Πληρωθήκατε για τη συμμετοχή σας στα Σεμινάρια Επιμόρφωσης Εκπ/κων;

Ξεκίνησε από stratosg, 24 Σεπ 2008, 06:53:27 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

SIFIS

ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΜΕ ΣΟΣ ΕΩΣ 26/6/09.............ΔΕΙΤΕ ΣΥΝΝΗΜΕΝΟ
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Η Πανελλήνια Ένωση Καθηγητών Πληροφορικής (Π.Ε.ΚΑ.Π.) ενημερώνει όλους τους συναδέλφους ότι σήμερα 11/6/2009 έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα www.eye-ypepth.gr/epimorfosi η παρακάτω ανακοίνωση που αφορά στις αμοιβές Επιμορφωτών / Συντονιστών / Καταχωριστών Δημοσίων Κ.Σ.Ε.:

«Στο πλαίσιο της Πράξης "Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών Α/θμιας & Β/θμιας Εκπαί-δευσης σε Βασικές Δεξιότητες των ΤΠΕ στην Εκπαίδευση" απασχολήθηκαν, από τον Μάιο 2006, δημόσιοι υπάλληλοι ως επιμορφωτές Δημοσίων Κέντρων Στήριξης Επιμόρφωσης (Κ.Σ.Ε.) ή συντονιστές Δημοσίων Κ.Σ.Ε. ή καταχωριστές Δημοσίων Κ.Σ.Ε. Η Ειδική Υπηρεσία Εφαρμογής Εκπαιδευτικών Δράσεων του ΥΠΕΠΘ έχει ξε-κινήσει την έκδοση των επιταγών τους και την αποστολή τους με courier προς τις Επιτροπές Επιμόρφωσης. Για την παραλαβή τους οι δικαιούχοι θα πρέπει να επικοι-νωνήσουν με τις αρμόδιες Επιτροπές Επιμόρφωσης. Υπενθυμίζουμε πως λόγω της λήξης του οικονομικού αντικειμένου της Πράξης, οι επιταγές θα πρέπει να έχουν εισπραχθεί από τους δικαιούχους έως και τις 26-6-2009.»

Με κάθε λογική επιφύλαξη λόγω του «παρελθόντος» της υπόθεσης αυτής, χαιρετίζουμε αυτή την εξέλιξη που υλοποιεί την υπόσχεση που δόθηκε από το ΥΠ.Ε.Π.Θ. στο προεδρείο της Π.Ε.ΚΑ.Π., κατά τη διάρκεια της συγκέντρωσης δια-μαρτυρίας που καλέσαμε ως Ένωση στις 1/6/2009.
Καλούμε όλους του συναδέλφους Πληροφορικής ΠΕ19-ΠΕ20, να συνεχί-σουν το ίδιο αγωνιστικά και ενωτικά, για την επίτευξη και των άλλων στόχων που έχουν τεθεί από την Π.Ε.ΚΑ.Π. για τα τρέχοντα προβλήματα του κλάδου μας.



Για το Δ.Σ. της ΠΕΚΑΠ Δ.Ε.

Ο Γενικός Γραμματέας

Στ. Κουνάδης       Ο Πρόεδρος

Αρ. Λούβρης

Laertis

Παράθεση από: pavel21 στις 15 Ιουν 2009, 09:09:34 ΠΜ

Από την Επιτροπή Επιμόρφωσης Γ' Αθήνας στάλθηκε πριν λίγα λεπτά (Κυριακή 14/6/09 στις 09.47 μ.μ.) e-mail με τις καταστάσεις και τους αριθμούς των επιταγών για τους δικαιούχους επιμορφωτές κλπ. της επιμόρφωσης 2006 και 2008.

που στειλανε το e-mail ? στα σχολεία;

Ναι πρέπει να στάλθηκε στα σχολεία γιατί με τον ίδιο ακριβώς τρόπο ενημερώθηκαν τα σχολεία για τις επιταγές των επιμορφούμενων.
Εγώ  αν δεν πάρω τις επιταγές στο χέρι απο την Ε.Ε Ανατ. Θεσ/νίκης και στη συνέχεια τα λεφτά απο την τράπεζα δεν πιστεύω τίποτα... (θεωρείτε περίεργο π.χ να μην υπάρχουν αρκετά λεφτά στο λογαριασμό της ΕΥΕ ;)
Αυτή είναι η εκσυχρονισμένη Δημόσια Διοίκηση ,δυσπιστία για οποιαδήποτε εξαγγελία και ενέργειά της ....
Όποιος συνάδελφος πληρωθεί πρώτος ας ρίξει ενα post.
Άντε και καλή τύχη μάγκες ....
Νικολακάκης Γιώργος
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής
http://users.sch.gr/gnikola

pavel21

παντως στο σχολειο μου (στη Σαμο) δεν ηρθε κανενα email, ουτε και στο site του κσε δεν ηρθε κανενα μηνυμα.

stratosg

Ούτε και στο δικό μου ήρθε κάτι. Μάλιστα σε επικοινωνία που είχα με τον ΠΛΗΝΕΤ της περιοχής μου είπε πως δεν έχει καμία παραπάνω ενημέρωση από αυτή την ανακοίνωση της ΠΕΚΑΠ.

Θέλω να το δω πάντως και να μην το πιστέψω.
Να φοβάσαι εκείνον που δεν έχει να χάσει τίποτα.

pavel21


stratosg

Ναι υπομονή υπομονή μείναμε χωρίς...δραχμή και το ημερολόγιο γράφει 15 και εντός ημιώρου 16.
Να φοβάσαι εκείνον που δεν έχει να χάσει τίποτα.

pavel21

που ειναι αυτο το email ρε παιδια το πηρε κανενας; αν το χει παρει κανενας αστο ανεβασει να το δουμε ολοι...

Laertis

Απο το blog της ΠΕΚΑΠ

https://www.blogger.com/comment.g?blogID=4655943202476166562&postID=6757584698301856685

https://www.blogger.com/comment.g?blogID=4655943202476166562&postID=3797861283972802701

Προφανώς στην A' και Γ' Αθήνας άρχισαν οι πληρωμές .
Αναμείνατε στους δικούς σας υπολογιστές και των σχολείων σας για τα περιβόητο e-mail.

Υ.Γ. Υποτίθεται οι επιταγές στέλνονται με courier απο τις 10/6 και έχουμε μόνο 2 Διευθύνσεις στην Αθήνα που τις έχουν παραλάβει. Ελπίζω να προλάβει ο courier μέχρι τέλους του Ιούνη τις ακριτικές Διευθύνσεις (Έβρος, νησιά κ.α)...
Νικολακάκης Γιώργος
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής
http://users.sch.gr/gnikola

pentsas

Λοιπόν συνάδελφοι, έχω μια ιδέα. Γιατί δεν πάμε όλοι μαζί στο Μόναχο.
Αν δεν τα καταφέρουμε να συναντηθούμε με τα λαμόγια μας εκεί και να πάρουμε κάνα φράγκο στη ζούλα υπάρχει ακόμα ελπίδα.
Έμαθα πως ο λαός του Μονάχου είναι φιλόξενος. Μια Γερμανίδα από δω έναν Γερμανό απο κεί, ε θά έρθει και ο Οκτώβρης.
Θα πιούμε τις μπίρες μας στο October fest. θα ζαλιστούμε και θα επιστρέψουμε πάλι στην πατρίδα μας.
Τουλάχιστον θα είμαστε γεμάτοι με ... εμπειρίες.

Καλό καλοκαίρι σε όλους!!!

stratosg

Laertis, ελπίζω μόνο να μήν είναι η ταχυμεταφορική των ΕΛ.ΤΑ. γιατί αυτά τα παλικαράκια άπαξ και περάσουν και δε σε βρούν, αφού πρώτα δεν έχουν επικοινωνήσει μαζί σου, σου λένε ότι δεν έρχοντε δυο φορές την ίδια μέρα. Βάλε τώρα να είναι και 29 του μήνα !!

Τελικά ήρθε και σε 'μας το mail. Τονίζω μόνο το mail.
Να φοβάσαι εκείνον που δεν έχει να χάσει τίποτα.

babislar

εγω σαν βοηθός επιμορφοτή έπρεπε να μου την είχαν στείλει εδώ και καιρο. είχαν στειλει στο σχολειο μου στις 26/5 αλλα μόνο για επιμορφούμενους.. πηρα τηλέφωνο ευγενικοί δεν λέω και αμεση εξυπηρέτηση. το τηλ το έκανα 11 ιουνιου μου ειπαν πως την έστειλαν πηγε 17 αλλα επιταγή ακόμα δεν είδα... μέχρι τις 18 λογικά πρέπει να μου έρθει το πολυ αντε 20..ο χρόνος τελειώνει.  πάντος αυτό που θέλω να πω είναι μάλλον δεν την έστειλαν με courier.. δεν φταίνε οι υπάλλοιλοι γιατι μεσα σε 1 μήνα πρέπει να κανουν πολλά. κάνουν ότι μπορουν αλλα απο τι μου φαίνεται πρέπει να είναι 2-3 άτομα που ασχολουντε ακόμα με την αποστολή επιταγών.

Laertis

Φίλε babislar,
την επιταγή θα την παραλάβει ο υπεύθυνος του ΚΣΕ που απασχολήθηκες σαν βοηθός επιμορφωτή (πιθανόν να την έχει ήδη στην κατοχή του)  και συ θα την πάρεις απο αυτόν στο σχολείο που δούλεψες. Μην περιμένεις να σου την στείλουν προσωπικά. Πάρε τηλέφωνο επειγόντως στο σχολείο που δούλεψες και ρώτα.
Νικολακάκης Γιώργος
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής
http://users.sch.gr/gnikola

pavel21

απο το : http://www.eye-ypepth.gr/epimorfosi/  :

Ανακοίνωση για την πορεία έκδοσης των επιταγών της Πράξης «Επιμόρφωση εκπαιδευτικών Α/θμιας και Β/θμιας εκπαίδευσης σε βασικές δεξιότητες των ΤΠΕ στην εκπαίδευση»   Αναρτήθηκε στις:17/06/2009
Στο πλαίσιο της Πράξης «Επιμόρφωση εκπαιδευτικών Α/θμιας και Β/θμιας εκπαίδευσης σε βασικές δεξιότητες των ΤΠΕ στην εκπαίδευση» η Ειδική Υπηρεσία Εφαρμογής Εκπαιδευτικών Δράσεων του ΥΠΕΠΘ έχει αποστείλει με courier προς τις αρμόδιες Επιτροπές Επιμόρφωσης το 100% των επιταγών επιμόρφωσης και το 95% των επιταγών πιστοποίησης των δικαιούχων που πληρούν τις προϋποθέσεις βάσει Συστήματος Υλοποίησης, Διαχείρισης, Παρακολούθησης, Αξιολόγησης, Ελέγχου κι Εφαρμογής της Πράξης. Οι αποστολές συνεχίζονται συμπεριλαμβανομένων των επιταγών για Επιμορφωτές, Συντονιστές και Καταχωριστές Δημοσίων ΚΣΕ.


Νίκος Αδαμόπουλος

Βρίσκομαι στην Αθήνα από τη Δευτέρα για σεμινάριο προς τους ΚΕΠΛΗΝΕΤ στη χρήση του e-School (!!!)... Έμαθα ότι οι τελευταίες αποστολές επιταγών από το ΥΠΕΠΘ προς τις Ε.Ε. θα γίνουν τη Δευτέρα... Οι κατά τόπους Ε.Ε. επιλέγουν μόνες τους το πώς θα ενημερώσουν τους δικαιούχους... Την κάνω τώρα για το ταξίδι επιστροφής...  :)

Laertis

Νίκο είμαι περίεργος να μάθω τι ειπώθηκε στο σεμινάριο για το e-school. Μόλις βρεις χρόνο ενημέρωσέ μας plz.
Νικολακάκης Γιώργος
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής
http://users.sch.gr/gnikola