδερφος μετέφερε τις πληροφορίες που είχε, και από οτι φαίνεται έχει αφιερώσει πολύ κόπο και χρόνο άρα της αξίζει μόνο σεβασμός.
Εντύπωσή μου είναι ότι όλα παίζονται. Για τον Κεδίκογλου δεν χρειάζεται να πούμε τίποτα περισσότερο, αρκεί να δούμε το σπινθηροβόλο βλέμμα του. Νομίζω πως και αυτός θα πληροφορηθεί την τελική μορφή όπως και εμείς από το Internet, και βρίσκεται εκεί απλά για να επιτευχθεί η συμφωνημένη αναλογία μπλε και πράσινων κόκκων.
Αν δούμε τελικά το Ν/Σ και δεν είναι αυτό που επιβάλλει η κοινή λογική συνεχίζουμε βομβαρδίζοντας με e-mail τους βουλευτές των Μορφωτικών Υποθέσεων και συνεχίζουμε να δίνουμε στο θέμα την πρέπουσα δημοσιότητα.
Κάνετε υπομονή, η διαδρομή δεν είναι σπριντ, αλλά μαραθώνιος ....

Aggelikoula

Παράθεση από: labrosD στις 27 Αυγ 2013, 05:50:10 ΜΜ
Προφανώς ο βουλευτής  ήθελε να "παίξει" με Aggelikoula" και χτες το βράδυ  έστελνε στιχάκια και έκανε καντάδες.......

Ορίστε; Στιχάκια και καντάδες; Να διαβάζουμε αγαπητέ μου πιο καλά τις αναρτήσεις!!

GEG

Παράθεση από: thana$i$ στις 27 Αυγ 2013, 06:10:19 ΜΜ
Για τον Κεδίκογλου δεν χρειάζεται να πούμε τίποτα περισσότερο, αρκεί να δούμε το σπινθηροβόλο βλέμμα του. Νομίζω πως και αυτός θα πληροφορηθεί την τελική μορφή όπως και εμείς από το Internet, και βρίσκεται εκεί απλά για να επιτευχθεί η συμφωνημένη αναλογία μπλε και πράσινων κόκκων.
....
Κάνετε υπομονή, η διαδρομή δεν είναι σπριντ, αλλά μαραθώνιος ....
Μου κάνει εντύπωση πως και τα άλλα μέσα (esos / dictyo /alfavita ) δεν έχουν αναδημοσιεύσει τίποτα από αυτά που λέει η καθημερινή. Θα έχουν ζαλιστεί και αυτοί με τις επαναλαμβανόμενες κολοτούμπες....
Hey! It compiles! Ship it! :-)

NiColas1957

Παράθεση από: Aggelikoula στις 27 Αυγ 2013, 06:18:24 ΜΜ
Ορίστε; Στιχάκια και καντάδες; Να διαβάζουμε αγαπητέ μου πιο καλά τις αναρτήσεις!!

Παράτα τον!

Γιάννης Αναγνωστάκης

Παράθεση από: Aggelikoula στις 27 Αυγ 2013, 06:18:24 ΜΜ
Ορίστε; Στιχάκια και καντάδες; Να διαβάζουμε αγαπητέ μου πιο καλά τις αναρτήσεις!!

Μην δίνεις σημασία σε πικρόχολα σχόλια διαφόρων...Δεν νομίζω ότι θέλουν να στοχοποιήσουν εσένα, αλλά τους πολιτικούς με τους οποίους μίλησες

Αν θες να κάνεις κάτι και μπορείς, θα σου πρότεινα να ξαναεπικοινωνήσεις μαζί τους και να δεις τις δικές τους πληροφορίες και αν έμαθαν πως άλλαξε πάλι το χθεσινό..


bagelis

Όλοι είμαστε κουρασμένοι με αυτό το παιχνίδι νεύρων, δεν είναι εύκολο να είμαστε ψύχραιμοι. Είναι πολύ καλό το γεγονός ότι ο καθένας μας που έχει μια πληροφορία την ποστάρει εδώ, δεν χρειάζεται (ούτε καν σε αστεία μορφή) να τον δακτυλοδείχνουμε αν δεν επιβεβαιώνεται τελικά...

Είμαστε όλοι μαζί και συνεχίζουμε ο καθένας με τον τρόπο του... και που ξέρεις...μπορεί να πάνε και όλα καλά...