Θέμα Γ

Ξεκίνησε από gpapargi, 23 Μαΐου 2011, 09:35:34 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

dimitra

Γιατί υπαρχει περίπτωση να υπάρχει ισοβαθμία μεταξύ κάποιων βαθμών. Οπότε πρέπει να μπει >= στις συνθήκες.
Ενιαίο, δημόσιο και δωρεάν δωδεκάχρονο σχολείο.

gthal

Παράθεση από: iri στις 23 Μαΐου 2011, 12:57:49 ΜΜ
Γιατί να είναι λάθος;
γιατί αν β1=β2 και είναι μέγιστα, τότε θα εμφανίσει το β3. Έτσι δεν είναι ;
Φιλικά,
Γιώργος Θαλασσινός

NIKOS_KALYVAS

ΦΙΛΕ mbathas
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ "ΤΕΛΟΣ" ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ...  (ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΣΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΜΑΣ ΔΕΝ ΣΤΕΚΕΙ)

ΝΙΚΟΣ ΚΑΛΥΒΑΣ
Καθηγητής Πληροφορικής (ΠΕ86)

petrosp13

Αν εννοούμε αυτό (>=) τότε συμφωνούμε
Αλλά σαν σκεπτικό λύσης, δεν είναι λάθος
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

iri

Ναι, έχεις δίκιο. Απλά είχα στο μυαλό μου το >=

Σπύρος Δουκάκης

Πάντως, όποιος έχει δώσει αυτή την λύση με τελεστές αυστηρά μεγαλύτερους ή μικρότερους θα χάσει μόρια.

Παράθεση από: petrosp13 στις 23 Μαΐου 2011, 01:02:55 ΜΜ
Αν εννοούμε αυτό (>=) τότε συμφωνούμε
Αλλά σαν σκεπτικό λύσης, δεν είναι λάθος

kkkerm

Δείτε και τη δική μου απάντηση...  8)

mbathas

Παράθεση από: NIKOS_KALYVAS στις 23 Μαΐου 2011, 01:02:43 ΜΜ
ΦΙΛΕ mbathas
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ "ΤΕΛΟΣ" ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ...  (ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΣΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΜΑΣ ΔΕΝ ΣΤΕΚΕΙ)


ναι έχεις δίκιο,στη λύση που έδωσα θεωρώ ότι θα διαβαστεί τουλάχιστον ένας υποψήφιος.
Μάλλον καλύτερα είναι να βάλουμε εξ'αρχής σαν ελάχιστο βαθμό επιτυχόντα το 101 π.χ
Μιχάλης Μπάθας
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής

mhtsaras2

Παράθεση από: sdoukakis στις 23 Μαΐου 2011, 01:00:36 ΜΜ
Βάλτε ως βαθμούς 60, 60 40

και θα εμφανίσει 40.

και ομως ειναι σωστο αφου κυκλωφορησε σχετικη διευκρηνηση:
οτι δηλαδη οι τιμες δεν ειναι και ισες :)

gthal

Παράθεση από: mhtsaras2 στις 23 Μαΐου 2011, 02:03:50 ΜΜ
και ομως ειναι σωστο αφου κυκλωφορησε σχετικη διευκρηνηση:
οτι δηλαδη οι τιμες δεν ειναι και ισες :)
εννοείς ήρθε σχετική διευκρίνιση στα εξεταστικά κέντρα;
είναι έγκυρο αυτό; πού το ξέρεις ;
τι ακριβώς έλεγε η διυκρίνιση;
Φιλικά,
Γιώργος Θαλασσινός

mhtsaras2

ναι ημουνα υποψηφιος φετος :)
η διευκρηνηση ελεγε οτι να λαβουμε υποψειν μας οτι δεν υπαρχουν ιδιες βαθμολογιες

αυτο βεβαια που μου κανει εντιπωση...:
στο νετ που εχω βρει προηγουμενα θεματα οι διευκρηνησεις μοιραζονταν σε ολους τους μαθητες
φετος 3 διευκρηνησεις  σε 3 μαθηματα δεν μας μοιραστηκαν απλα μας το ανακοινωσαν και το εγραψαν στον πινακα !!!

evry

Δεν έχει καμία σημασία αν οι βαθμολογίες είναι ίδιες. Από την στιγμή που ζητάει την μεγαλύτερη βαθμολογία και όχι την θεματική ενότητα με την μεγαλύτερη βαθμολογία δεν χρειάζεται καμία διευκρίνηση
Για παράδειγμα αν οι βαθμολογίες είναι 60, 60, 60 τότε προφανώς η μεγαλύτερη είναι 60.
Από ότι ξέρω πάντως η ΚΕΕ έστειλε μια διευκρίνηση, υπάρχει και άλλη? δηλαδή σας την διάβασαν σχολείο?

Παράθεση από: mhtsaras2 στις 23 Μαΐου 2011, 02:11:55 ΜΜ
ναι ημουνα υποψηφιος φετος :)
η διευκρηνηση ελεγε οτι να λαβουμε υποψειν μας οτι δεν υπαρχουν ιδιες βαθμολογιες

αυτο βεβαια που μου κανει εντιπωση...:
στο νετ που εχω βρει προηγουμενα θεματα οι διευκρηνησεις μοιραζονταν σε ολους τους μαθητες
φετος 3 διευκρηνησεις  σε 3 μαθηματα δεν μας μοιραστηκαν απλα μας το ανακοινωσαν και το εγραψαν στον πινακα !!!
What I cannot create I do not understand -- Richard Feynman
http://evripides.mysch.gr

spantoulis

Παράθεση από: mhtsaras2 στις 23 Μαΐου 2011, 02:11:55 ΜΜ
ναι ημουνα υποψηφιος φετος :)
η διευκρηνηση ελεγε οτι να λαβουμε υποψειν μας οτι δεν υπαρχουν ιδιες βαθμολογιες

αυτο βεβαια που μου κανει εντιπωση...:
στο νετ που εχω βρει προηγουμενα θεματα οι διευκρηνησεις μοιραζονταν σε ολους τους μαθητες
φετος 3 διευκρηνησεις  σε 3 μαθηματα δεν μας μοιραστηκαν απλα μας το ανακοινωσαν και το εγραψαν στον πινακα !!!
Μήπως έδινες στα εσπερινά? Γιατί στα ημερήσια τέτοια διευκρίνηση δεν ήρθε. Η διευκρίνηση στα ημερήσια έλεγε να θεωρήσετε ότι υπάρχει τουλάχιστον ένας επιτυχών
Η χρήση υπολογιστών ΔΕΝ είναι πληροφορική

Sergio

Παράθεση από: sdoukakis στις 23 Μαΐου 2011, 01:07:06 ΜΜ
Πάντως, όποιος έχει δώσει αυτή την λύση με τελεστές αυστηρά μεγαλύτερους ή μικρότερους θα χάσει μόρια.

Ε βέβαια.. όμως μόρια ή μόριο;  Η μάλλον (ορθότερα) μονάδες ή μονάδα;
Απ τη μια η θητεία μου σε σχολικές αίθουσες: να φλυαρώ - να ελπίζω πως κατι κατάλαβαν - να εξερευνώ - να μαθαίνω. Απ την άλλη, σχεδόν συνομήλικη, η Διδακτική της Πληροφορικής: ερευνά διαδικασίες μάθησης - φλερτάρει με την Ψυχολογία - με καλεί να αφήσω το βλέμμα του Πληροφορικού και να δω με τα μάτια του δασκάλου. Τέκνα των 2, οι απόψεις μου.. (προσαρμοσμένο από τον πρόλογο του βιβλίου "Το μακρόν Φυσική προ του βραχέως διδάσκω" του Ανδρέα Κασσέτα)

Σπύρος Δουκάκης

Μονάδα!!!

Μονάδα!!!