Που βρίσκεστε στην ύλη;

Ξεκίνησε από Καρκαμάνης Γεώργιος, 07 Ιαν 2011, 12:35:59 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Καρκαμάνης Γεώργιος

Συνάδερφοι, ανοίγω αυτό το θέμα για να ενημερωθούμε για την πορεία της ύλης στα δυο πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα, Δομημένος Προγραμματισμός και Δίκτυα ΙΙ.

Περιμένω να γράψετε που βρίσκεστε στην ύλη

amavidis

Για το μάθημα των Δικτύων, εγώ βρίσκομαι στην παρ. 7.6.3 (υποδίκτυα και μασκα υποδικτύου) και μάλιστα δεν την έχω διδάξει σωστά αλλά λίγο βιαστικά πριν κλείσουμε για διακοπές. Μάλλον είμαι πίσω στην ύλη, ελπίζω σιγά-σιγά να αρχίσω να επιταγχύνω. Ελπίζω να ακολουθήσει κανένας μαθητής..

gtsaousidis

Συνάδελφοι, καλημέρα από το ΕΠΑΛ Χρυσούπολης - Καβάλα
Μόλις ολοκλήρωσα και το 7.7 με αρκετές ασκήσεις και έχω επαναληπτικό διαγώνισμα από 7.1 - 7.7 την άλλη εβδομάδα.
Αν όλα πάνε καλά θα έχουμε τελειώσει την ύλη μας σχετικά νωρίς (Φεβρουάριο!!) οπότε θα έχουμε καιρό για επαναλήψεις.
Προχωράω όμως αρκετά αργά έτσι ώστε τα παιδιά να έχουν τη δυνατότητα να κατανοήσουν και όχι να "παπαγαλήσουν" με πολλές ασκήσεις και τεστάκια!
Καλή επιτυχία σε όλους και ειδικά στα παιδιά μια που συζητάνε για πολύ σημαντική μείωση των εισακτέων εφέτος!!!

Καρκαμάνης Γεώργιος

Νομίζω ότι προχωρά πολυ καλά και όχι αργά. Εξάλλου το να τελειώσει η ύλη το Φεβρουάριο είναι το καλύτερο από όλα.