ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ 2011

Ξεκίνησε από Ma8hths, 10 Ιουν 2011, 10:53:12 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Ma8hths

http://ypepth.opengov.gr/panaretos/wp-content/uploads/2011/06/Pinakas_20pc_2011.pdf


Πως σας φαίνονται οι αριθμοί εισακτέων σχετικά με τις άλλες χρονιές θα ανεβούν οι βάσεις?

natso

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν τις προηγούμενες χρονιές τα αποτελέσματα των πανελληνίων από επαλ ανακοινώνονταν την ίδια μέρα με του γενικού λυκείου.

Ευχαριστώ!

amichail

Δυστυχώς, επειδή αρχίζουν περίπου μία εβδομάδα αργότερα (για Ομάδα Α, μιλάω μόνο)  ανακοινώνονταν επίσης μία εβδομάδα αργότερα.
Ελπίζω φέτος να τα βγάλουν νωρίτερα, για να έχουν και οι μαθητές του ΕΠΑΛ την ευκαιρία να ξέρουν τους βαθμούς τους πριν συμπληρώσουν το μηχανογραφικό (τώρα, αν αυτό είναι καλό ή κακό είναι μεγάλο θέμα, αλλά ας είναι ίδιο για όλους τουλάχιστον).
Για μένα θα πω μόνο ότι είμαι ο τύπος του δασκάλου που αν κάνω ένα μάθημα για 50η φορά θα αλλάξω για 52η φορά τις σημειώσεις μου

natso


gedeon

Παράθεση από: natso στις 15 Ιουν 2011, 07:23:34 ΜΜ
Δηλαδή να μην τα περιμένουμε αύριο?
Ακόμα δεν έχουν πάει απο τα βαθμολογικά κέντρα των ΕΠΑΛ, οι βαθμοί στο Υπουργείο.
Μετά το Υπουργείο θα φτιάξει τις μηχανογραφικές καταστάσεις ανά σχολείο, θα πάνε πάλι στα βαθμολογικά κέντρα για τελευταίο έλεγχο(μήπως υπάρξουν κάποια λάθη) και μετά στα σχολεία.
Παιδιά κάντε υπομονή 7-10 ημέρες(αν και φαντάζομαι ότι είναι δύσκολο).

gedeon

Σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες, τη Παρασκευή 24/6 κατά 99% θα ανακοινωθούν οι βαθμοί των ΕΠΑΛ Α' Ομάδας.


amichail

Πηγή το Υπουργείο.
Μας ενημέρωσαν ότι Παρασκευή πρωί θα έχουμε τους βαθμούς και αφού τους ελέγξουμε να τους αναρτήσουμε μετά τις 11. Μάλλον λοιπόν τέτοια ώρα θα είναι διαθέσιμα και από το Διαδίκτυο.

Καλά αποτελέσματα και οι υποψήφιοι να μην ξεχάσουν ότι αύριο 23 Ιουνίου είναι η τελευταία μέρα για να παραλάβουν τον κωδικό ασφαλείας για την υποβολή των μηχανογραφικών (η υποβολή ως γνωστόν μπορεί να γίνει μέχρι και τις 28/6).
Για μένα θα πω μόνο ότι είμαι ο τύπος του δασκάλου που αν κάνω ένα μάθημα για 50η φορά θα αλλάξω για 52η φορά τις σημειώσεις μου