Fatal Error ή Πρόβλημα με το Forum?

Ξεκίνησε από Δημήτρης Δαλαγιώργος, 04 Νοε 2009, 03:47:48 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Δημήτρης Δαλαγιώργος

Fatal error: Out of memory (allocated 1048576) (tried to allocate 98304 bytes) in /users/ioa/gym-karyon/alkisg/public_html/tosteki/Sources/Subs.php on line 698

και...

Proxy Error

The proxy server received an invalid response from an upstream server.
The proxy server could not handle the request GET /alkisg/tosteki/index.php.

Reason: Error reading from remote server
Ενάντια στην ηλιθιότητα, ακόμα και οι θεοί, μάταια αγωνίζονται.
Friedrich Schiller

alkisg

Το ανέφερα χθες στο helpdesk, και η απάντηση ήταν να ξαναπροσπαθήσουμε (είχα προτείνει να κάνουν κανά reboot τον server).
...εντωμεταξύ το ίδιο σφάλμα το είδα και σε σελίδες του ΠΣΔ με wordpress... μάλλον πρέπει να στείλουν λεφτά για καινούργιους servers!

astakos1010

To Error αυτό υπάρχει παντού σε σχολικά site που χρησιμοποιούν κάποιο Php script (joomla, wordpress κτλ)

Ευτυχώς δηλαδή...γιατί νόμιζα ότι πρέπει να ξ αναστήσω ένα site γιατί δεν έβρισκα λύση (μάλιστα με refresh εξαφανίζεται αλλά εμφανίζεται πάλι αργότερα)

Κάτι έπαθε ο server ή κάποια ατυχής "αναβάθμιση"...τι άλλο να πώ

alkisg

Αυξήσανε το όριο μνήμης της php, θεωρητικά θα πρέπει να λύθηκε το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Λάμπρος Μπουκουβάλας

εγώ σήμερα αντιμετώπισα 1-2 φορές το ίδιο θέμα...
Λάμπρος Μπουκουβάλας
MSc - MRes

http://blogs.sch.gr/lambrosbouk

Ο Θουκυδίδης  (που τον διαβάζουν οι ξένοι, αλλά όχι εμείς)  έγραφε: «Αταλαίπωρος τοις πολλοίς η ζήτησις της αληθείας, και επί τα ετοίμα μάλλον τρέπονται» (Ι, 20, 3). Οι περισσότεροι δηλαδή αναζητούν αβασάνιστα την αλήθεια και στρέφονται σε ό,τι βρίσκουν έτοιμο. Δεν προβληματίζονται...

Αρης

Δυστυχώς το πρόβλημα παραμένει... Με έχει παιδέψει πάρα πολύ με το site του σχολείου μου. Τους πήρα κι εγώ τηλέφωνο την Τρίτη, τους έστειλα και email αλλά ακόμη τίποτα.

Το site του σχολείου είναι σε Drupal. Το πόσο με έχει ταλαιπωρήσει είναι μεγάλη ιστορία... Support δεν υπάρχει αλλά αυτό είναι άλλη μεγάλη κουβέντα.

thtsag

Αγαπητέ/ή κύριε/κυρία,
Σας ενημερώνουμε πως το δελτίο σας με τίτλο 'Joomla ' διεκπεραιώθηκε.

Συγκεκριμένα:
Το μέγεθος της μνήμης έχει μεγαλώσει αρκετές φορές. Το πρόβλημα θα λυθεί με την εγκατάσταση νέο εξοπλισμού και την
μεταφορά κάποιων σελίδων σε άλλους εξυπηρετητές.

Το δελτίο κλείνει.

Στη διάθεσή σας για περισσότερες πληροφορίες.
Με εκτίμηση
ΜΠΡΟΤΣΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
Παν/μιο Θεσσαλίας
e-mail: tmprotsis@sch.gr

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ



H απάντηση που μου δόθηκε σε αντίστοιχο ερώτημα.