ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟ_ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΑ _ΑΕΠΠ_3

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 15 Μαΐου 2019, 04:08:48 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Λαμπράκης Μανώλης

Καλησπέρα σε όλους

ανεβάζω άλλο ένα διαγώνισμα στο ΑΕΠΠ (για να έχουμε πολλές επιλογές στη διάθεση μας)

παρακαλώ αν δείτε τυχών λάθη συντακτικά ή λογικά / η ο,τι θέλετε να παρατηρήσετε, παρακαλώ στείλτε να τα τσεκάρουμε παρέα

ΥΓ1-> το θέμα Δ είναι μία ιδέα για τις εκλογές που μου ήρθε σήμερα ... το τελευταίο ειδικά ερώτημα είναι σχετικά δύσκολο νομίζω δίχως να χρησιμοποιήσουμε πίνακες .. αν δείτε κάτι πείτε μου

ΥΓ2 --> το θέμα Γ είχε μπει στις επαναληπτικές του 2017, εγώ άλλαξα κάποια ερωτήματα με προσθήκη υποπρογραμμάτων

UPDATE: ανέβασα κάποιες ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΕΣ λύσεις .. δεκτές παρατηρήσεις / διορθώσεις ... το Δ5 ήθελα να δείτε να μου πείτε την γνώμη σας, δυσκολούτσικο νομίζω είναι
Μανώλης

epsilonXi


λεπτομέρεια, αλλά γιατί δε βάζεις άλλη μεταβλητή αντί για «Η» στο Α5;

Λαμπράκης Μανώλης

#2
Καλησπέρα..

είναι δεσμευμένη το Η ?? αν είναι δεν το θυμάμαι καθόλου ..  εντάξει δε νομίζω να χαλάει την άσκηση  :angel: >:D :police:

Update: προφανώς μιλάμε για τον λογικό τελεστή έτσι ;;; χεχεχε...ένας μαθητής μου με έβγαλε από την πολύωρη σκέψη, ουτε καν πήγε το μυαλό μου ... πάντα χρειάζεται ένα δεύτερο ζευγάρι μάτια να τσεκάρει ... επίσης μου είπε να πω πως είναι το αγγλικό h ...  >:D :laugh: :police:

ευχαριστώ για την παρατήρηση

tanius76

πολύ ωραία θέματα ! μπράβο ! :)
Α3. Δυνατό ! αν δείτε κάτι που ξέφυγε πείτε μου.
Διάβασε μ
Αν μ<2 τότε
  Ι<--1
  αρχή_επανάληψης
      Διάβασε α,β
              α<--α+4
              β<--β-2
            οσο α<=β επανάλαβε
                α<--α+4
                β<--β-2
           τέλος_επανάληψης
           Ι<-Ι-2
Μέχρις_ότου Ι<μ
τέλος_αν

Λαμπράκης Μανώλης

Καλημέρα

αυτό είχα και εγώ στο μυαλό μου, αν δεν κάνω κάποιο λάθος ... ίσως θα εβγαζα το Ι<--1 εγω από το Αν, γιατί στο Για θα λάβει τιμή όπως και να χει ... επισης οι τιμές υποθέτουμε είναι ακέραιες

Καρκαμάνης Γεώργιος

Μανώλη πολύ καλό το διαγώνισμα καθώς τα θέματά σου είναι στο πνεύμα των εξετάσεων
Απλώς μια ερώτηση ως προς το θέμα Α4 : ο κώδικας θεωρούμε ότι είναι ενιαίος;

Λαμπράκης Μανώλης

Καλημέρα σε όλους ... ναι Γιώργο εννοείται .. το έγραψα έτσι για να βγει η δομή καλύτερα

nikolasmer

Μερεντίτης Νικόλαος
Πληροφορικός