ερωτηση για την εξεταση του μαθηματος σε παιδι με μαθησιακες δυσκολιες

Ξεκίνησε από npapathomop, 28 Μαΐου 2006, 03:58:54 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

npapathomop

συναδελφοι καλησπερα,ειμαι ο Νικος, καθηγ. πληροφορικης ΠΕ19(για πρωτη χρονια φετος) σε ενα ιδωτικο γυμνασιο-λυκειο.Εκανα μαθημα στις ταξεις Α,Β,Γ γυμν. κ Α λυκειου.

σημερα μου ζητηθηκε να εξετασω την Τριτη ενα παιδι (προφανως με μαθησιακες δυσκολιες) προφορικα στο μαθημα  "Ανάπτυξη εφαρμογών σε προγραμματιστικό περιβάλλον" κ εχω  καποιες ερωτησεις:

α.ποια ειναι ακριβως η υλη ή που θα τη βρω?
β.θεματα προηγουμενων εξετασεων?
γ.θα εξετασω τον υποψηφιο στα θεματα που θα γραψουν οι υπολοιποι ή θα πρεπει να βγαλω εγω θεματα?

υπενθυμιζω οτι ακομα δεν εχω κανει μαθημα στη Γ λυκειου οποτε καθε βοηθεια ευπροδεκτη!!!!!!//   

heartless


filippos

Συνάδελφε,

καλόν είναι να γνωρίζεις ότι δικαιούσαι να ζητήσεις απαλλαγή από την εξέταση ΦΑ (Φυσικώς Αδυνάτων) μαθητών για τον απλό (και προφανή ) λόγο ότι δεν έχεις διδάξει το μάθημα.

Για την ακρίβεια, η επιτροπή του ΒΚ (βαθμολογικού κέντρου) που σε κάλεσε να εξετάσεις έκανε λάθος αφού οι εξεταστές και οι βαθμολογητές του μαθήματος πρέπει να έχουν οπωσδήποτε διδάξει το μάθημα στην τελευταία τριετία, ενώ είναι προτιμότερο να το έχουν διδάξει την τρέχουσα χρονιά.

Αν θέλεις συζήτησέ το με τον πρόεδρο του ΒΚ που σε κάλεσε και πιστεύω ότι δε θα έχει προβλημα να σε απαλλάξει.  Αλήθεια σε ποιό ΒΚ σε κάλεσαν;