Αποστολέας Θέμα: MYSCHOOL:Εφαρμογή για "μαζικό upload" καταστάσεων με βαθμολογίες τριμήνου  (Αναγνώστηκε 19456 φορές)

pmouz

• Θαμώνας
Δημήτρη ευχαριστώ για την εξυπηρέτηση.
Καλό θα ήταν σε κάθε μικροαλλαγή που κάνεις, να αλλάζεις και την έκδοση (version) της εφαρμογής (για να καταλαβαίνουμε πότε κάνεις update).
Keep going...

Δημήτρης Γκίνης

• Ομάδα διαγωνισμάτων 2010
  • *
Όταν πρόκειται για διόρθωση μεμονομένων bugs που δεν αλλάζουν σημαντικά την συμπεριφορά ή τη λειτουργικότητα της εφαρμογής δεν αλλάζω την version για να μην μπερδεύεται ο κόσμος.
Στη σημερινή διόρθωση άλλαξα μόνο το release date, από βιασύνη όμως δεν είχε αλλάξει σε αυτό που ανέβηκε στο Dropbox.  Το ξανά-ανεβάζω.

katkal

• Θαμώνας
Καλημέρα και καλή Χρονιά. Κατέβασα την καινούργια έκδοση και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:
Στο αρχείο με τις ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ_rptlist.xls  δεν μου έχει όλες τις αναθέσεις κάποιων καθηγητών. Έχω ελέγξει  ότι στο myschool είναι σωστές οι αναθέσεις, αλλά στο αρχείο δεν τις έχει όλες. Το έχω κάνει σε 3 διαφορετικούς υπολογιστες, δύο με windows7 και έναν με windows10.

Ευχαριστώ.

Δημήτρης Γκίνης

• *
Από ότι καταλαβαίνω μάλλον το σύμπτωμα οφείλεται στο λάθος σου στο ότι στο myschool δεν επέλεξες τη αποθήκευση των αναθέσεων σε αρχείο xls αλλά σε xlsx. Δες στις οδηγίες το Βήμα 3, Εικόνα 2.

katkal

• Θαμώνας
Κι όμως όλα τα έχω κάνει σε xls...

Δημήτρης Γκίνης

• *
Αν είναι έτσι τότε πρόκειται για σφάλμα του myschool (βέβαια δοκίμασα τη εξαγωγή της συγκεκριμένης αναφοράς μόλις τώρα και φαίνεται να δουλεύει ΟΚ).....
Εκτός εάν ο λόγος που δεν εμφανίζει ορισμένες αναθέσεις είναι ότι πχ στο Χ τμήμα (στο οποίο έχει ανατεθεί το Ψ μάθημα) δεν υπάρχουν μαθητές (δηλαδή σας έχει ξεφύγει η κατανομή μαθητών σε κάποια από τα τμήματα).
Αν δεν ισχύει και αυτό δοκίμασε να εξάγεις την αναφορά σε xlsx αρχείο και αν εμφανίζονται όλες οι αναθέσεις αντέγραψέ τες όλες στο πρώτο φύλλο.