ΓΕΛ: Η επόμενη μέρα

Ξεκίνησε από Γιάννης Αναγνωστάκης, 11 Σεπ 2013, 12:34:22 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

petrosp13

Φίλε spdt, μπορείς να ρίξεις τους τόνους
Έχεις την αίσθηση ότι έχεις πάρει μονότερμα την επαναφορά του μαθήματος στις πανελλαδικές
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

linap

Διαβάστε και αυτό...
(μία άποψη για το μέλλον, όχι τόσο ευοίωνη, ούτε τόσο απίθανη...)

http://www.lifo.gr/mag/columns/6209
:o

stpdt

#2132
Παράθεση από: petrosp13 στις 05 Οκτ 2014, 02:12:25 ΜΜ
Φίλε spdt, μπορείς να ρίξεις τους τόνους

Να ρίξω τους τόνους;
Η τεχνική του ενθουσιασμού και του ξεφουσκώματος, είναι κλασική τεχνική χειραγώγησης κάποιων πολιτικών. Μας ενθουσίασαν με την υπόσχεση για εισαγωγή του μαθήματος, δώσαμε ενέργεια και ξοδέψαμε σάλιο και τώρα τι;  Τίποτα. Αποτέλεσμα μηδέν.

Οι τόνοι όχι μόνο δεν πρέπει να πέσουν, αλλά πρέπει να ανέβουν. Αυτό που έκανε ο μνημονιακός λοβ,  αυτή η ψεύτικη υπόσχεσή του εκείνη την δευτέρα, αυτή η στροφή 180 μοιρών που έκανε, όλα αυτά δεν πρέπει να ξεχαστούν. Όπως δεν πρέπει ποτέ να ξεχαστεί ότι ο μνημονιακός λοβ είναι ένας από τους 52 ανθρώπους που ευθύνονται για την απομάκρυνση της πληροφορικής από τις πανελλήνιες!

Παράθεση από: επίσημη ανακοίνωση λοβέρδου στην βουλή"Φέραμε καμία τροπολογία; Θα φέρουμε και τονίζω το μέλλοντα. Νομίζω ότι το αντικείμενο που συζητάμε απαιτεί συναίνεση..."

Να μην πέσουμε στην παγίδα. Να μην ξεφουσκώσουμε.
Να μην αρκεστούμε σε ένα αόριστο ΘΑ. Να απαιτήσουμε χρονοδιάγραμμα!

che

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
― Albert Einstein

stpdt

Παράθεση από: che στις 06 Οκτ 2014, 11:11:18 ΠΜ
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
― Albert Einstein

ωραία λοιπόν.
εγώ είμαι ο βλάκας, και εσύ είσαι ο έξυπνος που εμπιστεύεται τον πατερούλη λοβέρδο.
να δούμε στο τέλος ποιός θα έχει δίκιο.

che

Παράθεση από: stpdt στις 06 Οκτ 2014, 11:14:51 ΠΜ
ωραία λοιπόν.
εγώ είμαι ο βλάκας, και εσύ είσαι ο έξυπνος που εμπιστεύεται τον πατερούλη λοβέρδο.
να δούμε στο τέλος ποιός θα έχει δίκιο.

το πρόβλημα μας φίλε είναι η έλλειψη επικοινωνίας. άλλα σου λέμε και άλλα καταλαβαίνεις . ποιος είπε ότι εμπιστευόμαστε τον λοβέρδο ?
ΚΑΝΕΙΣ ! εσύ έχεις εμμονή με τον λοβέρδο, γιατί απλώς πιστεύεις ότι ο λοβέρδος αποφασίζει και παίρνει τις αποφάσεις . τόσα ξέρεις τόσα λες !

Διαπληκτίζεσαι εδώ και μία εβδομάδα με άτομα που έχουν κάνει τα 100πλάσια πράγματα από σένα τον τελευταίο χρόνο. Και επίσης είναι πολύ πιο μέσα από σένα στα πράγματα.

Από το να αντιδράς μόνο , ΠΡΟΤΕΙΝΕ !!! και όχι προτάσεις του στυλ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΕ ΚΛΠ. συγκεκριμένες .

να κάνω μία πρόβλεψη ? Τίποτα νέο δε θα μας πεις !

Εγώ προσωπικά και πολύ ασχολήθηκα μαζί σου και αυτό είναι το τελευταίο μήνυμα που θα σε αφορά .

Τους έχουμε βαρεθεί τους μαϊντανούς στο στέκι !

stpdt

#2136
Παράθεση από: che στις 06 Οκτ 2014, 11:42:46 ΠΜ
Από το να αντιδράς μόνο , ΠΡΟΤΕΙΝΕ !!! και όχι προτάσεις του στυλ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΕ ΚΛΠ. συγκεκριμένες .

Οι άνθρωποι του νεομεσαίωνα έχουν ήδη εντοπίσει ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ προτάσεις μου.

https://www.google.gr/search?q=stpdt

και κάποιες άλλες φρόντισαν να τις θάψουν, αλλά υπάρχουν ακόμα εδώ.
και κάποιοι κάποιες άλλες, αυτές που φοβήθηκαν πολύ ή δεν κατάλαβαν καθόλου, τις διέγραψαν.

το αν δεν θέλεις εσύ και κάποιοι άλλοι να τις υλοποιήσουμε, ή το αν δεν τις καταλαβαίνεις, αυτό είναι άλλο ζήτημα.

Θες συγκεκριμένη πρόταση; αυτή που υπέδειξα σε παλαιότερο μήνυμα ότι είναι πρώτη στην μηχανή αναζήτησης, και που τώρα εξαφανίστηκε από την μηχανή, αυτή είναι η πρότασή μου.

petrosp13

Επιμένεις να θεωρείς ότι έχεις πάρει μονότερμα τις διαμαρτυρίες για την επαναφορά στις Πανελλαδικές
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

Νίκος Αδαμόπουλος

Παράθεση από: stpdt στις 06 Οκτ 2014, 11:47:18 ΠΜ
Οι άνθρωποι του νεομεσαίωνα έχουν ήδη εντοπίσει ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ προτάσεις μου.

https://www.google.gr/search?q=stpdt

και κάποιες άλλες φρόντισαν να τις θάψουν, αλλά υπάρχουν ακόμα εδώ.
και κάποιοι κάποιες άλλες, αυτές που φοβήθηκαν πολύ ή δεν κατάλαβαν καθόλου, τις διέγραψαν.

το αν δεν θέλεις εσύ και κάποιοι άλλοι να τις υλοποιήσουμε, ή το αν δεν τις καταλαβαίνεις, αυτό είναι άλλο ζήτημα.

Θες συγκεκριμένη πρόταση; αυτή που υπέδειξα σε παλαιότερο μήνυμα ότι είναι πρώτη στην μηχανή αναζήτησης, και που τώρα εξαφανίστηκε από την μηχανή, αυτή είναι η πρότασή μου.

Τα συμπτώματα δείχνουν υποτροπιασμό, δυστυχώς!

Laertis

@spdt
Το ότι είμαι ένας απο τους διαχειριστές που ανέχεται εδώ και καιρό ότι γράφεις, χωρίς λογοκρισία, με κατατάσσει προφανώς στους ανθρώπους του νεομεσαίωνα, σύμφωνα με τη δική σου κατάταξη.

Το ελεύθερο βήμα που σου δίνεται, για άλλη μια φορά, το χρησιμοποιείς δημιουργώντας ένα ελιτίστικο κλίμα απο τη μια, κι ένα κλίμα τρομοκρατίας απο την άλλη, που δημιουργεί εκνευρισμό και απογοήτευση στους περισσότερους (φαντάζομαι) συναδέλφους  με την υπερβολή και την ανοησία να κυριαρχεί στο λόγο σου, με τεκμηρίωση μόνο τις φαντασιώσεις σου.

Η όλη στάση σου καθιστά τελικά μάλλον εσένα έναν άνθρωπο φανατισμένο, "θρησκόληπτο" και ανίκανο να συμμετάσχει σε διάλογο διαφωνώντας με όλους και με όλα, υποστηρίζοντας ΜΟΝΟ τον ΕΝΑ λόγο, τον δικό του. Λυπάμαι που είμαι εγώ που θα στο πω, αλλά πρέπει να δεις τον εαυτό σου στον καθρέφτη και να αντιληφθείς ότι ο μεσαίωνας ζει και βασιλεύει μέσα σου,  ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ.
Νικολακάκης Γιώργος
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής
http://users.sch.gr/gnikola

tdrivas

Thanassis Drivas
BSc in Computer Science
MSc in Space Science Applications and Technologies
https://github.com/tdrivas

stpdt

#2141
Παράθεση από: Laertis στις 06 Οκτ 2014, 04:39:02 ΜΜ
@spdt
Το ότι είμαι ένας απο τους διαχειριστές που ανέχεται εδώ και καιρό ότι γράφεις, χωρίς λογοκρισία, με κατατάσσει προφανώς στους ανθρώπους του νεομεσαίωνα, σύμφωνα με τη δική σου κατάταξη.

Το ελεύθερο βήμα που σου δίνεται, για άλλη μια φορά, το χρησιμοποιείς δημιουργώντας ένα ελιτίστικο κλίμα απο τη μια, κι ένα κλίμα τρομοκρατίας απο την άλλη, που δημιουργεί εκνευρισμό και απογοήτευση στους περισσότερους (φαντάζομαι) συναδέλφους  με την υπερβολή και την ανοησία να κυριαρχεί στο λόγο σου, με τεκμηρίωση μόνο τις φαντασιώσεις σου.

Η όλη στάση σου καθιστά τελικά μάλλον εσένα έναν άνθρωπο φανατισμένο, "θρησκόληπτο" και ανίκανο να συμμετάσχει σε διάλογο διαφωνώντας με όλους και με όλα, υποστηρίζοντας ΜΟΝΟ τον ΕΝΑ λόγο, τον δικό του. Λυπάμαι που είμαι εγώ που θα στο πω, αλλά πρέπει να δεις τον εαυτό σου στον καθρέφτη και να αντιληφθείς ότι ο μεσαίωνας ζει και βασιλεύει μέσα σου,  ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ.

Χαλάρωσε ρε φίλε!
Στο λέω ευθέως και κατηγορηματικώς, ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ, ΟΥΤΕ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ, ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟΥ ΝΕΟΜΕΣΑΙΩΝΑ.

Απο εκεί και πέρα, πες για μένα ότι θες, κατηγόρησέ με και βρίσε με αν θες. Στο κάτω κάτω ανώνυμος είμαι.  :)

Αν με ρωτάς όμως, ειλικρινά σου λέω ότι ο σκοπός μου είναι αγαθός. Προσπαθώ απλά να μας ξυπνήσω λίγο, γιατι θεωρώ ότι έχουμε ησυχάσει τον τελευταίο καιρό αρκετά, νομίζοντας ότι ο λοβ θα μας κάνει σίγουρα το χατίρι.

Παράθεση από: che στις 06 Οκτ 2014, 11:42:46 ΠΜ
Από το να αντιδράς μόνο , ΠΡΟΤΕΙΝΕ !!! και όχι προτάσεις του στυλ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΕ ΚΛΠ. συγκεκριμένες .

Ας ξυπνήσουμε πρώτα λοιπόν, ας συζητήσουμε, και κάποια ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΛΥΣΗ θα βρεθεί.
Χωρίς συζήτηση, χωρίς ζύμωση, τι λύση θα βρεθεί, φίλτατε che;

Το πρόβλημα λοιπόν παραμένει.

Πρέπει να απαιτήσουμε χρονοδιάγραμμα από τον λοβ!

Και το θέμα συζήτησης είναι, πως, και με ποιόν τρόπο, μπορούμε να πιέσουμε προς αυτή την κατεύθυνση.

Ειδαλλιώς......http://www.youtube.com/watch?v=DRAcTFsrgWw

Laertis

Παράθεση από: stpdt στις 06 Οκτ 2014, 10:43:37 ΜΜ
Χαλάρωσε ρε φίλε!
Στο λέω ευθέως και κατηγορηματικώς, ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ, ΟΥΤΕ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ, ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟΥ ΝΕΟΜΕΣΑΙΩΝΑ.

Μάλλον φτωχέ μου φίλε δεν καταλαβαίνεις κι εσύ ο ίδιος τι γράφεις ....

Παράθεση από: stpdt στις 06 Οκτ 2014, 11:47:18 ΠΜ
Οι άνθρωποι του νεομεσαίωνα έχουν ήδη εντοπίσει ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ προτάσεις μου.

........
και κάποιες άλλες φρόντισαν να τις θάψουν, αλλά υπάρχουν ακόμα εδώ.
και κάποιοι κάποιες άλλες, αυτές που φοβήθηκαν πολύ ή δεν κατάλαβαν καθόλου, τις διέγραψαν.

Φάσκει κι αντιφάσκει, φεύγει και πάει, ξαναγυρνάει μα πάλι στα ίδια μένει ....Τι εννοεί ο ποιητής ; Ποιοί είναι ΑΥΤΟΙ που υπάρχουν ακόμα εδώ και θάψαν ή διέγραψαν τις προτάσεις του Προφήτη ; Υπομονή, εξάλλου ουδείς Προφήτης στον τόπο του ....
Α ξέχασα, το περιέγραψε πολύ σοφά και σύντομα ο μεγάλος Σάρτρ : Η Κόλαση είναι οι άλλοι !

Νικολακάκης Γιώργος
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής
http://users.sch.gr/gnikola


Atenes

Μπεεεε

Φοβήθηκε και έθεσε χρονοδιαγραμμα! Απέδωσε η πίεση