Υποστηρικτικό βιβλίο για τα Δίκτυα

Ξεκίνησε από GeLk, 26 Φεβ 2010, 09:15:01 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

GeLk

Συνάδελφοι,
σε συνέχεια της προσπάθειας που ξεκινήσαμε στον Δ.Π., θα θέλαμε να αναρτήσουμε το "Υποστηρικτικό Βιβλίο" για τα Δίκτυα Υπολογιστών ΙΙ. Το έγγραφο αυτό περιλαμβάνει: α) τις απαντήσεις των ερωτήσεων του βιβλίου, οι οποίες αναφέρονται στην εξεταστέα ύλη β) τη θεωρία σε μορφή ερωτήσεων - απαντήσεων γ) συμπληρωματικές ασκήσεις δ) ενδεικτικό προγραμματισμό ύλης.
Πιστεύουμε ότι ίσως φανεί χρήσιμο σε κάποιους που ... παλεύουν με τα δίκτυα (καθηγητές - μαθητές).
Ευχαριστώ

Γιώργος

Υ.Γ. Για να μπορέσει να μικρύνει το μέγεθος του αρχείου ώστε να ανέβει στο forum, το πέρασα από τον pdf Optimizer του Acrobat με αποτέλεσμα η ποιότητα των εικόνων να μην είναι και τόσο καλή.

chal


Νίκος Αδαμόπουλος

Για άλλη μια φορά συγχαρητήρια...! Πολύ καλή δουλειά!  :)

tom

Συγχαρητήρια και από μένα παιδιά!
Θωμάς Σκυλογιάννης

- Ζήσε σα να' ταν να πεθάνεις αύριο. Μάθε σα να' ταν να ζεις για πάντα.
                                                                                     Μαχάτμα Γκάντι

dpa2006

συγχαρητήρια εξαιρετική δουλειά!
Computer science (abbreviated CS or CompSci) is the scientific and practical approach to computation and its applications. It is the systematic study of the feasibility, structure, expression, and mechanization of the methodical processes (or algorithms) that underlie the acquisition, representation, processing, storage, communication of, and access to information, whether such information is encoded in bits and bytes in a computer memory or transcribed engines and protein structures in a human cell.source:http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_science

Λάμπρος Μπουκουβάλας

κ. Σύμβουλε Γιώργο, μας κακομαθαίνεις... εξαιρετική δουλειά από 100% ποιοτικούς εκπαιδευτικούς!
Λάμπρος Μπουκουβάλας
MSc - MRes

http://blogs.sch.gr/lambrosbouk

Ο Θουκυδίδης  (που τον διαβάζουν οι ξένοι, αλλά όχι εμείς)  έγραφε: «Αταλαίπωρος τοις πολλοίς η ζήτησις της αληθείας, και επί τα ετοίμα μάλλον τρέπονται» (Ι, 20, 3). Οι περισσότεροι δηλαδή αναζητούν αβασάνιστα την αλήθεια και στρέφονται σε ό,τι βρίσκουν έτοιμο. Δεν προβληματίζονται...

meteo_xampos

Πραγματικά είμαι συγκινημένος... Δεν κάνω καμμία πλάκα!!! Είναι απίστευτη η δουλειά που κάνετε παιδιά, και μας δείχνετε
το δρόμο για να συνεχίσουμε να υπηρετούμε τη παιδεία με σωστό τρόπο!!! ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!!

demy8

Ευχαριστούμε πάρα πολύ και τα δυο βιβλία είναι εξαιρετικά χρήσιμα!!Ειδικά για μας που κάνουμε το μάθημα πρώτη φορά....
Και πάλι ευχαριστούμε και συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλειά που κάνατε.

saknik

Και εγώ ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. Όπως επίσης και οι μαθητές μου.

dimpanayio

Με τη δουλεία που έγινε πέρσι στα πλαίσια του forum, καθώς και με τη φετινή προσπάθεια νομίζω ότι έχετε καλύψει μεγάλα κενά με τις διευκρινήσεις που έχετε δώσει. Μπράβο :) :) :)

fema

Πολύ καλή δουλειά. Συγχαρητήρια.
Μπορώ να ανεβάσω το βιβλίο στην ηλεκτρονική τάξη για να έχουν πρόσβαση οι μαθητές μου πιο εύκολα;

GeLk

Φυσικά fema. Αν αυτό σε εξυπηρετεί ... :)

amavidis

 Φέτος διδάσκω τα δίκτυα για πρώτη φορά. Βρίσκω το βοήθημά σας εξαιρετικό! Γεροι να 'μαστε, να συμβάλουμε κι εμείς σε ότι χρειαστεί στο μέλλον.