βοηθεια μηχανογραφικου: ΑΠΘ ή Παν.Κρητης?

Ξεκίνησε από AntonisPara, 04 Ιουλ 2017, 05:40:48 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

AntonisPara

Καλησπερα φορουμ,

Εδω και λιγες μερες εχουν βγει τα αποτελεσματα των εξετασεων και ειμαι αρκετα ευχαρηστημενος (15.700 μορια). Συμφωνα με αυτα που ακουω μαλλον θα πεσουν οι βασεις λόγω της δυσκολιας των μαθηματικων οποτε πιστευω οτι περναω και στο ΠΑΝ.ΚΡΗΤΗΣ αλλα και στο ΑΠΘ. Εχω ομως εναν ενδοιασμό σχετικα με την σχολη που θελω να διαλεξω.

Αυτο που θα μου αρεσε να κανω ειναι να γινω προγραμματιστης. Μου αρεσει πολυ και εχω ειδη ασχοληθει με μια γλωσσα προγραμματισμου. Γενικα μπορω να φτιαχνω προγραμματα για ωρες χωρις να με κουρασει τοσο πολυ.
   
Απο οτι μου εχουν πει μερικοι φιλοι μου το πανεπηστημιο του Ηρακλειου ασχολειται πιο πολυ με προγραμματισμο σε συγκριση με το ΑΠΘ. Δυστυχως δεν εχω κανενα γνωστο ομως για να μπορω να μαθω τι ακριβως κανουνε στο ΑΠΘ. Ξερει κανενας αν το ΑΠΘ ασχολειτε και αυτο αποκλειστηκα με τον προγραμματισμο ή αν περιλαμβανει και αλλους κλαδους? Ποια θα ηταν η καλητερη επιλογη κατα την γνωμη σας? Μπορω να γινω προγραμματιστης και να ακολουθησω ενα μεταπτυχιακο ιδιας βαρυτητας και στην μια αλλα και στην αλλη σχολη ?

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

Υ.Γ. : Εχω προτιμηση στην σχολη της Θεσσαλονικης (σαν πολη) για αυτο αναρωτιεμαι αν και η σχολη της ειναι αξιολογη αφου συμφωνα με αυτα που ακουγονται του Ηρακλιου ειναι πολυ καλητερη. Με λιγα λογια αν αξιξει να παω στο ΑΠΘ λογο πολης χωρις να επιρεασει πολυ την καριερα μου.

Prog Potato

Τι έκανες τελικά ? Στο ίδιο δίλημμα ήμουν και γω και τελικά έβαλα απθ πρώτα. ::)