βάσεις μεταθέσεων ΠΕ19-ΠΕ20

Ξεκίνησε από achilleasgr, 01 Απρ 2010, 01:08:05 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

achilleasgr

πως σας φάνηκαν συνάδελφοι οι φετινές βάσεις του κλάδου μας?? η μικρότερη βάση είναι 18 μόρια Γ' ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ και η υψηλότερη 147 στην Β' ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ...εντυπωσιακά υψηλές στην Αθήνα 65,91 και 77,74 για Β' και Γ' αθήνας αντίστοιχα...πολύ υψηλότερες από πέρσι. πάρα πολλοί συνάδελφοι βρίσκονται στην διάθεση του ΠΥΣΔΕ ιδίως στην Αττική(100 μόνο στην Γ' αθήνας).  Καλό πάσχα συνάδελφοι

spin

Όπως λέει και το γνωστό γηπεδικό σύνθημα:
ΔΕ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΕΕΕΕΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΕΕΕΕΕΕΕ ΕΕΕΕΕΕΕΕ

:'(  Με τις υγείες μας...

poursali

η μεγαλυτερη πικρα που πηρα συναδελφοι ηταν η ανακοινωση των βασεων μεταθεσης... ειδικα για την αθηνα που λες απο 60-70 ατομα περυσι σε Β' και Δ' μονο 2 φετος...
ειναι μεμονομενο γεγονος αυτες οι βασεις και σε αυτη την ειδικοτητα? ή γενικοτερο το κακο? και αν ειναι μεμονομενο που οφειλεται?

δεν εχω την ορεξη και την ψυχολογια να το ψαξω... η διαθεση μου ειναι πραγματικα στο ναδιρ... αλλα 2-3 χρονια στην μοναξια... με τις υγειες μας
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

spin

Εγώ φέτος το πήρα πλέον απόφαση πως μετάθεση θα δω μόνο αν γίνουν τα ολοήμερα γυμνάσια ή αν μας βάλουν στα δημοτικά. Αλλιώς αν δημιουργηθούν θέσεις τεχνικής υποστήριξης σε σχολεία (και όχι μόνο). Όλα αυτά συζητιούνται εδώ και καιρό. Κρίνοντας δε και από το γυαλίζον μάτι του Πάγκαλου μέχρι και μετατάξεις μπορεί να παίξουν.
Αν μελετήσετε τις μεταθέσεις θα διαπιστώσετε ότι πολλές από αυτές είναι κρίκοι μιας αλυσίδας που ξεκινά από μετάθεση ειδικής κατηγορίας. Που σημαίνει ότι αν δεν υπήρχε αυτή δε θα δίνονταν και οι υπόλοιπες!


poursali

με την τριετια αυτων που αποσπαστηκαν περυσι σε υπουργειο και δ/νσεις τι θα γινει? θα εχουμε μηπως και αλλαγες φετος στη μοριοδοτηση?
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ

iliasthes

Όσοι αποσπάστηκαν για τριετία θα υπηρετήσουν μόνο τον ένα χρόνο της απόσπασης. Ήταν από τις πρώτες αποφάσεις της νέας Υπουργού. 7η χρονιά πιθανά και πάλι στην Καβάλα....