Η Πληροφορική στο Γενικό Λύκειο v.2

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 09 Ιουν 2013, 12:00:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

fof

Σεβαστείτε πως μερικοί ΤΡΕΧΟΥΝ και ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ αφήνοντας την ηρεμία τους και το άραγμα στον καναπέ τους και προσπαθούν να σώσουν αυτό που εσείς πάτε να ξεφτιλίσετε....

Να διαγραφούν ΟΛΑ τα άσχετα plz....

dg69

2ωρες Α, 4ωρες Β και 5ωρες Γ . Αυτη ειναι η δικη μου πληροφορηση

che

Παράθεση από: Keep Growing στις 28 Αυγ 2013, 04:42:09 ΜΜ
Παρακαλώ τους διαχειριστές να διαγράφουν τα προσβλητικά σχόλια όπως είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν.
Παλαιότερα σε ψύλλου πήδημα υπήρχε άμεση αντίδραση.

Παρακαλώ πολύ, δεν είναι αυτό επίπεδο επικοινωνίας και δεν υπάρχει καμιά δικαιολογία για να εξακολουθεί να υφίσταται!

Σέβομαι απόλυτα αυτο που λες και θα το σεβομουν ακόμη περισσότερο αν έδειχνες το ίδιο ενδιαφέρον όταν ο συγκεκριμένος χημικός ftsak έθιγε όλους τους ιδιωτικούς εκπαιδευτικούς σε παλαιότερες αναρτήσεις του. Ειναι σταμπαρισμενος ο κύριος εδώ και καιρό. Απλώς η υπομονή εχει όρια. Ιδίως όταν τέτοια μέρα υπάρχουν θριαμβολογιες από τον έν λόγω κύριο περί αναβάθμισης του μαθήματος.

kadafi

Παράθεση από: dg69 στις 28 Αυγ 2013, 05:02:10 ΜΜ
2ωρες Α, 4ωρες Β και 5ωρες Γ . Αυτη ειναι η δικη μου πληροφορηση

Μήπως να μην είμαστε τόσο λακωνικοί;;; Πάλι θα μπει φωτιά στο φόρουμ!
Ελευθερίου Κωστής
Μηχανικός Υπολογιστών
Καθηγητής Πληροφορικής (ΠΕ20)

lkt

Παράθεση από: ftsak στις 28 Αυγ 2013, 04:45:27 ΜΜ
Το Χημικό είναι καθηγητική σχολή, οι σχολές πληροφορικής όχι.
Το παραπάνω δεν ισχύει? λέω κάτι ψέμματα?
Πάντως κύριε καθηγητή, μπορούσατε τόσα χρόνια να ζητήσετε μετάταξη στον κλάδο των χημικών...

Ανδρέας Φαρμακόρης

Παράθεση από: fof στις 28 Αυγ 2013, 04:57:21 ΜΜ
Σεβαστείτε πως μερικοί ΤΡΕΧΟΥΝ και ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ αφήνοντας την ηρεμία τους και το άραγμα στον καναπέ τους και προσπαθούν να σώσουν αυτό που εσείς πάτε να ξεφτιλίσετε....

Να διαγραφούν ΟΛΑ τα άσχετα plz....

+1
Έτσι ακριβώς.
Καθηγητης Πληροφορικής ΠΕ19
Λυκειο Αμπελακίων Σαλαμίνας

Αποστολάτος Άκης

Παιδια, το προβλημα μας αυτη τη στιγμη δεν ειναι ο ftsak και ο καθε ενας που εκ του ασφαλους και βολεμενος κανει κριτικη και μιλα για δημοσια δωρεαν παιδεια κλπ. Μακαρι να καταργηθουν ΟΛΕΣ οι εξετασεις και να βρεθει ενα δικαιοτερο συστημα εισαγωγης στα πανεπιστημια.... Αυτο γινεται τωρα;;; Φυσικα και οχι!!! Απλα οι χημικοι βρεθηκαν σε πλεονεκτικη θεση και βαρουν στο ψαχνο....Δωσαμε(και δινουμε, μη το ξεχνατε) αγωνα , κατα κυριο λογο συναδερφοι του ιδιωτικου τομεα(και αρκετοι που ειναι διορισμενοι - τους τιμω ιδιαιτερως αφου παλευαν με τη θεση τους εξασφαλισμενη- τουλαχιστον για τωρα) για να μεινει το μαθημα πανελλαδικως εξεταζομενο για διαφορους λογους... 1. Παιδαγωγικους 2. Για να μην χαθουν 2000+ θεσεις εργασιας....
Τελος, το τι προσοντα εχει ο καθενας προσωπικα με αφηνει αδιαφορο. Ειναι σαν να ψαχνουμε ποιος την εχει μεγαλυτερη....
Α και κλεινοντας φιλε ftsak, εχω τελειωσει ΟΠΑ και διδασκω σε φροντιστηρια. Εχω κανει 2 μαθ. Παιδαγωγικη και 2 διδακτικη στο πανεπιστημιο. Στα χαρτια  δε μετρανε παρολο που φαινονται στην αναλυτικη μου βαθ.. Αυτο με κανει λιγοτερο καθηγητη απο σενα που τελειωσες και το χημικο; νομιζω πως οχι...

tsabatman

Δεν βοηθάει σε κάτι να ασχολούμαστε, η νέα ανακοίΝωση της ΠΕΚΑΠ για ακόμα μία φορά αναφέρει ότι δεν έχει ξεκαθαρίσει αν θα είμαστε πανελλαδικά εξεταζόμενο μάθημα.Είναι γελοίο το γεγονός να λένε μία ημέρα πριν δημοσιευθεί ότι δεν έχει ξεκαθαρίσει.Προφανώς και Βχει ξεκαθαρίσει αλλά να ξέρετε ΌΤΙ ΣΎΝΤΟΜΑ ΘΑ ΈΧΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΊΣΕΙ ΑΥΤΉ Η ΚΥΒΈΡΝΗΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΝΟΜΟΣΧΈΔΙΑ ΤΤΗΣ ΆΝΤΕ ΓΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΏΝΟΥΜΕ ΠΙΑ!!!!

tdrivas

Παράθεση από: dg69 στις 28 Αυγ 2013, 05:02:10 ΜΜ
2ωρες Α, 4ωρες Β και 5ωρες Γ . Αυτη ειναι η δικη μου πληροφορηση

όπερ σημαίνει ότι έχει αρκετές πιθανότητες για πανελλαδικά εξεταζόμενο???
Thanassis Drivas
BSc in Computer Science
MSc in Space Science Applications and Technologies
https://github.com/tdrivas

lkt

Παράθεση από: tsabatman στις 28 Αυγ 2013, 05:09:58 ΜΜ
Δεν βοηθάει σε κάτι να ασχολούμαστε, η νέα ανακοίΝωση της ΠΕΚΑΠ για ακόμα μία φορά αναφέρει ότι δεν έχει ξεκαθαρίσει αν θα είμαστε πανελλαδικά εξεταζόμενο μάθημα.Είναι γελοίο το γεγονός να λένε μία ημέρα πριν δημοσιευθεί ότι δεν έχει ξεκαθαρίσει.Προφανώς και Βχει ξεκαθαρίσει αλλά να ξέρετε ΌΤΙ ΣΎΝΤΟΜΑ ΘΑ ΈΧΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΊΣΕΙ ΑΥΤΉ Η ΚΥΒΈΡΝΗΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΝΟΜΟΣΧΈΔΙΑ ΤΤΗΣ ΆΝΤΕ ΓΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΏΝΟΥΜΕ ΠΙΑ!!!!
Θα συμφωνήσω πως η ΠΕΚΑΠ θα μπορούσε να μας δώσει περισσότερες πληροφορίες. Δεν ξέρω γιατί δεν το κάνουν. Όμως προς το παρόν αυτούς έχουμε, τους στηρίζουμε, τους εμπιστευόμαστε κι ελπίζουμε πως κάνουν αυτά που πρέπει.

Παντελης Τσιράκης

Αν ειναι 5 ώρες γ θα ειναι πανελλαδικό σίγουρα

lkt

Παράθεση από: dg69 στις 28 Αυγ 2013, 05:02:10 ΜΜ
2ωρες Α, 4ωρες Β και 5ωρες Γ . Αυτη ειναι η δικη μου πληροφορηση
Καλό θα ήταν να αναφέρουμε από που προέρχονται οι πληροφορίες μας

petrosp13

Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

Παντελης Τσιράκης


vtsakan

Παράθεση από: Παντελης Τσιράκης στις 28 Αυγ 2013, 05:16:09 ΜΜ
Αν ειναι 5 ώρες γ θα ειναι πανελλαδικό σίγουρα

Αυτο απο που προκύπτει παλι. Ο dg69 ας μας δώσει καποιες παραπανω πληροφορίες.  Αλλιως δεν εχει νοημα να το συζητάμε.
Βασίλης Τσακανίκας
Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών Ε.Μ.Π.