Βοήθεια για εργασία

Ξεκίνησε από barcafc009, 26 Δεκ 2012, 04:10:25 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

barcafc009

Καλησπέρα στέκι των πληροφορικών!
Είμαι τεταρτοετής φοιτητής στο Καποδιστριακό και έχω επιλέξει ένα μάθημα που λέγεται διοίκηση και μάρκετινγκ. Στα πλαίσια αυτού του μαθήματος πρέπει να κάνω μια εργασία στην οποία θα πρέπει να φτιάξω ένα κανονικό business plan για μια επιχείρηση που σκέφτηκα εγώ (με πραγματικούς αριθμούς). Δηλαδή η εργασία είναι σαν να ξεκινάω να υλοποίησω την επιχείρηση, αλλά μόνο σε θεωρητικό επίπεδο (μόνο για την εργασία). Εγώ λοιπόν σκέφτηκα να κάνω εργασία για μια ιστοσελίδα ανταλλαγής υπηρεσιών. Αυτό που ζητάω από εσάς είναι, επειδή στο business plan πρέπει να συμπληρώσω ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ χρειάζεται για να φτιαχτεί μια ιστοσελίδα (έξοδα για web designer, server, διατήρηση κτλ.) θέλω από εσάς να μου τα πείτε όλα αυτά όσο το δυνατόν πιο αναλυτικά, ή αν υπάρχει μια σελίδα που να μπορώ να τα βρω όλα μαζεμένα. Δηλαδή τα πάντα που πρέπει να κάνει κάποιος επιχειρηματίας που θέλει να ανοίξει επαγγελματικά μια ιστοσελίδα στην οποία θα έχει διαφημίσεις και από την οποία θα βγάζει κέρδος, και κυρίως τα έξοδα για κάθε συγκεκριμένη δραστηριότητα.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
Δημήτρης