ΒΕΛΑΚΙΑ ΣΤΟ ΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΡΟΗΣ

Ξεκίνησε από vasiko, 06 Νοε 2008, 08:58:47 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

EleniK

Αυτο ειχα και εγω στο μυαλο μου Αντρεα.
Ελένη Κοκκίνου
Καθηγήτρια Πληροφορικής, ΠΕ19

evry


  Τα βελάκια στο διάγραμμα ροής δεν είναι τυπολατρία. Δεν είναι φυσικά και τόσο σοβαρό θέμα αλλά φανταστείτε 4-5 διαφορετικές εντολές εκχώρησης σε κουτάκια που συνδέονται μόνο με γραμμές. Αν δεν έχει καθόλου βελάκια δε φαίνεται η ροή. Άλλο να έχει ξεχάσει σε μερικά σημεία και άλλο να μη βάζει καθόλου.
What I cannot create I do not understand -- Richard Feynman
http://evripides.mysch.gr

vasiko

Μία διευκρίνηση ζήτησα ρε παιδιά δεν είμαι τυπολάτρης. Είπα μήπως ήρθε καμιά εγκύκλιος που δεν έφτασε στα χέρια μου. Ούτε πανικοβλήθηκα βέβαια φίλε Γιώργο Καρκαμάνη, ούτε τα παιδιά άγχωσα φίλε andreas_p. Στα παιδιά είπα αυτό που έπρεπε να πω.
Μη βγάζετε συμπεράσματα από το πουθενά
Δύο φορές επιχείρησα να κλείσω το θέμα αλλά δε βλέπω να το καταφέρνω. Για να δούμε τώρα.
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

P.Tsiotakis

Πάντως το διάγραμμα ροής, ονομάζεται έτσι, γιατί περιγράφεται η ροή των εντολών. Χωρίς τα βελάκια δεν υπάρχει ροή

Καρκαμάνης Γεώργιος

φίλε vasiko "το πανικοβλήθηκες" το έθεσα καλοπροαίρετα με την έννοια ότι εάν είχε εκδοθεί αυτή η εγκύκλιος θα την είχες είδη λάβει στα χέρια σου δια μέσω του σχολείο σου και δεν είχα καμιά πρόθεση να σε θίξω. Συγνώμη για την άστοχη λέξη που χρησιμοποίησα.
Και το θέμα νομίζω ότι έχει κλείσει.