Η Πληροφορική στο Γενικό Λύκειο v.2

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 09 Ιουν 2013, 12:00:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Σπύρος Δουκάκης

Παράθεση από: ΤΠ στις 27 Αυγ 2013, 04:08:31 ΜΜ
Να φύγω ρε παιδιά αν ενοχλώ τους παλιούς! Εγώ μια απλή ερώτηση έκανα, επειδή η κοπέλα έχει πληροφορίες εκ των έσω, δεν ειρωνεύτηκα κανέναν! Ή μήπως σε πείραξε το ¨κομματόσκυλα¨; Αν σε ενοχλώ πάντως παλιέ, να μην ξαναμιλήσω.

Όπως νομίζεις ΤΠ.

P.Tsiotakis


lkt

Παράθεση από: ΤΠ στις 27 Αυγ 2013, 03:50:43 ΜΜ
Αγγελικούλα, τι λένε τα κομματόσκυλα τώρα; Έχεις καμιά διαφορετική ενημέρωση εσύ;
Επειδή τυχαίνει να γνωρίζω προσωπικά την Αγγελική, έχω μιλήσει μαζί της και μας μετέφερε όσα ακριβώς της είπαν οι βουλευτές. Δεν είναι δική της ευθύνη αν της είπαν ψέματα ή αν ξαφνικά άλλαξαν τα δεδομένα μέσα σε λίγες ώρες. Εξάλλου, οι βουλευτές αυτοί μετέχουν στην επιτροπή και μπορούν να παρέμβουν υπέρ μας αν πραγματικά θέλουν να βοηθήσουν.

apom

Σε παλαιότερο σχολιό μου είχα πει να μην αγχώνεστε... είμαστε άτομα που τουλάχιστον έχουμε μάθει να αναλύουμε προβλήματα και να βρίσκουμε λύσεις... έτσι και τώρα ακόμα κι αν όλα πάνε στραβά θα την βρούμε την άκρη... και αν μη τι άλλο δεν είμαστε χρήσιμοι μόνο στην εκαπίδευση...

apom


Γιάννης Αναγνωστάκης


Παντελης Τσιράκης

Ο κεδικογλου έλεγε για 2 ώρες στο γυμνάσιο και μετα ήταν μια .τωρα αυτη η δήλωση ίσως να ειναι ερμηνεία των δηλώσεων στο σκαι

lkt

Μιας και θα κατατεθεί σήμερα, ξέρουμε τι ώρα ...κλείνει η Βουλή;

apom

τι ήθελα και ποσταρα το link απο την καθημερινή ( εγώ φταίω που είπα να ψάξω λίγο) ... πάλι φωτιά στα μπατζάκια μας... :-\

AlexPapplir

καποιος να τηλ στην καθημερινη και να ρωτησει, ποιος το εγραψε κλπ κλπ

ΤΠ

Παράθεση από: Παναγιώτης Τσιωτάκης στις 27 Αυγ 2013, 04:13:43 ΜΜ
ΤΠ ως ΠΤ σου λέω οτι ολα cool
Δεν είδα κανέναν άλλο να παρεξηγήθηκε πάντως. Μόνο ο παλιός. Δε βαριέσαι πτ, είτε τπ, είτε πτ όλοι στο τέλος ΤΠΤ θα είμαστε.

Σπύρος Δουκάκης

Παράθεση από: ΤΠ στις 27 Αυγ 2013, 04:22:46 ΜΜ
Δεν είδα κανέναν άλλο να παρεξηγήθηκε πάντως. Μόνο ο παλιός. Δε βαριέσαι πτ, είτε τπ, είτε πτ όλοι στο τέλος ΤΠΤ θα είμαστε.

Συνεχίζεις με σχόλια αδιάφορα και περιττά.
Η κοπέλα πλησίασε τους βουλευτές, ρώτησε, ενδιαφέρθηκε και μας μετέφερε αυτό που άκουσε.
Πες μας την άποψή σου, το έργο που έκανες αυτό το μήνα και πρότεινε τα επόμενα δύσκολα βήματα.
Είναι χρήσιμο να πάμε αύριο στη Βουλή; Θα ήθελες να έρθεις αύριο και εσύ στη Βουλή τόσο για το συλλαλητήριο όσο και για να δούμε κάποιους βουλευτές;
Να σε περιμένω; Στείλε μου με pm το ονοματεπώνυμό σου για να μπούμε στη Βουλή.

Σπύρος Δουκάκης


nikosx

μίλησα στο τηλέφωνο με την Καθημερινή και μου είπαν οι άνθρωποι ότι αυτές οι δηλώσεις έγιναν στην εφημερίδα σήμερα από τον Υφυπουργό και μάλιστα συγκεκριμένα ότι δεν θα εξετάζεται πανελλαδικά το μάθημα
Νίκος Ξένος
Καθηγητής Πληροφορικής
nxenos@sch.gr

GEG

Τό άρθρο δημοσιεύτηκε στις 3. Πολύ αργότερα από την συνέντευξη Κεδίκογλου στον ΣΚΑΙ.
Λογικά θα βασίζεται σε νεώτερη πληροφόρηση (δηλώσεις του υφυπουργού στην Κ).
Πάντως υπήρχε όλο το διάστημα αυτό μετά την διαβούλευση μια αβεβαιότητα λες και ξεκαθάρισε την τελευταία στιγμή το αν θα είναι πανελλαδικά εξεταζόμενο το μάθημα......
Hey! It compiles! Ship it! :-)