ενημέρωση survey για το 2011-2012

Ξεκίνησε από poursali, 27 Ιουν 2011, 01:57:38 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

poursali

έχει κανείς το mail που ειδοποιεί για τις ενημερώσεις που πρέπει να γίνουν μέχρι 30/6 στο survey;

νομίζω μόνο για τους εκπαιδευτικούς πρέπει να το ενημερώσουμε. (ή και για μαθητές που υπάρχει πρόβλεψη να φοιτήσουν;)

λογικά βάζουμε μόνο αυτούς που έχουν οργανική; όσοι είναι στη διάθεση με απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ κλπ δεν συνυπολογίζονται για τη νέα χρονιά οπότε και οι ώρες τους θα δοθούν ως έλλειμμα.. καλά τα λέω;
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

eirhnh2

και εγώ δεν εχω καταλαβει τι πρεπει να κανουμε.... Καμια βοηθεια; Εγω ενημερωσα τα στοιχεία φοίτησης μονο.... Αλλα στο 2011-12 τι πρεπει να γινει; Ειδα εχει αντιγραψει μονοπ του τα περσινά

Circle

Για το σχολικό έτος 2011-12 ενημέρωσα τους εκπαιδευτικούς που ανήκουν οργανικά στο σχολείο προσθέτοντας αυτούς που έλειπαν το 10-11 αλλά δεν έχουν πάρει φέτος μετάθεση ή απόσπαση ή κάτι άλλο κι έτσι "θα" είναι στο σχολείο. Στις 30 του μήνα θα ενημερώσω και με όσους άλλους έρθουν με μετάθεση, προσωρινή τοποθέτηση κτλ.

Επίσης ενημέρωσα τον αριθμό μαθητών στα τμήματα μεταφέροντας τους αριθμούς της προηγούμενης χρονιάς χωρίς να μετρήσω όσους παραπέμπονται κτλ. Επίσης από τα απολυτήρια του Δημοτικού ενημέρωσα την α' τάξη. Το Σεπτέμβριο θα ενημερώσω πάλι διότι τότε θα γίνει ο ακριβής χωρισμός συν ότι θα έχουν βγει και τα αποτελέσματα Σεπτεμβρίου.

Δεν ενημέρωσα τον αριθμό μαθητών στη Β ξένη γλώσσα καθώς δεν ξέρουμε τι θα συμβεί.
Φυσικά όλα τα παραπάνω μου τα έδωσε ο διευθυντής, δεν ήταν δική μου η επεξεργασία και το τι θα περάσω.

Για το σχολικό έτος 2010 - 11 έχω ήδη από ημέρες ενημερώσει τη φοίτηση των μαθητών και τα στοιχεία έχουν κλειδώσει.


Επισυνάπτω το έγγραφο που ζητήσατε. Για οτιδήποτε άλλο προκύψει τα ξαναλέμε.

pgrontas

Εμείς αυτό που κάναμε ήταν αυτό που λέει ο poursali. Βγάλαμε όσους ήταν στην με προσωρινη τοποθέτηση ή με απόσπαση και βάλαμε αυτούς που επιστρέφουν.

Προσέξατε ότι έχει αναλυτική καρτέλα με τις αναθέσεις μαθημάτων ανα τμήμα, πόσες ώρες και ποιος κάνει το κάθε μάθημα; Βέβαια δεν έχει ενημερωθεί με τις αλλαγές του νέου σχολείου.
Από τη μια θα υπάρχει αρκετή δουλειά στην καταχωρηση από την άλλη ελπίζω να αξιοποιηθεί αυτή η επιλογή και να μην μας ζητάνε κάθε τρεις και λίγο τα ίδια στοιχεία.
Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute - Harold Abelson

poursali

Circle, δεν ανοίγει το έγγραφο.. μόνο εγώ έχω αυτό το πρόβλημα;
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

eirhnh2

ενω εχω ενημερωσει τους μαθητες που περασαν και εχω πατησει αποστολή, δεν με αφηνει να βαλω τους αριστουχους.... Γιατι να συμβαινει αυτο;

aspd

Εμείς κάναμε ενημέρωση των αποτελεσμάτων για τους μαθητές για το 2010-11 και αριστούχους κτλ.
Δεν περάσαμε στοιχεία για το 11-12 για ούτε για μαθητές, ούτε για καθηγητές.
Εμείς συνήθως τα περνάμε το Σεπτέμβριο που είναι πιο κατασταλαγμένα τα πράγματα. Π.χ. είναι καθηγητές που κάθε χρόνο έρχονται τις 30/6 και φεύγουν αρχές Σεπτεμβρίου. 

poursali

aspd, πρέπει να γίνει η εισαγωγή των στοιχείων μέχρι 30/6 γιατί όπως αναφέρει το παραπάνω έγγραφο που επισύναψε ο Circle

ΠαράθεσηΘα πρέπει να καταχωρίσετε όλες τις αλλαγές που αφορούν στα στοιχεία της σχολικής μονάδας το συντομότερο δυνατόν και όχι αργότερα από τις 30 Ιουνίου. Τα στοιχεία αυτά θα αξιοποιηθούν στον υπολογισμό λειτουργικών κενών για τις αποσπάσεις και στον προγραμματισμό των διορισμών για την ομαλή έναρξη του επόμενου σχολικού έτους 2011-2012.
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

aspd

Ευχαριστώ, δεν το είχα πάρει είδηση. Πάνω που έλεγα ότι δεν έχω και πολλές δουλειές τις επόμενες ημέρες, μιας και ξεμπέρδεψα με το e-school!
Τον Ιούνιο τρέχουμε πολύ περισσότερο από τον υπόλοιπο χρόνο, που επίσης τρέχουμε και δεν φτάνουμε!

Circle

Παράθεση από: aspd στις 27 Ιουν 2011, 09:21:37 ΜΜ
...
Δεν περάσαμε στοιχεία για το 11-12 για ούτε για μαθητές, ούτε για καθηγητές.
Εμείς συνήθως τα περνάμε το Σεπτέμβριο που είναι πιο κατασταλαγμένα τα πράγματα. Π.χ. είναι καθηγητές που κάθε χρόνο έρχονται τις 30/6 και φεύγουν αρχές Σεπτεμβρίου. 


Έχουν μεταφερθεί στοιχεία τόσο καθηγητών όσο και αριθμού μαθητών από την προηγούμενη χρονιά. Πάνω σε αυτά κάναμε διορθώσεις, προσθήκες. Φυσικά θα προσθέσω στις 30 Ιουνίου τους νέους συναδέλφους και τον Σεπτέμβρη πάλι θα κάνω ενημερώσεις για μαθητές και καθηγητές!

poursali, eπισυνάπτω και σε PDF.

aspd

περάσατε και το ωρολόγιο πρόγραμμα για το 2010-2011;

poursali

Παράθεση από: aspd στις 28 Ιουν 2011, 12:19:39 ΠΜ
περάσατε και το ωρολόγιο πρόγραμμα για το 2010-2011;

έχω την εντύπωση για 2010-2011 η μόνη αλλαγή που επιτρέπεται πλέον είναι για τα στοιχεία φοίτησης/αποτελέσματα/αριστούχοι κλπ κλπ
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

aspd

Παράθεση από: Circle στις 27 Ιουν 2011, 02:52:35 ΜΜ
Επισυνάπτω το έγγραφο που ζητήσατε. Για οτιδήποτε άλλο προκύψει τα ξαναλέμε.
Πού είναι αναρτημένο το έγγραφο επίσημα; Στο δικτυακό τόπο του survey δεν είναι και δεν μπόρεσα να το βρω πουθενά αλλού. Το γραφείο Δευτεροβάθμιας λέει ότι ακόμα δεν έχει έλθει τίποτα σχετικό και ότι όταν έλθει θα μας ενημερώσει. Παρόλο που το άνοιξα το έγγραφο που ανάρτησες, αναρωτιέμαι πού το βρήκες.

Wizard

Το έγγραφο στάλθηκε με e-mail στις Δ/νσεις στις 23/6 το απόγευμα.

Circle

Παράθεση από: aspd στις 28 Ιουν 2011, 09:48:46 ΠΜ
Πού είναι αναρτημένο το έγγραφο επίσημα; Στο δικτυακό τόπο του survey δεν είναι και δεν μπόρεσα να το βρω πουθενά αλλού. Το γραφείο Δευτεροβάθμιας λέει ότι ακόμα δεν έχει έλθει τίποτα σχετικό και ότι όταν έλθει θα μας ενημερώσει. Παρόλο που το άνοιξα το έγγραφο που ανάρτησες, αναρωτιέμαι πού το βρήκες.


aspd, πως να το βρήκα; Το λάβαμε με e-mail στο σχολείο! (Για του λόγου το αληθές, όποιος θέλει να του προωθήσω το e-mail από το σχολείο μου). Επίσης αν δεις στο συνοδευτικό υλικό http://survey.sch.gr/?m=4  και ειδικά εδώ: Εγκύκλιος Καταγραφής προς τις Διευθύνσεις Δ/Θμιας για το σχολικό έτος 2011-2012 (28/06/2011)  είναι το έγγραφο για το οποίο μιλάμε!

'Οσο για το ωρολόγιο που ρωτάς παραπάνω, όχι, το έτος 10 -11 ΔΕΝ είχε επιλογή για ωρολόγιο πρόγραμμα. Το 10 - 11 έχει κλείσει και αν περαστούν και τα αποτελέσματα φοίτησης δεν μπορεί να αλλάξει τίποτα, παρά μόνο να εκτυπωθεί.

Το ωρολόγιο του 11 - 12 θα το περάσουμε το Σεπτέμβρη.