Ιστότοπος χωρίς το μονοπάτι /autosch/joomla15

Ξεκίνησε από vigor, 20 Οκτ 2014, 12:24:59 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

vigor

 Θα ήθελα το μονοπάτι autosch/joomla15/ να μην εμφανίζεται στο url του ιστοτόπου μου. Γνωρίζετε ποιό αρχείο πρέπει να τροποποιήσω στην βάση δεδομένων και ποιό κώδικα πρέπει να γράψω ; Αυτή τη στιγμή η σελίδα δεν έχει δικό της περιεχόμενο και δημιουργείται από το μηδέν.

Δημήτρης Κανάς

Στη δεύτερη σελίδα του άρθρου νομίζω πως έχει αυτό που ψάχνεις. Ισχύει για όλα τα CMS...
Powered by Elxis : LabSchool.mysch.gr

vigor

Δημήτρη σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου και επί ευκαιρία συγχαρητήρια για την σπουδαία και μοναδική σελίδα που έχεις δημιουργήσει και μας έχει λύσει τα χέρια σε αρκετά θέματα που αφορούν το εργαστήριο πληροφορικής.

Στον ίδιο χρόνο περίπου που δημιούργησα το θέμα αυτό στο φόρουμ τούτο άνοιξα κι ένα αίτημα στο helpdesk.sch.gr .
Αμέσως τα παιδιά από το τμήμα που είναι υπεύθυνο για την φιλοξενία σελίδων μου στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας μου δώσανε την λύση.

Θα πρέπει να μεταφερθούν όλα τα αρχεία και οι φάκελοι του φακέλου joomla15 στον ριζικό (/).
Επειδή αν γίνει από εμάς μέσω ftp, θα πάρει αρκετό χρόνο, μπορούν να το κάνουν οι ίδιοι πολύ γρήγορα.

Δημήτρης Κανάς

vigor σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις και την υπηρεσία του sch.gr για DNS ονομασία χώρου από τον πίνακα ελέγχου.
Powered by Elxis : LabSchool.mysch.gr