Ανάθεση Μαθηματικά σε ΠΕ19/20. Μεγάλη παγίδα; Κίνδυνος υποχρεωτικών αποσπάσεων;

Ξεκίνησε από stpdt, 04 Σεπ 2014, 12:08:21 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Είναι θετική εξέλιξη η Β ανάθεση στα μαθηματικά;

ναι
21 (70%)
όχι
8 (26.7%)
άλλο
1 (3.3%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 30

gkatsion

Θα προσπαθήσω να είμαι πολιτισμένος...

θα σε παρακαλέσω αγαπητέ ανώνυμε αρθρογράφε (stpdt) να μην με ξανααποκαλέσεις συνάδελφο, γιατί εγώ με άτομα που
σκέφτονται τόσο κοντόφθαλμα, και μόνο για τον εαυτό τους δεν είμαι συνάδελφος

είναι φανερό ότι σκέφτεσαι μόνο τον εαυτό σου, αφού το όλο θέμα αυτό έχει ξεκινήσει από εσένα

όταν απαντάς σε εμένα, θα αναφέρεσαι σε ολόκληρο το άρθρο μου, και θα απαντάς σε όλα και όχι σε μία παράγραφο
που δείχνω την κατανόηση μου στα προβλήματα σου, στα ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ που γράφω (10 παράγραφοι!)

εγώ θα σου απαντήσω σε όλα!!

1. Πάμε λοιπόν η Β ανάθεση αγαπητέ "συνάδελφε" θα είχε γλιτώσει εκατοντάδες συναδέλφους από τις υποχρεωτικές μετακινήσεις
στην πρωτοβάθμια, όπου ζουν μια κόλαση σε σχέση με την προηγούμενη τους εργασία, για να μπορείς εσύ (αν είσαι βθμια)
και εγώ, στις πλάτες τους και στην θυσία τους να βρισκόμαστε ακόμα στην δευτεροβάθμια (είπα και πριν αν είσαι).

2. Σε μεγάλες περιοχές που οι συνάδελφοι μένουν στην διάθεση του ΠΥΣΔΕ και τρέχουν για συμπλήρωση από χωριό σε χωριό
από γυμνάσιο σε δημοτικό και απο λύκειο σε δημοτικό, θα μπορούσαν να μην μετακινούνται τόσο κάνοντας και μαθηματικά.
Αν αυτό για σένα δεν είναι σημαντικό, ε τότε άρχισε να κοιτάς και λίγο τον διπλανό σου.

3. Πολλοί "νέοι" συνάδελφοι σου με κάτω από 12 χρόνια υπηρεσίας, περισσεύουν στο ΠΥΣΔΕ τους και κινδυνεύουν βάση του
νόμου περι υποχρεωτικών μεταθέσεων να πάνε παντού πανελλαδικά. Λες να τους πειράζει να κάνουν και λίγο μαθηματικά
στο δικό τους ΠΥΣΔΕ, αλλά γιατί να τους σκεφτείς αυτούς ε;;; Ά, ρε εγωισμός!!

4. θεωρώ ότι θα τα καταφέρουμε μια χαρά στο μάθημα, οπότε για τους μαθητές μην ανησυχείς!!

5. το πως ξέρεις τις υποχρεωτικές μετακινήσεις για απόσπαση, αλλά δεν ξέρεις τις υποχρεωτικές μεταθέσεις
αν πλεονάζεις είναι λίγο περίεργο!! κάτι που λύνει η Β ανάθεση γιατί έγραφε ότι πλεονάζει αυτός που δεν συμπληρώνει 12
ώρες από Α και Β ανάθεση Α και Β ειδικότητας, αλλά είπαμε ψιλά γράμματα.

6. Τον αριθμό 14 δεν ξέρω που τον βρήκες γιατί είμαστε πάρα πάρα πολύ περισσότεροι. Για να δω τώρα θα κατανοήσεις πως
σκεφτόμαστε;;;

Λοιπόν ΞΥΠΝΑ, και προσπάθησε εσύ να καταλάβεις ότι θα γλιτώσουν πολλές οικογένειες από υποχρεωτικές μεταθέσεις
βάση της νέας τάξης πραγμάτων που αναφέρεσαι και εσένα δεν σε νοιάζει καθόλου, αρκει να μην μετακινηθείς ΕΣΥ!!

Υ.Γ. η απάντηση μου είναι γραμμένη στα όρια της ευγένειας, που μου επιτρέπει το ύφος αυτών που γράφει ο "συνάδελφος"
προηγουμένως,  ο οποίος θεωρεί ότι όλοι οι υπόλοιποι έχουμε νοητική καθυστέρηση!


ΈΞΟΔΟΣ_ΑΠΟ_ΛΥΚΕΙΟ <-- ΑΕΙ + PHD + ΑΣΕΠ

stpdt

Παράθεση από: gkatsion στις 07 Σεπ 2014, 04:22:17 ΜΜ
Θα προσπαθήσω να είμαι πολιτισμένος...

θα σε παρακαλέσω αγαπητέ ανώνυμε αρθρογράφε (stpdt) να μην με ξανααποκαλέσεις συνάδελφο, γιατί εγώ με άτομα που
σκέφτονται τόσο κοντόφθαλμα, και μόνο για τον εαυτό τους δεν είμαι συνάδελφος

είναι φανερό ότι σκέφτεσαι μόνο τον εαυτό σου, αφού το όλο θέμα αυτό έχει ξεκινήσει από εσένα

όταν απαντάς σε εμένα, θα αναφέρεσαι σε ολόκληρο το άρθρο μου, και θα απαντάς σε όλα και όχι σε μία παράγραφο
που δείχνω την κατανόηση μου στα προβλήματα σου, στα ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ που γράφω (10 παράγραφοι!)

εγώ θα σου απαντήσω σε όλα!!

1. Πάμε λοιπόν η Β ανάθεση αγαπητέ "συνάδελφε" θα είχε γλιτώσει εκατοντάδες συναδέλφους από τις υποχρεωτικές μετακινήσεις
στην πρωτοβάθμια, όπου ζουν μια κόλαση σε σχέση με την προηγούμενη τους εργασία, για να μπορείς εσύ (αν είσαι βθμια)
και εγώ, στις πλάτες τους και στην θυσία τους να βρισκόμαστε ακόμα στην δευτεροβάθμια (είπα και πριν αν είσαι).

2. Σε μεγάλες περιοχές που οι συνάδελφοι μένουν στην διάθεση του ΠΥΣΔΕ και τρέχουν για συμπλήρωση από χωριό σε χωριό
από γυμνάσιο σε δημοτικό και απο λύκειο σε δημοτικό, θα μπορούσαν να μην μετακινούνται τόσο κάνοντας και μαθηματικά.
Αν αυτό για σένα δεν είναι σημαντικό, ε τότε άρχισε να κοιτάς και λίγο τον διπλανό σου.

3. Πολλοί "νέοι" συνάδελφοι σου με κάτω από 12 χρόνια υπηρεσίας, περισσεύουν στο ΠΥΣΔΕ τους και κινδυνεύουν βάση του
νόμου περι υποχρεωτικών μεταθέσεων να πάνε παντού πανελλαδικά. Λες να τους πειράζει να κάνουν και λίγο μαθηματικά
στο δικό τους ΠΥΣΔΕ, αλλά γιατί να τους σκεφτείς αυτούς ε;;; Ά, ρε εγωισμός!!

Συνάδελφε σου ΑΠΕΔΕΙΞΑ ότι τα κενά στα μαθηματικά θα δημιουργηθούν σε κορφοβούνια και ξερονήσια και όχι στις πόλεις. Αν νομίζεις ότι θα βρεις κενό στην πόλη στα μαθηματικά, είσαι γελασμένος.

Αν δεν το καταλαβαίνεις αυτό, τότε δεν πολύ-στεναχωριέμαι που (κακώς) θεώρησες ότι σε πρόσβαλα, και δικαιολογώ κάποιους που λένε ότι κάποιοι ΠΕ19/20 δεν κάνουν για μαθηματικοί.

Παράθεση από: gkatsion στις 07 Σεπ 2014, 04:22:17 ΜΜ
5. το πως ξέρεις τις υποχρεωτικές μετακινήσεις για απόσπαση, αλλά δεν ξέρεις τις υποχρεωτικές μεταθέσεις
αν πλεονάζεις είναι λίγο περίεργο!! κάτι που λύνει η Β ανάθεση γιατί έγραφε ότι πλεονάζει αυτός που δεν συμπληρώνει 12
ώρες από Α και Β ανάθεση Α και Β ειδικότητας, αλλά είπαμε ψιλά γράμματα.

6. Τον αριθμό 14 δεν ξέρω που τον βρήκες γιατί είμαστε πάρα πάρα πολύ περισσότεροι. Για να δω τώρα θα κατανοήσεις πως
σκεφτόμαστε;;;


Σχεδόν κανείς δεν πλεονάζει λόγω δημοτικών, πόσο μάλλον που στα ολοήμερα από φέτος είναι μόνο ένας δάσκαλος και οι υπόλοιποι ειδικότητες.

Κάτσε και υπολογισέ το, λίγα μαθηματικά και στατιστική σου χρειάζεται, ξεκίνα να μελετάς.
Θα σου χρειαστούν και στην Β ανάθεση.  :P


gkatsion

Δεν μου απέδειξες τίποτα, και δεν μου απάντησες σε τίποτα
(βλέπε υποχρεωτικές μεταθέσεις και οικογένειες που θα σωθούν!! μέσω Β ανάθεσης)

Εγώ που είμαι σε μεγάλο ΠΥΣΔΕ στην πόλη και ξέρω ότι στην φάση της συμπλήρωσης ωραρίου τους λείπουν ένα κάρο
μαθηματικοί, ΞΕΡΩ και ΔΕΝ ΘΕΛΩ να σου αποδείξω, ότι θα έχει κενά πολλά. (δεν θα κάνουμε διαγωνισμό)

Για μια ακόμη φορά φωστήρα της εκπαίδευσης αποκαλείς "συνάδελφο" σου μειωμένης νόητικής ικανότητας.

Υ.Γ. μπορείς να πανηγυρίζεις που στην πλάτη τόσων αξιολογότατων συναδέλφων που πήγαν στα δημοτικά
ακόμα είσαι στην βθμια (σιγουρεύτηκα τώρα), και μπορείς και μιλάς με άνεση. 

Υ.Γ. 2.  ναι δεν κάνεις για μαθηματικός συμφωνώ...
ΈΞΟΔΟΣ_ΑΠΟ_ΛΥΚΕΙΟ <-- ΑΕΙ + PHD + ΑΣΕΠ

gkatsion

Παράθεση από: stpdt στις 07 Σεπ 2014, 04:34:52 ΜΜ
Σχεδόν κανείς δεν πλεονάζει λόγω δημοτικών, πόσο μάλλον που στα ολοήμερα από φέτος είναι μόνο ένας δάσκαλος και οι υπόλοιποι ειδικότητες.

Μπράβο, τώρα λοιπόν που πήγαν τα θύματα εκεί, και σου έλυσαν το πρόβλημα με την υποχρεωτική μετάθεση, το μόνο που
σου μένει είναι να εξασφαλίσεις και να μην μετακινηθείς!!

Σωστός!! Αλληλεγγύη!!
ΈΞΟΔΟΣ_ΑΠΟ_ΛΥΚΕΙΟ <-- ΑΕΙ + PHD + ΑΣΕΠ

stpdt

Παράθεση από: gkatsion στις 07 Σεπ 2014, 04:46:17 ΜΜ

Εγώ που είμαι σε μεγάλο ΠΥΣΔΕ στην πόλη και ξέρω ότι στην φάση της συμπλήρωσης ωραρίου τους λείπουν ένα κάρο
μαθηματικοί, ΞΕΡΩ και ΔΕΝ ΘΕΛΩ να σου αποδείξω, ότι θα έχει κενά πολλά. (δεν θα κάνουμε διαγωνισμό)


Αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι ότι τα λειτουργικά αυτά κενά είναι μόνο για φέτος, εξαιτίας των συνταξιοδοτήσεων.
Του χρόνου τα κενά αυτά θα καλυφθούν απο μαθηματικούς των χωριών και των νησιών, και εσύ θα κληθείς να πας εκεί από όπου οι μαθηματικοί αυτοί ήρθαν.

Το γεγονός ότι δεν βλέπεις πέρα από την μύτη σου φαίνεται και στα επιχειρήματά σου. Σου παραθέτω στατιστικά όλης της ελλάδας, και εσύ μου μιλάς για την πόλη σου που ίσως ενδεχομένως υπάρχει μια στατιστική απόκλιση.

gkatsion

Κρίμα έπρεπε να υπάρξει αξιολόγηση πριν από την υποβάθμιση τόσων άξιων πραγματικών ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ με σίγμα κεφαλαίο
και τόσα πτυχία στα δημοτικά. Και να πάνε εκεί αυτοί που πρέπει, να δουν πως λύνετε το πρόβλημα των υποχρεωτικών μεταθέσεων και μετακινήσεων...

ΈΞΟΔΟΣ_ΑΠΟ_ΛΥΚΕΙΟ <-- ΑΕΙ + PHD + ΑΣΕΠ

stpdt

Παράθεση από: gkatsion στις 07 Σεπ 2014, 04:49:32 ΜΜ
Μπράβο, τώρα λοιπόν που πήγαν τα θύματα εκεί, και σου έλυσαν το πρόβλημα με την υποχρεωτική μετάθεση, το μόνο που
σου μένει είναι να εξασφαλίσεις και να μην μετακινηθείς!!

Παράθεση από: gkatsion στις 07 Σεπ 2014, 04:57:31 ΜΜ
Κρίμα έπρεπε να υπάρξει αξιολόγηση πριν από την υποβάθμιση τόσων άξιων πραγματικών ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ με σίγμα κεφαλαίο
και τόσα πτυχία στα δημοτικά. Και να πάνε εκεί αυτοί που πρέπει, να δουν πως λύνετε το πρόβλημα των υποχρεωτικών μεταθέσεων και μετακινήσεων...


Το τι θα έπρεπε να γίνει ή να μην γίνει σηκώνει συζήτηση που δεν αφορά το υπάρχον θρεντ.
Το υπάρχον θρεντ μελετά κατά πόσο είναι θετικό ή όχι η Β ανάθεση.

Αν δεν υπήρχε η Β ανάθεση, ο ΠΕ19/20 της Βθμιας θα ήταν σίγουρα σε κάποιο δημοτικό στο οικείο ΠΥΣΠΕ του.
Τώρα που υπάρχει, θα κινδυνεύει (μετά τις εκλογές) να κάνει τον μαθηματικό στην εξορία.

Ελπίζω μετα από την συζήτηση που κάναμε, να αρχίσεις να το συνειδητοποιείς.

Μιλάω πάντα για τους ΠΕ19/20 που παραμένουν στην Βθμια και όχι για τους μεταταγμένους.
Εσύ μας έχεις φανερώσει ότι επέλεξες να γίνεις δάσκαλος.
Οπότε το παρόν θρεντ δεν σε πολυαφορά, και εδώ ταιριάζει και η παροιμία που λέει:
"όσοι είναι έξω από τον χορό, πολλά τραγούδια λένε!"

gkatsion

Προστατεύεσαι πίσω από την ανωνυμία σου, γιατί δεν μας λες ποιος είσαι;

Πολύ θα ήθελες άνθρωποι πιο άξιοι να είναι στα δημοτικά ε; Αρκεί να έχεις την θεσούλα σου!!

Μα πόση κακία πια;

Ναι και εγώ στην πλάτη των συναδέλφων μας, για τους οποίους δεν σου καίγεται καρφί!!, βρίσκομαι και πάλι
στην δευτεροβάθμια, μαζί σου στο Λύκειο και στο Γυμνάσιο.

Ξέρω ότι σου την έσπασα και η κακία σου θα ήθελε να βρίσκομαι στο δημοτικό, αλλά
τι να κάνουμε δεν είμαι.

και όχι δεν επέλεξα να γίνω δάσκαλος ούτε εγώ που πήρα ανάκληση και γύρισα μαζί με άλλους, ούτε αυτοί που
παρέμειναν, μας υποχρέωσαν να πάμε εκεί ώστε κάποιοι σαν και εσένα να κρατήσετε τις μισοοργανικούλες σας!!

Είσαι τουλάχιστον κακός...


Υ.Γ. κοίταξα το ιστορικό των μηνυμάτων σου, και τις συνεχείς αντιπαραθέσεις με όλους και οκ, κατάλαβα...
ΈΞΟΔΟΣ_ΑΠΟ_ΛΥΚΕΙΟ <-- ΑΕΙ + PHD + ΑΣΕΠ

pthomop

Stpdt , Προτιμώ να κάνω τον μαθηματικό στο γυμνάσιο, παρά την babysitter στο δημοτικό που ήμουν πέρυσι. Σε βολέψαμε καλά εμεις που είχαμε πάρει μετάταξη στα δημοτικά. Φέτος είμαι στην διάθεση του ΠΥΣΔΕ, ναι κατάφερα να πάρω ανακληση της μετάταξης. Ξερω ότι θα είμαι σε 3-4 σχολεία αλλά δεν με τρομάζει μετά το περσινό σοκ. Του χρόνου έχεις αναλογιστεί τι θα γίνει που θα φύγουν ΔΙΚΤΥΑ, ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ, ΑΕΠΠ; Θα ψάχνετε να βρείτε ώρες και εσεις που έχετε οργανική φέτος για να συμπληρώσετε. Λοιπόν, η απόφαση του Λοβέρδου ναι μεν ικανοποιεί εν μέρει την κάλυψη κάποιων ελλείψεων που έχει το υπουργείο μη μπορώντας να κάνει προσλήψεις,  αλλά με βρίσκει απολυτα σύμφωνο στο να έχουμε την δυνατότητα να διδάσκουμε και εμεις μαθηματικά. Δεν κλέβουμε την θέση κανενός, όπως θέλουν να προβάλλουν κάποιοι. Καλύπτουμε κενα σε μια χρονική περίοδο που το κράτος δεν κάνει προσλήψεις! Κατανοητό;

gkatsion

ΈΞΟΔΟΣ_ΑΠΟ_ΛΥΚΕΙΟ <-- ΑΕΙ + PHD + ΑΣΕΠ

stpdt

Παράθεση από: pthomop στις 07 Σεπ 2014, 08:48:51 ΜΜ
Stpdt , Προτιμώ να κάνω τον μαθηματικό στο γυμνάσιο, παρά την babysitter στο δημοτικό που ήμουν πέρυσι. Σε βολέψαμε καλά εμεις που είχαμε πάρει μετάταξη στα δημοτικά. Φέτος είμαι στην διάθεση του ΠΥΣΔΕ, ναι κατάφερα να πάρω ανακληση της μετάταξης. Ξερω ότι θα είμαι σε 3-4 σχολεία αλλά δεν με τρομάζει μετά το περσινό σοκ. Του χρόνου έχεις αναλογιστεί τι θα γίνει που θα φύγουν ΔΙΚΤΥΑ, ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ, ΑΕΠΠ; Θα ψάχνετε να βρείτε ώρες και εσεις που έχετε οργανική φέτος για να συμπληρώσετε. Λοιπόν, η απόφαση του Λοβέρδου ναι μεν ικανοποιεί εν μέρει την κάλυψη κάποιων ελλείψεων που έχει το υπουργείο μη μπορώντας να κάνει προσλήψεις,  αλλά με βρίσκει απολυτα σύμφωνο στο να έχουμε την δυνατότητα να διδάσκουμε και εμεις μαθηματικά. Δεν κλέβουμε την θέση κανενός, όπως θέλουν να προβάλλουν κάποιοι. Καλύπτουμε κενα σε μια χρονική περίοδο που το κράτος δεν κάνει προσλήψεις! Κατανοητό;

Εφόσον είσαι στην Βθμια και σε καίει το ζήτημα, στο ξαναλέω ότι το ερώτημα δεν είναι όπως το θέτεις. Δεν ισχύει το "με την Β ανάθεση μπορώ να κάνω μαθηματικά σε γυμνάσιο" ή το "χωρίς την Β ανάθεση είμαι babysitter στο δημοτικό"

Αυτό που πραγματικά ισχύει είναι το "με την Β ανάθεση κινδυνεύω (μόλις λήξει η τρέχουσα προεκλογική περίοδος) να κάνω μαθηματικά σε γυμνάσιο στην εξορία " ή το "χωρίς την Β αναθεση κινδυνεύω να είμαι babysitter στο δημοτικό στο οικείο ΠΥΣΠΕ μου"

Ανάλογα τώρα με το ποια από τις δύο παραπάνω καταστάσεις θεωρεί ο καθένας μας περισσότερο θετική ή αρνητική, ας αποφασίσει.

Δεν έχω τίποτα άλλο να σας πω.

Διαβάστε την νέα μνημονιακή νομοθεσία των υποχρεωτικών αποσπάσεων και μετακινήσεων (που αναφέρει ότι αποσπάσεις δεν εκτελουνται αν δεν έχουν καλυφθεί τα λειτουργικά κενά), πάρτε τα στατιστικά από το υπουργείο, δείτε κενά και συνταξιοδοτήσεις στους μαθηματικούς, κατανοήστε ότι με την Β ανάθεση πρώτα πρέπει να καλυφθούν τα λειτουργικά κενά στα μαθηματικά πανελλαδικώς, και ότι μετά θα έχετε το δικαίωμα να πάτε στο δημοτικό ως αποσπασμένοι, πάρτε γενικώς μολύβι και χαρτί, διαβάστε και υπολόγιστε τα!

Αυτή σας η παλινδρόμηση πάντως, να έχετε κάνει δηλαδή με την θέλησή σας μετάταξη στο δημοτικό και καπάκι ανάκληση πίσω στην Βθμια, τόσο η δικιά σου παλινδρόμηση όσο και του φίλου μας του gkatsion,  αν μη τι άλλο φανερώνει ότι εσείς οι δύο δεν είσαστε και τόσο καλοί στην ανάγνωση των νόμων και στους υπολογισμούς.

Gnirut

"με την Β ανάθεση κινδυνεύω (μόλις λήξει η τρέχουσα προεκλογική περίοδος) να κάνω μαθηματικά σε γυμνάσιο στην εξορία "

Κάνε λίγο υπομονή και άσε τις φοβίες, δεν θα είναι τόσο τραγικά τα πράγματα όσο αναφέρεις.

Να φοβάσαι περισσότερο την έκθεση που θα έχεις για διαθεσιμότητα εαν κάθεσαι σε κανένα γραφείο και δεν κάνεις τίποτα...

stpdt

Παράθεση από: Gnirut στις 08 Σεπ 2014, 01:53:36 ΠΜ
"με την Β ανάθεση κινδυνεύω (μόλις λήξει η τρέχουσα προεκλογική περίοδος) να κάνω μαθηματικά σε γυμνάσιο στην εξορία "

Κάνε λίγο υπομονή και άσε τις φοβίες, δεν θα είναι τόσο τραγικά τα πράγματα όσο αναφέρεις.

Να φοβάσαι περισσότερο την έκθεση που θα έχεις για διαθεσιμότητα εαν κάθεσαι σε κανένα γραφείο και δεν κάνεις τίποτα...

Ακόμα και χωρίς την Β ανάθεση, δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος για διαθεσιμότητα, γιατί υπάρχει η δεξαμενή των Δημοτικών στο οικείο ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ του καθενός.

Σχεδόν κανείς δεν πλεονάζει λόγω δημοτικών, πόσο μάλλον που στα ολοήμερα από φέτος είναι μόνο ένας δάσκαλος και οι υπόλοιποι ειδικότητες.

Όμως με την Β ανάθεση, πρωτα θα χρειαστεί να καλυφθούν τα λειτουργικά κενά στην Βθμια, και μετά θα έχουμε το δικαίωμα να αποσπαστούμε στα Δημοτικά. Κοινώς δηλαδή, αν το κράτος δεν προσλάβει αναπληρωτές, την πατήσαμε, θα βρεθούμε στις πινέζες του χάρτη!

stpdt

Παράθεση από: stpdt στις 04 Σεπ 2014, 01:28:21 ΠΜ
www.alfavita.gr/sites/default/files/attachments/leitourgika_kena_de_xls.xls

ΠΙΝΑΚΑΣ 1                                                           ΠΙΝΑΚΑΣ 2

ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ ΠΕ19      ΠΛΕΟΝΑΖ       ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ ΠΕ03                    ΚΕΝΑ

Α ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣΠΕ19.00    42         ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑΠΕ03.00    -45
ΑΝΑΤ. ΑΤΤΙΚΗΠΕ19.00            31         Β ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣΠΕ03.00    -30
Β ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣΠΕ19.00     30         ΕΒΡΟΣΠΕ03.00    -19
ΛΕΣΒΟΥΠΕ19.00                     24         ΗΛΕΙΑΠΕ03.00    -19
ΗΡΑΚΛΕΙΟΠΕ19.00                     23        ΡΕΘΥΜΝΟΠΕ03.00    -16
ΠΕΙΡΑΙΑΣΠΕ19.00                     22         ΚΥΚΛΑΔΕΣΠΕ03.00    -14
ΤΡΙΚΑΛΑΠΕ19.00                     19         ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΠΕ03.00    --13
ΣΕΡΡΕΣΠΕ19.00                 18              ΠΕΛΛΑΠΕ03.00    -12
ΚΕΡΚΥΡΑΠΕ19.00                 14         ΗΡΑΚΛΕΙΟΠΕ03.00    -11
Α ΑΘΗΝΩΝΠΕ19.00                 13             ΑΧΑΙΑΠΕ03.00    -10
ΕΒΡΟΣΠΕ19.00                 9           ΕΥΒΟΙΑΠΕ03.00       -10
ΙΩΑΝΝΙΝΩΝΠΕ19.00        8              ΚΑΒΑΛΑΣΠΕ03.00    -10
ΛΑΡΙΣΑΣΠΕ19.00                 8         ΗΜΑΘΙΑΠΕ03.00       -7
ΧΙΟΣΠΕ19.00                         8            ΚΙΛΚΙΣΠΕ03.00        -7
ΚΑΣΤΟΡΙΑΠΕ19.00                 7             ΖΑΚΥΝΘΟΣΠΕ03.00        -6
Β ΑΘΗΝΩΝΠΕ19.00                  6       ΛΑΣΙΘΙΠΕ03.00       -6
Δ ΑΘΗΝΩΝΠΕ19.00                  5       ΣΑΜΟΥΠΕ03.00        -6
ΔΡΑΜΑΠΕ19.00                 5       ΑΡΚΑΔΙΑΠΕ03.00        -5
ΛΕΥΚΑΔΑΠΕ19.00                 5       ΔΡΑΜΑΠΕ03.00     -5
ΜΕΣΣΗΝΙΑΠΕ19.00                 5            ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΠΕ03.00        -5
ΠΙΕΡΙΑΠΕ19.00                  5       ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΠΕ03.00        -5
ΠΡΕΒΕΖΑΠΕ19.00                 5       ΡΟΔΟΠΗΠΕ03.00       -5
ΓΡΕΒΕΝΑΠΕ19.00                  4       ΣΕΡΡΕΣΠΕ03.00        -5
ΚΟΖΑΝΗΠΕ19.00                 4       ΑΡΤΑΠΕ03.00       -4
ΑΡΓΟΛΙΔΑΠΕ19.00                 3            ΙΩΑΝΝΙΝΩΝΠΕ03.00     -3
ΜΑΓΝΗΣΙΑΣΠΕ19.00         2       ΚΕΡΚΥΡΑΠΕ03.00     -3
ΞΑΝΘΗΠΕ19.00                 2       ΚΟΖΑΝΗΠΕ03.00     -3
ΦΘΙΩΤΙΔΑΠΕ19.00                 2            ΛΑΚΩΝΙΑΠΕ03.00    -3
Γ ΑΘΗΝΩΝΠΕ19.00                 1       ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑΠΕ03.00    -2
ΡΟΔΟΠΗΠΕ19.00                 1       ΛΕΣΒΟΥΠΕ03.00    -2
ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΠΕ19.00    0       ΛΕΥΚΑΔΑΠΕ03.00    -2
ΑΡΤΑΠΕ19.00                        0       ΜΕΣΣΗΝΙΑΠΕ03.00     -2
ΑΧΑΙΑΠΕ19.00                        0       ΠΕΙΡΑΙΑΣΠΕ03.00    -2
ΒΟΙΩΤΙΑΠΕ19.00                0       ΠΡΕΒΕΖΑΠΕ03.00     -2
ΖΑΚΥΝΘΟΣΠΕ19.00                0            ΧΑΝΙΑΠΕ03.00       -2
ΗΜΑΘΙΑΠΕ19.00                0       Α ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣΠΕ03.00 -1
ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΠΕ19.00        0            ΛΑΡΙΣΑΣΠΕ03.00        -1
ΚΑΒΑΛΑΣΠΕ19.00               0       ΞΑΝΘΗΠΕ03.00        -1
ΚΙΛΚΙΣΠΕ19.00                0       ΦΛΩΡΙΝΑΠΕ03.00     -1
ΚΟΡΙΝΘΙΑΠΕ19.00                0            Α ΑΘΗΝΩΝΠΕ03.00        0
ΚΥΚΛΑΔΕΣΠΕ19.00                0       ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΠΕ03.00     0
ΛΑΚΩΝΙΑΠΕ19.00                0       Γ ΑΘΗΝΩΝΠΕ03.00        0
ΜΕΙΟΝΟΤΙΚΑΣΧΟΛΠΕ19.00   0       ΓΡΕΒΕΝΑΠΕ03.00     0
ΡΕΘΥΜΝΟΠΕ19.00                0       ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΠΕ03.00        0
ΦΛΩΡΙΝΑΠΕ19.00                0       ΜΑΓΝΗΣΙΑΣΠΕ03.00        0
ΦΩΚΙΔΑΠΕ19.00                0       ΜΕΙΟΝΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑΠΕ03.00        0
ΧΑΝΙΑΠΕ19.00                        0       ΦΩΚΙΔΑΠΕ03.00     0
ΚΑΡΔΙΤΣΑΠΕ19.00               -1            Δ ΑΘΗΝΩΝΠΕ03.00        1
ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑΠΕ19.00           -1       ΚΟΡΙΝΘΙΑΠΕ03.00        1
ΠΕΛΛΑΠΕ19.00                   -1       ΤΡΙΚΑΛΑΠΕ03.00        1
ΣΑΜΟΥΠΕ19.00                   -1       Β ΑΘΗΝΩΝΠΕ03.00        2
ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΠΕ19.00                  -1       ΚΑΣΤΟΡΙΑΠΕ03.00        2
ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΠΕ19.00          -2       ΑΡΓΟΛΙΔΑΠΕ03.00        3
ΑΡΚΑΔΙΑΠΕ19.00             -4       ΒΟΙΩΤΙΑΠΕ03.00        3
ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΠΕ19.00              -7            ΧΙΟΣΠΕ03.00        4
ΗΛΕΙΑΠΕ19.00                      -7       ΦΘΙΩΤΙΔΑΠΕ03.00        8
ΛΑΣΙΘΙΠΕ19.00              -8       ΑΝΑΤ. ΑΤΤΙΚΗΠΕ03.00        10
ΕΥΒΟΙΑΠΕ19.00            -12       ΠΙΕΡΙΑΠΕ03.00        11
ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑΠΕ19.00        -16       ΚΑΡΔΙΤΣΑΠΕ03.00        14


ΠΛΕΟΝΑΣΜΑΤΑ ΠΕ19             270            ΚΕΝΑ ΠΕ03                      -245


270 συνάδελφοι πληροφορικής πλεονάζουν, και 245 είναι τα κενά στα μαθηματικά!

Η δε πιθανή ΚΑΤΑΝΟΜΗ για το που θα βρεθούν αυτοί οι 270, διαφαίνεται σαφέστατα στους αντίστροφα ταξινομημένους πίκακες 1 και 2.

Συνάδελφοι ξυπνάτε! Τουλάχιστον εσείς, οι 270!

Η πιθανή κατανομή για το που θα βρισκόντουσαν οι 270, διαφαινόταν στους παραπάνω πίνακες, τώρα όμως δεν διαφαίνεται πια. Τώρα την έχουμε φάτσα κάρτα, μας την έδωσε το υπουργείο. Για να μην υπάρχει καμιά απορία από όσους δεν ξέρουν να διαβάζουν πίνακες και να βλέπουν τα στατιστικά που αυτοί κρύβουν μέσα τους.

Ας δούμε λοιπόν τα σημερινά κενά των μαθηματικών, που ευτυχώς για μας θα καλύψουν και φέτος αναπληρωτές.
Παράθεση
Κενά μαθηματικών που θα καλύψουν ταλαίπωροι ΠΕ19/20 με Β ανάθεση σε μαθηματικά μετά τις εκλογές, ή γενικά όταν κλείσει η κάνουλα των προσλήψεων των αναπλήρωτών.

Β-Δ΄ Δωδεκανήσου   13
Β-Εβρου   7
Β-Α΄ Δωδεκανήσου   5
Β-Β΄ Λέσβου   4
Β-Ηλείας   4
Β-Ηρακλείου   4
Β-Ρεθύμνου   4
Β-Ροδόπης   4
Β-Α΄ Λέσβου   3
Β-Β΄ Χίου   3
Β-Γ΄ Κυκλάδων   3
Β-Δ΄ Κυκλάδων   3
Β-Καβάλας   3
Β-Πέλλας   3
Β-Αχαΐας   2
Β-Β΄ Κυκλάδων   2
Β-Β΄ Πειραιά   2
Β-Β΄ Σάμου   2
Β-Γ΄ Δωδεκανήσου   2
Β-Ζακύνθου   2
Β-Κιλκίς   2
Β-Κοζάνης   2
Β-Α΄ Ευβοίας   1
Β-Α΄ Ανατ. Αττικής   1
Β-Β΄ Ανατ. Αττικής   1
Β-Β΄ Ευβοίας   1
Β-Α΄ Ευβοίας   1
Β-Α΄ Κεφαλληνίας   1
Β-Α΄ Κυκλάδων   1
Β-Α΄ Σάμου   1
Β-Αιτωλ/νίας   1


Για να καταλάβουν όσοι εξακολουθούν να υποστηρίζουν την Β ανάθεση στα μαθηματικά, που θα βρισκόντουσαν σήμερα καμιά διακοσαριά ΠΕ19/20 αν δεν είχαμε την τύχη να έχουμε προεκλογική περίοδο και να γινόνται προσλήψεις αναπληρωτών.

Περίπου διακόσιοι ΠΕ19/20 σήμερα, και ποιός ξέρει πόσοι αύριο;;; Το αφήνω σαν άσκηση σε όσους ΠΕ19/20 φιλοδοξούν να διδάσκουν μαθηματικά. Ας υπολογίσουν τα κενά των μαθηματικών που θα προκύψουν τα επόμενα χρόνια, από τον ρυθμό των συνταξιοδοτήσεων τους.

Συνάδελφοι Ξυπνήστε!!! Μνημονιακή πολιτική και υποχρεωτικές αποσπάσεις και μετακινήσεις, σε συνδυασμό με την Β ανάθεση σε μαθηματικά, οδηγεί στην καταστροφή μας!

Δεν χρωστάμε τίποτα εμείς οι υπόλοιποι να μας τρέχουν στα κορφοβούνια και στα ξερονήσια, επειδή κάποιοι συνάδελφοι ΠΕ19/20 δεν ξέρουν να διαβάζουν τους νόμους και να υπολογίζουν τα βασικά, και πανηγυρίζουν δημιουργώντας θετικό κλιμα για κάτι που είναι μαθηματικά σχεδιασμένο να μας καταστρέψει.

Ως κλάδος οφείλουμε να αντιδράσουμε άμεσα! Η Β ανάθεση στα μαθηματικά, αν είναι να υπάρξει, πρέπει να είναι μόνο προαιρετική!

gkatsion

Παράθεση από: stpdt στις 08 Σεπ 2014, 12:42:28 ΠΜ


Αυτή σας η παλινδρόμηση πάντως, να έχετε κάνει δηλαδή με την θέλησή σας μετάταξη στο δημοτικό

Ε, εντάξει μιλάμε δεν έχεις καταλάβει τίποτα για χιλιάδες συναδέλφους σου...
ΈΞΟΔΟΣ_ΑΠΟ_ΛΥΚΕΙΟ <-- ΑΕΙ + PHD + ΑΣΕΠ