μεταθέσεις και ο Αλγόριθμός τους

Ξεκίνησε από poursali, 14 Απρ 2011, 05:58:23 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

poursali

ναι ναι.. τέλεια....
πρέπει να ξεκινήσουμε ένα κίνημα να γίνονται δεκτές οι αμοιβαίες μεταθέσεις για όσους είναι στη διάθεση.
να κάνουμε μαζικά αίτηση όσοι βρούμε αντίστοιχο 'ταίρι' και ας τις απορρίψουν
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

soron80

Μήπως να ανοίγαμε και κανένα τόπικ στο στέκι??

Εγώ είμαι Αιτωλοακαρνανία και θέλω να πάω Λάρισα ή στη γύρω περιοχή ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Υπάρχει κανένας που να θέλει να έρθει Αιτωλοακαρνανία??? :D :D :D :D :D
Τσισπαράς Βασίλης
Καθηγητής Πληροφορικής ΠΕ19

iliasthes

Δύο ολόκληρες μεταθέσεις εκπαιδευτικών του κλάδου ΠΕ19-20. Μαζικές μετακινήσεις πληθυσμών.  ;D

Keep Growing

Νέες ευκαιρίες εμφανίζονται στις σχέσεις των εκπαιδευτικών.
Σύμφωνα με αξιόπιστες πληροφορίες, το υπουργείο αποφάσισε να δώσει νέα εργαλεία στη διάθεση των εκπαιδευτικών για την αναδιαμόρφωση και εξέλιξη όλων των τύπων σχέσεων μεταξύ τους.   
"...ενδιαφερόμαστε έμπρακτα για τη σύσφιξη των σχέσεων μεταξύ των εκπαιδευτικών", τόνισε αξιωματούχος του υπουργείου, σε ερώτηση δημοσιογράφου σχετικά με την πρωτότυπη πολιτική που εφαρμόζει το υπουργείο για τις μεταθέσεις των εκπαιδευτικών.
Και καταλήγοντας ο αξιωματούχος, δήλωσε: "...ανοίγονται νέοι ορίζοντες στις διαπροσωπικές σχέσεις των εκπαιδευτικών."

Ο Έρωτας (του Εκπ/κου Πληροφορικού) στ' αλώνια της καλδέρας (του υπνωτισμού).

spantoulis

Τι έγινε ρε παιδιά?!?!?!?!?!?  :o
Μεταθέσεις για το κλάδο STOP?  >:(
Η χρήση υπολογιστών ΔΕΝ είναι πληροφορική

soron80

παίδες είμαστε πολλά + παντού οπότε οι ελπίδες είναι μηδαμινές αν δεν αλλάξει το σύστημα που δίνονται μεταθέσεις...
Τσισπαράς Βασίλης
Καθηγητής Πληροφορικής ΠΕ19

poursali

900 ήταν οι οργανικές πανελλαδικά και δόθηκαν (ύστερα από πιέσεις του ΚΥΣΔΕ) 1300..
δλδ 400 πλέον των οργανικών κενών.
νομίζω δικαιούμασταν αναλογικά πολύ περισσότερες...
κάτι μας ετοιμάζουν όπως λες spin

όσο για αυτό:

Παράθεση από: poursali στις 14 Απρ 2011, 05:58:23 ΜΜ
1 παρατήρηση-ερώτηση-απορία που έχω

σκεφτείτε το εξής σενάριο:
σε ένα σχολείο της Α Αθήνας υπάρχει καθηγητής ΠΕ11 που θέλει μετάθεση για Α Θεσσαλονίκης
σε ένα σχολείο της Α Θεσσαλονίκης υπάρχει καθηγητής ΠΕ11 που θέλει μετάθεση για Α Αθήνας
για να είναι πιο εύκολο, ας θεωρήσουμε ότι είναι οι μόνοι που ζητάνε μετάθεση πανελλαδικά και ότι δεν υπάρχουν κενά πουθενά.
οι αιτήσεις μετάθεσής τους θα πραγματοποιηθούν με βάση τον τρόπο που πραγματοποιούνται σήμερα;

η απάντηση προφανώς και είναι όχι.
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ