Θέματα Δίκτυα 2016

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 04 Ιουν 2016, 10:24:09 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Λαμπράκης Μανώλης

Καλημέρα σε όλους

τα θέματα Δίκτυα ... θεωρώ είναι σχετικά δυσκολούτσικα ... λύνονται αλλά θέλουν διάβασμα

https://alkisg.mysch.gr/steki/index.php?topic=6386.0

το θέμα Δ το είχαμε προτείνει και σχολιάσει σε ασκήσεις που είχαμε ανεβάσει ..... μπράβο μας   :police: :laugh: >:D :angel:

theoni

Καλημέρα μια ερώτηση στο στο θέμα Γ στο Γ3 στο β τι θέλει για απάντηση τα τελευταία 13 bits να γράψουμε???

Λαμπράκης Μανώλης

Το δίκτυο θέλει, υποθέτω τα πρώτα 19

theoni

Ναι έχετε δικιοτο διαβασα γρηγορα....και στο δ3 τα συνολικα πακετα ειναι  1400 και 860 αντιστοιχα??????

Γιάννης Αναγνωστάκης

Λύσεις θεμάτων

https://docs.google.com/document/d/1kJrtPHDIruD3LqRmHjZuBdxrYem2KBhhZn6sYR0xym8/edit?usp=sharing

Γενικά καλά θεματάκια, χωρίς παρατυπίες όπως άλλες φορές..

Λαμπράκης Μανώλης

Αν δεν κάνω λάθος ναι...Γιάννη το θεμα
δ αν θυμάσαι το είχαμε σχολιάσει στο θέμα που έχω παραπάνω...θεωρώ ήταν καλά θέματα, ξεχώριζει ο καλός

Λαμπράκης Μανώλης

Γιάννη για τσέκαρε το 1 στην αντιστοίχιση..μπορέί να κάνω εγώ λάθος

Γιάννης Αναγνωστάκης

Σωστός!! Αν βιάζεσαι να πας για super market...

Λαμπράκης Μανώλης

Συμβαίνει σε όλους, μια χαρά οι λύσεις πολύ αναλυτικές

Νικόλας Μαυρογενειάδης

Καλησπέρα σας.
Ήμουν ένας από τους υποψηφίους σήμερα που εξετάστηκαν στο μάθημα Δίκτυα υπολογιστών. Φανερό πιστεύω είναι πως τα θέματα ήταν λίγο πιο δύσκολα από τις προηγούμενες χρονιές. Ατομικά θεωρώ πως τα πήγα αρκετά καλά εφόσον με τις απαντήσεις που βλέπω στο διαδίκτυο τα περισσότερα τα έχω σωστά. Θα ήθελα όμως να σας θέσω μια ερώτηση.
Στο ερώτημα Γ3 β) η απάντηση μου ήταν η εξής:
  <<Το δίκτυο 204.163.128.0 και σε δυαδικό 11001100.10100011.10000000.0000000 >>
Λέει μόνο τα bits του δικτύου. Θεωρώ πως έχω την απάντηση που ζητάει μέσα στην απάντηση μου ίσως όμως θεωρήσει ο βαθμολογητής ότι δεν καταλαβαίνω τι μου ζητάει η εκφώνηση και χάσω κάποια μόρια ή ακόμα και όλα;
Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και με την σειρά μου να ευχηθώ καλή επιτυχία σε όλους τους υποψηφίους.

Tzo

Συγγνώμη,έκανα λάθος στην προηγούμενή μου απάντηση. Βιάστηκα.
Η απάντησή σου περιέχει μεν την απάντηση στο ερώτημα,αλλά όχι τόσο ξεκάθαρα με τον τρόπο που το ζητούσε. Μάλλον θα χάσεις μόρια.

Λαμπράκης Μανώλης

Παράθεση από: Νικόλας Μαυρογενειάδης στις 04 Ιουν 2016, 12:04:11 ΜΜ
Καλησπέρα σας.
Ήμουν ένας από τους υποψηφίους σήμερα που εξετάστηκαν στο μάθημα Δίκτυα υπολογιστών. Φανερό πιστεύω είναι πως τα θέματα ήταν λίγο πιο δύσκολα από τις προηγούμενες χρονιές. Ατομικά θεωρώ πως τα πήγα αρκετά καλά εφόσον με τις απαντήσεις που βλέπω στο διαδίκτυο τα περισσότερα τα έχω σωστά. Θα ήθελα όμως να σας θέσω μια ερώτηση.
Στο ερώτημα Γ3 β) η απάντηση μου ήταν η εξής:
  <<Το δίκτυο 204.163.128.0 και σε δυαδικό 11001100.10100011.10000000.0000000 >>
Λέει μόνο τα bits του δικτύου. Θεωρώ πως έχω την απάντηση που ζητάει μέσα στην απάντηση μου ίσως όμως θεωρήσει ο βαθμολογητής ότι δεν καταλαβαίνω τι μου ζητάει η εκφώνηση και χάσω κάποια μόρια ή ακόμα και όλα;
Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και με την σειρά μου να ευχηθώ καλή επιτυχία σε όλους τους υποψηφίους.

Καλησπέρα ... εντάξει μάλλον θα χάσεις κάποια μόρια, αλλά μην αγχώνεσαι, συμβαίνουν αυτά ...  στα άλλα θέματα πως τα πήγες ??

Νικόλας Μαυρογενειάδης

Τα άλλα τα έχω όλα σωστά και είμαι πολύ ευχαριστημένος από το γραπτό μου. Θα μπορούσα να είχα το 100 αν πρόσεχα λίγο παραπάνω αυτό το ερώτημα.
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και για την δουλειά που κάνετε και έχετε δημιουργήσει.

Λαμπράκης Μανώλης

ωραία μια χαρά τότε ... μην σκέφτεσαι το τι θα μπορούσε να γίνει, εξάλλου υποθέσεις κάνουμε, μπορεί να χάσεις 2-3 μόρια (μπορεί και πιο λίγα), αν είναι τα υπόλοιπα εντάξει έγραψες άριστα .. καλά αποτελέσματα

Νικόλας Μαυρογενειάδης

Σας ευχαριστώ πολύ. Καλή επιτυχία και πάλι σε όλους. :)