ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Η/Υ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΠΑΤΡΑ

Ξεκίνησε από alex599, 01 Ιουλ 2008, 05:29:34 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

alex599

γεία σας παίδες...ωραίο το forum..φέτος τελείωσα και σκέφτομαι για σχολές..μου αρέσουν τα μαθηματικά και η πληροφορική και έλεγα να πάω στο μηχανικών η/υ και πληροφορικής στην πάτρα αλλά από ότι είδα δεν έχει καθόλου μαθηματικά,αληθεύει αυτό?γενικά ε'ιναι καλ'η η σχολή? ???

Lev

Μπές εδώ http://www.ceid.upatras.gr/proptyxiaka/mathimata.htm. Έχει αρκετά Μαθηματικά και έχει και τον τομέα Εφαρμογών και θεμελιώσεων της Επιστήμης των Υπολογιστών που είναι στραμμένος στις εφαρμογές των Μαθηματικών στους Υπολογιστές. Στα 3 πρώτα έτη έχει Μαθηματικά Ι,ΙΙ, Διακριτά Μαθηματικά Ι,ΙΙ, Θεωρία Υπολογισμού, Επιστημονικός Υπολογισμός, Γραμμική Άλγεβρα, Υπολογιστική Πολυπλοκότητα, Αριθμητική Ανάλυση και να βάλω και την εισαγωγή στους Αλγόριθμους και τις Δομές Δεδομένων και αναλόγως τον τομέα που διαλέγεις μπορείς να πάρεις όσα θες από Βελτιστοποίηση Δικτύων μέχρι Κρυπτογραφία. Τα μαθήματα που βασίζονται στα Μαθηματικά δεν φαίνονται πάντα από το όνομα ;). Κοίτα και την άλλη σχολή της Πάτρας από όπου έχω αποφοιτήσει εγώ και ότι θες εδώ είμαστε

tzorvas

Δες το τμήμα της Σάμου "Μηχανικών Πληροφοριακών και επικοινωνιακών συστημάτων"-κωδικός 321

Έχει αρκετά μαθηματικά (καλώς ή κακώς ..)

Για οποιαδήποτε ερώτηση θα χαρώ να σου απαντήσω!
Make World Better for all!

Τελειόφητος του 2ου Ε.Λ.Χαλκίδας

Προπτυχιακός Φοιτητής @ ICSD-University of the Aegean

alex599

Ευχαριστώ που μου είχατε απαντήσει,είμαι στο τμήμα Μηχανικών Η/Υ & πληροφορικής στη Πάτρα πλέον και είναι εκπληκτική σχολή..και μαθηματικά έχει και πολύ προγραμματισμό και πραγματικά θεωρώ πως είναι μια από τις καλύτερες σχολές πληροφορικής στην Ελλάδα..
Αν κάποιος έχει απορίες σχετικά με τη σχολή θα βρει πληροφορίες στο site www.ceid.upatras.gr και θα χαρώ να τον βοηθήσω σε ό,τι θέλει.