ΓΕΛ: Η επόμενη μέρα

Ξεκίνησε από Γιάννης Αναγνωστάκης, 11 Σεπ 2013, 12:34:22 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

petrosp13

Αρβανιτόπουλε και Κεδίκογλου ελπίζω κι εύχομαι να μην σας ξαναβρώ ποτέ μπροστά μου
Που με κάνατε να ζήσω ένα καλοκαίρι και 2 χρόνια κόλαση λαμόγια
Αντίο
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

dg69

Παράθεση από: petrosp13 στις 09 Ιουν 2014, 08:49:12 ΜΜ
Αρβανιτόπουλε και Κεδίκογλου ελπίζω κι εύχομαι να μην σας ξαναβρώ ποτέ μπροστά μου
Που με κάνατε να ζήσω ένα καλοκαίρι και 2 χρόνια κόλαση λαμόγια
Αντίο
+1000

andrika

Παράθεση από: dg69 στις 09 Ιουν 2014, 08:58:35 ΜΜ
+1000


+10000

Στον αγύριστο να πανε....Άντε τωρα να δουμε αν θα πετύχουμε τιποτα. Υπαρχει καμία περίπτωση να οργανωθούμε ολοι μαζι και να προσπαθήσουμε ολοι και του ιδιωτικού και του δημοσίου;  Υπαρχει καποια συγκεκριμένη πρόταση;

gkatsion

Λοβέρδος...

από τον Άρβι μάλλον καλύτερα. Πρέπει να τον πείσουμε όμως. Άρα το καλοκαίρι πάλι στις επάλξεις.
Πάντως μιλώντας με κάποιους από τους πανεπιστημιακούς (μέλη ΔΕΠ, προέδρους τμημάτων), επειδή η περυσινή τους
προσπάθεια έπεσε στο κενό πιστεύουν ότι έχει χαθεί το παιχνίδι.

Συγκεκριμένα μου απαντάει, ένας καθηγητής τις προάλλες, "άσε το παιχνίδι έχει χαθεί οι χημικοί είναι πολύ δυνατοί εκεί μέσα,
πέρυσι κόψαμε τις διακοπές μας για να παρέμβουμε τον Αύγουστο και δεν μας άκουσε κανείς (βλέπε υπουργός)".

Άντε τώρα να τους πείσεις να ξαναπάνε....
ΈΞΟΔΟΣ_ΑΠΟ_ΛΥΚΕΙΟ <-- ΑΕΙ + PHD + ΑΣΕΠ

ΣΧΟΙΝΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

Ποτέ δεν αφήνεις κάτι που θέλεις πολύ δεν πρέπει να απογοητευόμαστε  , να μην κάνουμε κανένα λάθος να είμαστε εύστοχοι πιεστικοί στους κατάλληλους ανθρώπους. Δεν καταλαβαίνω τι σημαίνει ιδιωτικός και δημόσιος τομέας .Παιδιά πρέπει να δυναμώσουμε διαφορετικά θα μας ξεγράψουν . Η ΠΕΚΑΠ  τώρα πιο έμπειρη από ποτέ πρέπει  να  μοιράσει αρμοδιότητες και έργο δράσης. Ο καθένας μας πρέπει να αναλάβει να κάνει ότι μπορεί καλύτερα.
Σκοπός μας είναι η Επαναφορά εξεταζόμενου μαθήματος
•   ΣΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ
•   ΣΤΑ ΕΠΑΛ
•   ΣΤΟ ΝΕΟ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ εφόσον προχωρήσει

Έχει κανείς αντιρρήσεις;
Καθηγητής πληροφορικής ΠΕ20

terzantonis

Μετά τον σημερινό ανασχηματισμό και την απομάκρυνση του Αρβανιτόπουλου, υπάρχει καμιά ελπίδα να αναθεωρήσουν τα σχέδια περί κατάργησης του ΑΕΠΠ ή κι ο νέος υπουργός οραματίζεται το "Νέο Σχολείο" χωρίς Πληροφορική;

tropheus

Παράθεση από: gkatsion στις 09 Ιουν 2014, 11:00:58 ΜΜ
...
Συγκεκριμένα μου απαντάει, ένας καθηγητής τις προάλλες, "άσε το παιχνίδι έχει χαθεί οι χημικοί είναι πολύ δυνατοί εκεί μέσα,
...

Το δίκαιο των αιτημάτων μας είναι πολύ πιο δυνατό...

pthomop

O Λοβέρδος με τρομάζει >:(
Λέτε του χρόνου τέτοιες μέρες να είμαστε εμεις σαν τις καθαρίστριες σήμερα έξω απο το ΥΠΕΠΘ για να μας ξαναπροσλάβουν; Η χαρά μου απο το διωγμό του Αρβι έχει μετριαστεί με το άκουσμα του ονόματος του.
Ο ΘΕΟΣ να βάλει το χέρι του!!!

Spyridon


tdrivas

λοβερδις στον real τωρα..δεν θα αλλαξει το συστημα απο την αρχη αλλα θα το βελτιωσει.
Thanassis Drivas
BSc in Computer Science
MSc in Space Science Applications and Technologies
https://github.com/tdrivas

ΣΧΟΙΝΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

Δεν μπορεί. Να υπαρχουμε σαν μαθημα για οσους θέλουν να επιλέξουν. Πολυτεχνικες σχολές η  έχουν σχέση με πληροφορική τόσο. δύσκολο. είναι δεν μπορώ να καταλάβω.   είναι τόσο απλό. Και τόσο δύσκολο
Καθηγητής πληροφορικής ΠΕ20

P.Tsiotakis

Το σύστημα των Γκλαβά-Μπαμπινιώτη και Αρβανιτόπουλου είναι ότι και οι ίδιοι: παρωχημένο

petrosp13

Ξηλώθηκε και ο Μπαγκλαβάς ή ακόμα αλωνίζει;
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής


petrosp13

Ο Μπαγκλαβάς είναι πρόεδρος του ΙΕΠ
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής