Εφαρμογή εξάσκησης σε ασκήσεις στα Δίκτυα

Ξεκίνησε από agtitis, 15 Μαΐου 2021, 11:56:28 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

agtitis

Εφαρμογή Android για το μάθημα Δίκτυα υπολογιστών της Γ ΕΠΑΛ.

Είναι η 1η έκδοση.
Παρέχει ασκήσεις στις φυσικές διευθύνσεις, στην μετατροπή δυαδικού-δεκαδικού, στην υποδικτυωση και στο αυτοδύναμο πακέτο.
Ο χρήστης δίνει τα δεδομένα και η εφαρμογή εμφανίζει τη λύση και τα αναλυτικά βήματα επίλυσης.
Επίσης, έχει quiz επίλυσης βασικών ασκήσεων υποδικτυωσης και διάσπασης πακέτου καθώς και τη μεθοδολογία επίλυσης ασκήσεων υποδικτυωσης και διάσπασης πακέτου.

https://play.google.com/store/apps/details?id=io.kodular.agtitis.NetworkClass



khatziar

Εξαιρετική δουλειά! Πιστεύω θα βοηθήσει και θα φανεί πολύ χρήσιμη, αρκεί μόνο να μην αρκεστούν τα παιδιά να λύνουν τις ασκήσεις με το κινητό!

Μια παρατήρηση, αν μου επιτρέπεται, στον υπολογισμό της δυαδικής διεύθυνσης εκπομπής των υποδικτύων εμφανίζει παραπανίσια ψηφία (μετά το 8ο) στην τελευταία τετράδα. Αν θέλετε δείτε το...

Συγχαρητήρια πολλά...

mylon

Παράθεση από: agtitis στις 15 Μαΐου 2021, 11:56:28 ΠΜ
Εφαρμογή Android για το μάθημα Δίκτυα υπολογιστών της Γ ΕΠΑΛ.

Είναι η 1η έκδοση.
Παρέχει ασκήσεις στις φυσικές διευθύνσεις, στην μετατροπή δυαδικού-δεκαδικού, στην υποδικτυωση και στο αυτοδύναμο πακέτο.
Ο χρήστης δίνει τα δεδομένα και η εφαρμογή εμφανίζει τη λύση και τα αναλυτικά βήματα επίλυσης.
Επίσης, έχει quiz επίλυσης βασικών ασκήσεων υποδικτυωσης και διάσπασης πακέτου καθώς και τη μεθοδολογία επίλυσης ασκήσεων υποδικτυωσης και διάσπασης πακέτου.

https://play.google.com/store/apps/details?id=io.kodular.agtitis.NetworkClass

Καλησπέρα!

Είμαι μητέρα που κάνει μαθήματα ιδιαίτερα στο γιο της που είναι δυσλεξικός και βρίσκεται τώρα στο τρίτο έτος ΕΠΑΛ Πληροφορικής. Προσπαθώ εγώ πρώτα να καταλάβω τα δίκτυα και όχι μόνο (όλα τα μαθήματα για τα οποία δίνει εξετάσεις) και μετά του τα λέω προφορικά για να τα θυμάται.

Μπαίνω μέσα να κατεβάσω το app που έχετε ανεβάσει αλλά δεν μου το κατεβάζει γιατί λέει δεν έχω συνδεδεμένη συσκευή. Μπορείτε να με βοηθήσετε;

Ευχαριστώ πολύ.

agtitis

Μπορείτε να το εγκαταστήσετε κατευθείαν από το κινητό σας τηλέφωνο android.

Ξεκινήστε το play store και αναζητήσετε το Networkclass (χωρίς κενά).





mylon

Παράθεση από: agtitis στις 22 Σεπ 2021, 07:47:33 ΜΜ
Μπορείτε να το εγκαταστήσετε κατευθείαν από το κινητό σας τηλέφωνο android.

Ξεκινήστε το play store και αναζητήσετε το Networkclass (χωρίς κενά).

Το βρήκα! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!