Θέματα Εξετάσεων Δίκτυα Ι

Ξεκίνησε από gdrados, 09 Μαΐου 2010, 10:11:46 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

gdrados

Καλησπέρα συνάδελφοι,
Μήπως γνωρίζετε αν υπάρχει συγκεκριμένη μορφή που πρέπει να έχουν τα θέματα των Δικτύων Ι, για τη Β' Λυκειου;
Λεγοντας μορφη εννοώ π.χ.
1. είναι 9 θέματα να διαλέξουνε τα 6;
2.Καθορίζεται κάτι σχετικά με το αν θα πρέπει να έχουν (και πόσες) ερωτήσεις ανάπτυξης, πολλαπλής επιλογής, σωστού λαθους κλπ
3.Οποιαδήποτε πληροφορία αφορά την εξέταση του συγκεκριμένου μαθήματος τόσο διαδικαστική όσο και ουσιαστική είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη
Ευχαριστώ
Μην προσπαθείς να μάθεις σ' ένα γουρούνι να τραγουδάει, χάνεις τον καιρό σου....κι ενοχλείς και το γουρούνι !!

fema

#1
το μάθημα Δικτυα έχει θεωρία και εργαστήριο. Ετοιμάζεις λοιπόν θέματα και για τη θεωρία και για το εργαστήριο.
Για τη θεωρία πρέπει να έχεις δύο κατηγορίες με τουλάχιστον δύο ερωτήσεις η κάθε κατηγορία. Αν το μάθημα προσφέρεται η πρώτη κατηγορία είναι θεωρία και η δεύτερη ασκήσεις. Αν δεν έχει ασκήσεις το μάθημα βάζεις πιο δύσκολες ερωτήσεις στη δεύτερη κατηγορία.
Τα παιδια δεν επιλέγουν απαντάν όλες τις ερωτήσεις.
Σε κάθε μια ερώτηση μπορείς να έχεις όσα υποερωτήματα θές.
Για το εργαστήριο είναι δική σου επιλογή πώς Θα το εξετάσεις.
Στο τέλος κατχωρείς το μέσο όρο από τη θεώρία και το εργαστήριο 
Ανεβάζω κάποιες ερωτήσεις  και ασκήσεις για τη θεωρία που έχω ετοιμάσει.

gdrados

1. Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση
2. Επειδή ο άλλος συνάδελφος που είμαστε μαζί στο σχολειο είχε τηλεφωνική (και άρα προφορική) επικοινωνία με τον σύμβουλο, ο οποίος του είπε οτι στο θεωρητικό κομμάτι μπαίνουν 9 θέματα να διαλέξουνε τα 6(πράγμα που μου έκανε μεγάλη εντύπωση), μήπως έχεις κάτι σε γραπτό; π.χ. κάποια εγκύκλιο κλπ
3. το link για τις ερωτήσεις καθηγητή μου βγάζει μήνυμα οτι δε μπορώ να έχω πρόσβαση στο συγκεκριμένο σημείο...
Μην προσπαθείς να μάθεις σ' ένα γουρούνι να τραγουδάει, χάνεις τον καιρό σου....κι ενοχλείς και το γουρούνι !!

gdrados

σχετικά με το 3 προφανώς πήγα να το κατεβάσω την ώρα που πήγες να αλλάξεις το όνομα του αρχείου, τώρα το "απαντησεις" κατεβαίνει μια χαρά
Μην προσπαθείς να μάθεις σ' ένα γουρούνι να τραγουδάει, χάνεις τον καιρό σου....κι ενοχλείς και το γουρούνι !!

fema

#4
Την εγκύκλιο θα την έχω αυριο αλλά η εξέταση της θεωρίας κατα αυτό το τρόπο αφορά όλα τα μαθήματα του ΕΠΑΛ. Τα 9 θέματα και να επιλέγει ο μαθητής τα 6 ήταν για το ΤΕΕ εκτός αν από πέρυσι άαλξε ο νομός για το ΕΠΑΛ και δεν το έχω δει.\
Ασκήσεις έχω ανεβάσει κα στην ηλεκτρονική ταξη στη διευθυνση
http://eclass.sch.gr/modules/auth/opencourses.php?fc=%D4-139