Η Πληροφορική στο Γενικό Λύκειο v.2

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 09 Ιουν 2013, 12:00:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

lkt

Παράθεση από: Παναγιώτης Τσιωτάκης στις 22 Αυγ 2013, 09:23:02 ΜΜ
όπως αυτό   http://dictyo.gr/-a-/41332-2013-08-20-09-27-42.html
πάντα το καλύτερο για μένα σημαίνει καλύτερο για την εκπαίδευση και τα παιδιά
Η λογική των 5 εξεταζόμενων μαθημάτων το έχω αναφέρει αρκετές φορές πως με βρίσκει απολύτως σύμφωνο, ώστε τα παιδιά να έχουν περισσότερες επιλογές. Πιστεύω πως αργά ή γρήγορα εκ των πραγμάτων εκεί θα καταλήξουμε.

P.Tsiotakis


lkt

Παράθεση από: Παναγιώτης Τσιωτάκης στις 22 Αυγ 2013, 09:35:37 ΜΜ
Παρέμβαση Χατζημαρκάκη στην ΕΕ για την Πληροφορική


Μόνο μια λέξη μου έρχεται αλλα δεν μπορω να την πω δημόσια..
Αφού οι κυβερνώντες θέλουν να γίνουν διεθνώς ρεζίλι τότε ...με τις ευχές μας!

P.Tsiotakis


sarakiniotis


che

Το είπε και στο τηλέφωνο . Ότι θα ζητήσει εξηγήσεις πειστικές. Μάλλον πείστηκε ο αλήτης.

P.Tsiotakis


lkt

Παράθεση από: che στις 22 Αυγ 2013, 09:42:08 ΜΜ
Το είπε και στο τηλέφωνο . Ότι θα ζητήσει εξηγήσεις πειστικές. Μάλλον πείστηκε ο αλήτης.
Μάλλον κάπου το έχασα! Σε ποιον αναφέρεσαι;

P.Tsiotakis

ξέρω τουλάχιστον δυο άτομα (όχι εμένα) που μιλησαν με αυγενάκη για το ζητημα
και δεν εννοώ κάποιον από το ΔΣ της ΠΕΚΑΠ

Keep Growing

Παράθεση από: lkt στις 22 Αυγ 2013, 09:27:48 ΜΜ
... Πιστεύω πως αργά ή γρήγορα εκ των πραγμάτων εκεί θα καταλήξουμε.

Αν ποτέ αλλάξει η παρανοϊκή πολιτική στη χώρα μας, άτομα σαν τον Παναγιώτη είναι σίγουρο ότι θα βρουν τη θέση που τους αρμόζει...
Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

P.Tsiotakis

όχι όχι το θεμα δεν ειναι προσωπικο

Παναγιώτη, τον τελευταίο μηνα εχουν αναδειχθει πολλά άτομα εδώ και στο επίσημο κανάλι επικοινωνίας της ΠΕΚΑΠ (το facebook) που μπορούν/πρέπει να συγκροτήσουν think tank ή/και να βγουν μπροστά. εγώ απλά πάντα λέω τη γνώμη μου χωρίς φόβο και πάθος δημόσια με άγνοια κινδύνου

che

Παράθεση από: lkt στις 22 Αυγ 2013, 09:47:39 ΜΜ
Μάλλον κάπου το έχασα! Σε ποιον αναφέρεσαι;

Αναφέρομαι στον αυγενακη. Του έστειλα ένα ξεχεστηριο φαξ και με πήρε ο ίδιος τηλεφωνο !!! Και μου είπε ότι συμφωνεί μαζί μας κλπ κλπ. Θα συναντούσε τον αρβανιτοπουλο και θα ζητούσε πειστικές εξηγήσεις. Αυτο λέω λοιπόν. Μάλλον πείστηκε ο αλήτης.

lkt

Παράθεση από: che στις 22 Αυγ 2013, 10:15:55 ΜΜ
Αναφέρομαι στον αυγενακη. Του έστειλα ένα ξεχεστηριο φαξ και με πήρε ο ίδιος τηλεφωνο !!! Και μου είπε ότι συμφωνεί μαζί μας κλπ κλπ. Θα συναντούσε τον αρβανιτοπουλο και θα ζητούσε πειστικές εξηγήσεις. Αυτο λέω λοιπόν. Μάλλον πείστηκε ο αλήτης.
Τι περίμενες; Να ορθώσει το ανάστημά του; Αυτοί πλέον ακολουθούν πιστά τη ΝΔ νομίζοντας πως έτσι θα επιβιώσουν!

andrika

Παράθεση από: Obelix στις 22 Αυγ 2013, 12:17:35 ΜΜ
Στη θέση σου θα τόνιζα περισσότερο τη διαφορά μεταξύ δεξιότητας και καλλιέργειας αλγοριθμικής σκέψης.

Ας μην απογοητευόμαστε τόσο πολύ από ένα δημοσίευμα και μια ανακοίνωση. Συνεχίζουμε.....

Εστειλα το μαιλ στον κεδικογλου το πρωι αλλα απαντηση καμια.....ουτε που περιμενω κατι

che

Δεν περίμενα να βγουν εκτός γραμμής. Ισως είχα μια ελπίδα να πιέσουν λίγο και οι ίδιοι. Την έχασα όμως.