Ιστοεξερευνήσεις για το μάθημα της Πληροφορικής

Ξεκίνησε από jsari, 05 Απρ 2011, 06:24:00 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

jsari

Στο http://pliroforikiatschool.blogspot.com/2011/04/10.html μπορείτε να δείτε 10 ιστοεξερευνήσεις για το μάθημα της Πληροφορικής. Το έβαλα στα θέματα Γυμνασίου γιατί οι περισσότερες αφορούν το Γυμνάσιο.
Με εκτίμηση,
Σαρημπαλίδης Ιωάννης

tom

Από τον τίτλο νόμιζα ότι πρόκειται για δικές σου ιστοεξερευνήσεις και έπεσα στη δική μου  ;D . Πολύ καλή ιδέα να κάνεις index γιατί υπάρχει πραγματικά ενδιαφέρον υλικό που δε γνώριζα από συναδέλφους.
Η ιστοεξερεύνηση γενικά είναι πολύ ενδιαφέρον τρόπος οργάνωσης δραστηριότητας και έχει το καλό ότι αν ο καθένας αφιερώσει 2-3 ώρες μαζεύεται ένα καλό πακέτο δραστηριοτήτων που α) είναι εύκολα προσβάσιμο και αξιοποιήσιμο και β) εύκολα διαμοιράσιμο. Μπράβο και πάλι.
Θωμάς Σκυλογιάννης

- Ζήσε σα να' ταν να πεθάνεις αύριο. Μάθε σα να' ταν να ζεις για πάντα.
                                                                                     Μαχάτμα Γκάντι

jsari

Θωμά, πρώτα απ' όλα μπράβο σε σένα για την δουλειά σου. Είναι πολύ πρωτότυπη και πολύ ενδιαφέρουσα. Επίσης μπράβο και στους υπόλοιπους συναδέλφους.

Όσο για μένα δεν έχω ασχοληθώ μέχρι τώρα με ιστοεξερευνήσεις και δεν ήξερα και εγώ, μέχρι πριν μία εβδομάδα, ότι υπάρχουν τόσο αξιόλογες προσπάθειες.
Με εκτίμηση,
Σαρημπαλίδης Ιωάννης