βοήθεια σχετικά με τη σειρά διδασκαλίας.

Ξεκίνησε από androniki, 17 Δεκ 2008, 12:26:49 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

androniki

Διδάσκω το μάθημα ΑΕΠΠ πρώτη φορά,ρώτησα την περσινή συνάδελφο που έκανε το μάθημα και τωρα είναι στο γραφείο βθμιας,για την σειρά που θα κάνω τα κεφάλαια...Ακολούθησα την συμβουλή της και το περσινό βιβλίο ύλης,οπότε έκανε τα ΚΕΦ 1 ΚΑΙ 2 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ 7 ΚΑΙ 8,στην ουσία είδα ότι λένε τα ίδια πράγματα πιο αναλύτικά τα δύο τελευταία οπότε το βρήκα λογικό...
Έχω τελειώσει δηλαδή αυτά και μου μένει μετά να ακολουθήσω την σειρά του βιβλίου δηλαδή τα συνεχίσω τα ΚΕΦ 3(στο οποίο θα κάνω ασκήσεις πίνακες δηλ και το ΚΕΦ9)4,6,10.
Πείτε μου σας παρακαλώ τη γνώμη σας!!!έχω αγχωθεί πάρα πολύ με το συγκεκριμένο μάθημα....
Ευχαριστώ  :)

andreas_p


petrosp13

1. Κεφάλαιο 1
2. Κεφάλαιο 2 (2.1. - 2.3.)
3. Κεφάλαιο 2 (2.4.1.) - Κεφάλαιο 7
4. Κεφάλαιο 2 (2.4.2. - 2.4.4.) - Κεφάλαιο 8 (8.1)
5. Κεφάλαιο 2 (2.4.5.) - Κεφάλαιο 8 (8.2)
6. Κεφάλαιο 9 - Κεφάλαιο 3 (3.6. - 3.7.)
7. Κεφάλαιο 10
8. Κεφάλαιο 3 (3.1. - 3.5.)
9. Κεφάλαιο 4 (4.1. - 4.2.)
10. Κεφάλαιο 6

Και φυσικά, στηριζόμενος όχι στο σχολικό βιβλίο
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

androniki

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!Εννοείται οτι δεν στηρίζομαι μόνο στο σχολικό βιβλίο...έχω 2 βοηθήματα και το ιντερνετ.

EleniK

Συμφωνώ με τη σειρά διδασκαλίας. Αν και εγώ καμιά φορά για οικονομία χρόνου λέω τη θεωρία του 6ου ταυτόχρονα με τις ασκήσεις για πίνακες. Τελειώνοντας πρώτα εννοείται τη θεωρία του 3ου και 9ου κεφαλαίου.

Σχετικά με το σχολικό, θα πρότεινα στηριζόμενος και στο σχολικό βιβλίο και παίρνοντας ιδέες και από άλλες πηγές.

Ελένη
Ελένη Κοκκίνου
Καθηγήτρια Πληροφορικής, ΠΕ19