Διαγώνισμα στους μονοδιάστατους πίνακες και λειτουργίες

Ξεκίνησε από Λαμπράκης Μανώλης, 17 Δεκ 2018, 10:24:54 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Λαμπράκης Μανώλης

Καλημέρα σε όλους

ανεβάζω ένα διαγώνισμα στους μονοδιάστατους πίνακες και στις λειτουργίες επι των δομών δεδομένων

αν έχετε κάποιες παρατηρήσεις παρακαλώ ενημερώστε με

όποιος δει κάτι χρήσιμο μπορεί προφανώς να το χρησιμοποιήσει

το θέμα Α3 είναι από τα διαγωνίσματα μας εδώ στο στέκι

Μανώλης

Κωστας τζιαννης

Παράθεση από: Λαμπράκης Μανώλης στις 17 Δεκ 2018, 10:24:54 ΠΜ
Καλημέρα σε όλους

ανεβάζω ένα διαγώνισμα στους μονοδιάστατους πίνακες και στις λειτουργίες επι των δομών δεδομένων

αν έχετε κάποιες παρατηρήσεις παρακαλώ ενημερώστε με

όποιος δει κάτι χρήσιμο μπορεί προφανώς να το χρησιμοποιήσει

το θέμα Α3 είναι από τα διαγωνίσματα μας εδώ στο στέκι

Μανώλης


Μανωλη κοιταξα το διαγωνισμα και το μεγαλο συν που εχει ειναι οτι δεν εχει ασαφειες. οσο για τα θεματα αυτα καθε αυτα νομιζω το θεμαΓ ειναι πιο δυσκολο απο το θεμαΔ χωρις ομως καποιο απο αυτα να εχει ιδιαιτερη δυσκολια.ειναι χρησιμες ολες οι ασκησεις απλα πιστευω οτι ενας καλος μαθητης με εναν πολυ καλο δεν θα μπορεσουν να ξεχωρισουν μιας και νομιζω οτι δεν θα δυσκολευτουν καπου.στη θεση σου θα το εβαζα σαν ασκηση για το σπιτι παρα σαν διαγωνισμα.εκατσα και εκανα τα θεματα απο το Α5 μεχρι το Δ γραφοντας και καποια σχολια που θεωρω χρησιμα σε καποιες λυσεις γιατι μου αρεσει να στηριζω τη δουλεια σας οσο μπορω και προλαβαινω.

Λαμπράκης Μανώλης

Κώστα καλημέρα

σε ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις και τα σχόλια σου ... σχετικά με την δυσκολία, το σκεπτικό μου είναι πως επειδή α) είναι το πρώτο στις δομές δεδομένων και β) θέλω να μην τις πάρουν με κακό μάτι οι πιο "" μέτριοι "" μαθητές, δεν προτίμησα κάτι αρκετά δύσκολο .. πάντως εγώ νομίζω πως για το πρώτο "πέρασμα" της ύλης δεν το λες και εύκολο, εξετάζει μεγάλο φάσμα ασκήσεων ...  στην επανάληψη (όρεξη να έχουν), μπορούμε να δούμε κάτι πιο δύσκολο, ώστε κάθε μαθητής ανάλογα με τις δυνατότητες του να ξεχωρίσει ..

Μανώλης

anestis85

Παράθεση από: Λαμπράκης Μανώλης στις 17 Δεκ 2018, 10:24:54 ΠΜ
Καλημέρα σε όλους

ανεβάζω ένα διαγώνισμα στους μονοδιάστατους πίνακες και στις λειτουργίες επι των δομών δεδομένων

αν έχετε κάποιες παρατηρήσεις παρακαλώ ενημερώστε με

όποιος δει κάτι χρήσιμο μπορεί προφανώς να το χρησιμοποιήσει

το θέμα Α3 είναι από τα διαγωνίσματα μας εδώ στο στέκι

Μανώλης

Καλημέρα συνάδερφε. πώς κ δεν έβαλες μέσα ερωτήματα για ταξινόμηση με επιλογή και με δυαδική αναζήτηση;

Λαμπράκης Μανώλης

Παράθεση από: anestis85 στις 17 Μαρ 2019, 12:34:31 ΜΜ
Καλημέρα συνάδερφε. πώς κ δεν έβαλες μέσα ερωτήματα για ταξινόμηση με επιλογή και με δυαδική αναζήτηση;

Καλησπέρα σε όλους

Εγώ προσωπικά τα διδάσκω στην επεναληψη ως παράδειγμα...αν και δεν είναι ξεκάθαρο στην ύλη ( υπαρχουν και άλλες συζητήσεις σχετικά) εγώ αυτό απου έχω καταλάβει είναι πως δεν μπορούν να ζητηθούν ως ερωτήσεις, μόνο αν περιγράφεται κάπως ο κώδικας.. Θα τους τα διδάξω βέβαια να είμαστε σίγουροι... Όταν έβγαλα το διαγώνισμα δεν τα είχα διδάξει