Η Πληροφορική στο Γενικό Λύκειο v.2

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 09 Ιουν 2013, 12:00:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

kadafi

Τρώμε τις σάρκες μας παιδιά... Αν έβλεπαν οι πανεπιστημιακοί αυτά τα post δεν νομίζω να έμπαιναν  στον κόπο να βγάλουν ανακοινώσεις...
Ftsak αν το μάθημα έγινε Γενικής Παιδείας και δεν παρέμεινε απλά επιλογής στην Α' αυτό οφείλεται κατά πολύ και σε συναδέλφους από τον ιδιωτικό τομέα. Οπότε θα πρέπει να δείχνεις και λίγο σεβασμό απέναντί τους. Εγώ προσωπικά τους ευχαριστώ για όσα έχουν κάνει για τον κλάδο μας
Ελευθερίου Κωστής
Μηχανικός Υπολογιστών
Καθηγητής Πληροφορικής (ΠΕ20)

Keep Growing

Παράθεση από: ftsak στις 28 Αυγ 2013, 04:29:52 ΜΜ
δεν έβρισα κανέναν και δεν έφυγα για πρωτοβάθμια, είπαμε έκανα ηλεκτρονικά αίτηση αλλά άλλαξα γνώμη τελευταία στιγμή και δεν παρουσιάστηκα στην ΔΔΕ, οπότε η αίτηση ακυρώθηκε.

Δεν αφήνετε ήσυχο τον ftsak. Είναι εντελώς απαράδεκτο για συναδέλφους πληροφορικούς να χρησιμοποιούν χαρακτηρισμούς  όπως "καραγκιόζης" κλπ. Μαζευτείτε λίγο ...
Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

lkt

Παράθεση από: ftsak στις 28 Αυγ 2013, 04:29:52 ΜΜ
δεν έβρισα κανέναν και δεν έφυγα για πρωτοβάθμια, είπαμε έκανα ηλεκτρονικά αίτηση αλλά άλλαξα γνώμη τελευταία στιγμή και δεν παρουσιάστηκα στην ΔΔΕ, οπότε η αίτηση ακυρώθηκε.
Δεν αντέχω να μην ρωτήσω! Σε ενημέρωσαν από την ΕΕΧ ότι δεν κινδυνεύει η θέση σου με το 2+1+2 κι άλλαξες γνώμη; Καλοπροαίρετα ρωτάω, για να ξέρουμε τελικά πόση είναι η δύναμη τους (σας).

Παντελης Τσιράκης

Παιδιά σταματήστε να ασχολίστε με έναν κόμπλεξικο χημικό.αυτος άλλωστε έβγαλε την πληροφορία σημερα πως δεν θα ειμαστε πανελλαδικά εξεταζόμενο μάθημα .ενω ακομα δεν εχει κλειδώσει τίποτα,αυτο δεν μας κάνει εντύπωση;

ftsak

Προσωπικά, διορίστηκα σαν χημικός με κάτι σεμινάρια της ΕΕΦ τα οποία με έκαναν να αγαπήσω την πληροφορική. Στη συνέχεια επειδή αγάπησα την πληροφορική μπήκα και τέλειωσα και το ΤΕΙ.
Σας ενοχλεί που έχω 2 πτυχία? αυτό κατά τη γνώμη μου είναι κόμπλεξ και θα πρέπει να το προσέξετε μην εξελιχθεί σε τίποτα άλλο.

Παράθεση από: Παντελης Τσιράκης στις 28 Αυγ 2013, 04:32:39 ΜΜ
Ftsak αγόρι μου με ποιον ΑΣΕΠ διοριστικες;γιατι εγω εχω δώσει Πανελλαδικές πέρασα στο πανεπιστήμιο Πειραιά και τελείωσα στα 4 χρόνια και είμαι αδιοριστος.και εσυ χημικός με ενα ΤΕΙ του κωλου διορισμένος ,και αν μου πεις για ΑΣΕΠ έδωσες με θέματα για ΠΕ20 άρα μην μιλάς .οσο για τον συναδερφο που πήγε έξω μαγκιά του τουλάχιστον σίγουρα θα ξέρει κώδικα να γράψει ενώ εσυ δεν ξέρεις

ΥΓ. Δεν κατάλαβα, με τους ΠΕ20 τι πρόβλημα υπάρχει? τους θεωρείται υποδεέστερους? Αφού είστε τόσο μεγάλος επιστήμονας γιατί δεν βρήκατε δουλειά στην βιομηχανία λογισμικού? Εγώ είμαι και χημικός και ανήκω στην εκπαίδευση (προέρχομαι από καθηγητική σχολή)

petrosp13

Θα του ρίξει κάποιος το ban να τελειώνουμε;
Φόρουμ Πληροφορικών είναι
Άκου καθηγητική σχολή

Καφεδάκι πίνει και διασκεδάζει μαζί μας
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

ftsak

Ζήτω η δημοκρατία, αυτό είναι όταν δεν έχουμε επιχειρήματα, ή βρίζουμε ή κάνουμε ban.
Συγχαρητήρια...
Παράθεση από: petrosp13 στις 28 Αυγ 2013, 04:39:41 ΜΜ
Θα του ρίξει κάποιος το ban να τελειώνουμε;
Φόρουμ Πληροφορικών είναι
Άκου καθηγητική σχολή

Καφεδάκι πίνει και διασκεδάζει μαζί μας

ΥΓ. Είμαι ΠΕ19 και όχι ΠΕ20

petrosp13

Φαίνεται ότι είσαι άσχετος από φόρουμ
Το ban δεν έχει σχέση με δημοκρατία
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

Keep Growing

Παρακαλώ τους διαχειριστές να διαγράφουν τα προσβλητικά σχόλια όπως είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν.
Παλαιότερα σε ψύλλου πήδημα υπήρχε άμεση αντίδραση.

Παρακαλώ πολύ, δεν είναι αυτό επίπεδο επικοινωνίας και δεν υπάρχει καμιά δικαιολογία για να εξακολουθεί να υφίσταται!
Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

ftsak

μάλιστα
εσύ που είσαι σχετικός λοιπόν, μπορείς να μου πεις ποιον κανόνα του φόρουμ έχω παραβεί?
διότι αυτοί που με βρίζουν μάλλον έχουν παραβεί μερικούς.
Παράθεση από: petrosp13 στις 28 Αυγ 2013, 04:41:25 ΜΜ
Φαίνεται ότι είσαι άσχετος από φόρουμ
Το ban δεν έχει σχέση με δημοκρατία

απλά δεν σου αρέσει η άποψή μου και δεν μπορείς να την αντιμετωπίσεις. Αυτό είναι όλο

Παντελης Τσιράκης

Ftsak αγόρι με καλύπτουν οι απαντήσεις σου ,έκανες σεμινάρια και διοριστικες .και μετα αγαπήσες το word kai το excel kai πηγές σε ΤΕΙ .μπραβο .οσο για την βιομηχανία λογισμικού πίστεψε με οτι ασχολούμε και αν χαθεί το μάθημα δουλεια θα εχω .εσυ αν φύγεις απο το σχολείο σου δεν θα ξέρεις να γράψεις μια γραμμή κώδικα .και αυτο το υπογράφω.

ftsak

Το Χημικό είναι καθηγητική σχολή, οι σχολές πληροφορικής όχι.
Το παραπάνω δεν ισχύει? λέω κάτι ψέμματα?

petrosp13

Και το ban που θα πρέπει να φας είναι γιατί αποπροσανατολίζεις τον κόσμο με τα προκλητικά-προσβλητικά σχόλια σου για την επιστήμη μας

Πιες το καφεδάκι σου, χαιρέκακος είσαι;

Δεν ασχολούμαι άλλο, βγάλτε τα πέρα εσείς με δαύτον
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

kadafi

Παράθεση από: Keep Growing στις 28 Αυγ 2013, 04:42:09 ΜΜ
Παρακαλώ τους διαχειριστές να διαγράφουν τα προσβλητικά σχόλια όπως είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν.
Παλαιότερα σε ψύλλου πήδημα υπήρχε άμεση αντίδραση.

Παρακαλώ πολύ, δεν είναι αυτό επίπεδο επικοινωνίας και δεν υπάρχει καμιά δικαιολογία για να εξακολουθεί να υφίσταται!
+++++++++
Επειδή τα νεύρα όλων μας είναι τεντωμένα με τις τελευταίες εξελίξεις καλό θα είναι να ηρεμήσουμε όλοι μας
Ελευθερίου Κωστής
Μηχανικός Υπολογιστών
Καθηγητής Πληροφορικής (ΠΕ20)

Παντελης Τσιράκης

Ftsak είσαι βολεψακιας και το ΤΕΙ δεν το κανες γιατι αγαπήσες την πληροφορικη το έκανες για να πάρεις οργανική ως πληροφορικος γιατι τοτε ειχε ψωμί .λυπαμε τους μαθητές σου γιατι απο σένα δεν θα μάθαιναν προγραμματισμο ,ευτυχώς που τα παιδιά θα πήγαιναν φροντιστήρια έξω για να μάθουν κάτι .εσυ ιδιαίτερα σιγα μην είχες γιατι ποιος θα σε εμπιστευτεί .