Αποστολέας Θέμα: Καταγραφέας παραδόσεων  (Αναγνώστηκε 1342 φορές)

evry

• Γενικός διαχειριστής
  • to Iterate is human to Recurse divine
Καταγραφέας παραδόσεων
« στις: 06 Μάι 2010, 12:23:30 μμ »
Λίγο άσχετο με την επικαιρότητα, αλλά κοίταγα την προκήρυξη ενός μεταπτυχιακού και είδα το εξής απίστευτο, στην παράγραφο Πρόσθετες υποχρεώσεις φοιτητών.

Επιπλέον, οι διδάσκοντες στα διάφορα μαθήματα μπορούν να ζητούν από επιλεγμένους φοιτητές να εκτελούν καθήκοντα καταγραφέα των παραδόσεων, ο οποίος παραδίδει στο διδάσκοντα το κατά το δυνατόν πλήρες κείμενο της παράδοσης. Ο διδάσκων, αφού διορθώσει το σχετικό κείμενο το μοιράζει στους παρακολουθούντες το μάθημα.

Μου φαίνεται απίστευτο, δηλαδή πας για μεταπτυχιακός φοιτητής και καταλήγεις γραμματέας καθηγητή, καλό ε?
What I cannot create I do not understand -- Richard Feynman
http://evripides.mysch.gr

petrosp13

• Ομάδα Νέου Λυκείου
  • *
Απ: Καταγραφέας παραδόσεων
« Απάντηση #1 στις: 06 Μάι 2010, 01:45:29 μμ »
Αυτό ισχύει εδώ και πολλά χρόνια
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

Καρκαμάνης Γεώργιος

• Ομάδα διαγωνισμάτων 2010
  • *
« Απάντηση #2 στις: 08 Μάι 2010, 12:51:07 πμ »
Αυτό ισχύει εδώ και πολλά χρόνια

Εφαρμόζεται όμως;

Σπύρος Δουκάκης

• Δεινόσαυρος
  • Έτερος εξ ετέρου σοφός, το τε πάλαι το τε νυν
    • http://sdoukakis.wordpress.com/
« Απάντηση #3 στις: 08 Μάι 2010, 10:07:21 πμ »
Λίγο άσχετο με την επικαιρότητα, αλλά κοίταγα την προκήρυξη ενός μεταπτυχιακού και είδα το εξής απίστευτο, στην παράγραφο Πρόσθετες υποχρεώσεις φοιτητών.

Επιπλέον, οι διδάσκοντες στα διάφορα μαθήματα μπορούν να ζητούν από επιλεγμένους φοιτητές να εκτελούν καθήκοντα καταγραφέα των παραδόσεων, ο οποίος παραδίδει στο διδάσκοντα το κατά το δυνατόν πλήρες κείμενο της παράδοσης. Ο διδάσκων, αφού διορθώσει το σχετικό κείμενο το μοιράζει στους παρακολουθούντες το μάθημα.

Μου φαίνεται απίστευτο, δηλαδή πας για μεταπτυχιακός φοιτητής και καταλήγεις γραμματέας καθηγητή, καλό ε?

Μάλλον το κάνουν για το καλό του φοιτητή. Να εμπεδώνει καλύτερα το μάθημα!!! ;D ;D

Λάμπρος Μπουκουβάλας

• Η παιδεία είναι: στους φτωχούς, ΠΛΟΥΤΟΣ. Στους πλούσιους, ΣΤΟΛΙΔΙ. Στους νέους, ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ (Διογένης) !
  • Δεινόσαυρος
    • Το μπλογκάκι μου
« Απάντηση #4 στις: 09 Μάι 2010, 09:42:55 μμ »
Υπάρχουν και μεταπτυχιακοί με φιλολογικές κλίσεις! Ποιος δε θα ήθελε να έχει πλούσιο συγγραφικό έργο!! :):):)
Λάμπρος Μπουκουβάλας
MSc - MRes

http://blogs.sch.gr/lambrosbouk

Ο Θουκυδίδης  (που τον διαβάζουν οι ξένοι, αλλά όχι εμείς)  έγραφε: «Αταλαίπωρος τοις πολλοίς η ζήτησις της αληθείας, και επί τα ετοίμα μάλλον τρέπονται» (Ι, 20, 3). Οι περισσότεροι δηλαδή αναζητούν αβασάνιστα την αλήθεια και στρέφονται σε ό,τι βρίσκουν έτοιμο. Δεν προβληματίζονται…

Vangelis

• Δεινόσαυρος
  • Για ακούτε και κανένα μεγαλύτερο!!!
« Απάντηση #5 στις: 10 Μάι 2010, 12:04:13 πμ »
Θυμάμαι που και εγώ κατέγραφα σε κασετόφωνο τα μαθήματα του μεταπτυχιακού.  Μετά διαπίστωσα ότι η απομαγνητοφώνηση ήθελε πολύ περισσότερο χρόνο απο το μάθημα και τα παράτησα

poursali

• Δεινόσαυρος
    • Στέφανος-Κων/νος Πουρσαλίδης
« Απάντηση #6 στις: 11 Μάι 2010, 08:39:46 πμ »
Θυμάμαι που και εγώ κατέγραφα σε κασετόφωνο τα μαθήματα του μεταπτυχιακού.  Μετά διαπίστωσα ότι η απομαγνητοφώνηση ήθελε πολύ περισσότερο χρόνο απο το μάθημα και τα παράτησα

ε ναι... 2 λεπτα ομιλιας μπορει να ειναι μια σελιδα ανετα.. οποτε αν εχεις κανα 3ωρο αστα να πανε.. ασε που στις θετικες επιστημες θελεις οπωσδηποτε βιντεο... αλλα ενας φιλος μου το χρησιμοποιουσε στις συναντησεις με τον υπευθυνο καθηγητη του για να θυμαται τι του ζητουσε... ευτυχως δεν τον εβαλαν μεσα ;-)
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ