Αυτές είναι οι αδικίες, συνάδελφοι...και 1η και 2η ειδικότητα...

Ξεκίνησε από geokra, 01 Δεκ 2011, 05:26:33 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

P.Tsiotakis


stratosg

Παράθεση από: arliba στις 10 Δεκ 2011, 04:22:57 ΜΜ
Είσαι γελοίος! και εγώ λέω ό,τι δεν πρέπει.

εσείς τι λέτε;

Κόρακος εξελεύσεται «κρα».

Παράθεση από: arliba στις 10 Δεκ 2011, 04:55:44 ΜΜ
Aντε να δούμε που θα καταλήξουμε στο τέλος ....

Ας συνεχίσουν λοιπόν οι ψηφοφοβικοί την αιώνια ακατάπαυστη ιντερνετική γλιστρίδα τους και τον άπρακτο αγώνα τους.
Και εμείς να περιμένουμε με αγωνία και ποπ-κορν το επόμενο flame bait στο στέκι.

Προσωπικά έχω ΣΙΧΑΘΕΙ τις συζητήσεις και τις ομιλίες. Πιστεύω ότι ΠΟΤΕ δεν βγαίνει αποτέλεσμα από τις συζητήσεις στα φόρα
και στις συνελεύσεις, με τους ρήτορες να εξαπολύουν τα πύρινα λογίδριά τους και το κοινό να χασμουριέται ή να χασκογελάει.
Ειδικά στην εποχή μας που ο κάθε πικραμένος μπορεί να πάρει ένα (ιντερνετικό) μικρόφωνο και να μιλάει, η κατάσταση έχει χειροτερεύσει.

Η ψηφοφορία είναι η μόνη λύση για να το βουλώσουν τα παπαγαλάκια, αλλά το σύστημα δεν την θέλει αυτή τη λύση.
Βλέπεις το σύστημα ευνοείται από την βαβούρα και την χάβρα ιουδαίων, για να μπορεί να αποφασίζει όπως πάντα για μας, χωρίς εμάς.
Έχει μάλιστα πετύχει να εκπαιδεύσει τους περισσότερους ως ψηφοφοβικούς.
Η Δημοκρατία για να λειτουργήσει χρειάζεται δυστυχώς ανθρώπους με παιδεία.
Παιδεία που κάποτε την είχαμε ως Έλληνες, αλλά την απολέσαμε....

Ξένος ὢν ἀκολούθει τοῖς ἐπιχωρίοις νόμοις.
Να φοβάσαι εκείνον που δεν έχει να χάσει τίποτα.

Νίκος Αδαμόπουλος

Παράθεση από: arliba

Παράθεση από: arliba

Τελικά πρέπει όσοι ΠΕ19 είναι μαθηματικοι να έχουν δεύτερα ειδικότητα μαθηματικά;

εγώ λέω πρέπει.

Είσαι γελοίος! και εγώ λέω ό,τι δεν πρέπει.

εσείς τι λέτε;

Εγώ τώρα γιατί έχω την εντύπωση ότι δεν βγάζω άκρη;  :P

Παράθεση από: arliba στις 10 Δεκ 2011, 04:55:44 ΜΜ
...και το κοινό να χασμουριέται...

+1

stratosg

Γιατί το γκόλουμ του άρχοντα του δαχτυλιδιών, γνωστό κι ως Σμήγκολ,  αποφάσισε να μετακομίσει εδώ και να μας μεταδώσει την τρικυμία που έχει στο κρανίο του.

Έχω αρχίσει να χάνω την υπομονή μου...
Να φοβάσαι εκείνον που δεν έχει να χάσει τίποτα.

arliba

Παράθεση από: stratosg στις 10 Δεκ 2011, 06:23:03 ΜΜ
Ξένος ὢν ἀκολούθει τοῖς ἐπιχωρίοις νόμοις.

βρήκα και άλλες παροιμίες από Ξ ...

Ξίφος τιτρώσκει σῶμα, τὸν δὲ νοῦν λόγος.

Ξυπνήσανε τα τούβλα και σφυράνε από τις τρύπες.       

επίσης ....

Ξύδι χάρισμα, γλυκό σαν μέλι.

Ξύλον αγκύλον ουδέποτ' ορθόν.

και το κορυφαίο ....



;D ;D ;D
"Ευτυχώς, το στέκι είναι (τελικά) μια όαση Δημοκρατίας" -- Keep Growing
Μετά το law-bay.com, καιρός είναι να πάμε και για το law-bay.edu !
Το υπουργείο κυνοβολευτικής υγείας προειδοποιεί: Τα κείμενα που προκύπτουν από ψηφοφορίες. προκαλούν σύγχυση, θυμό, εφίδρωση και υψηλούς καρδιακούς σφυγμούς σε όσους πάσχουν από ψηφοφοβία.

arliba

Παράθεση από: stratosg στις 10 Δεκ 2011, 10:58:52 ΜΜ
Γιατί το γκόλουμ του άρχοντα του δαχτυλιδιών, γνωστό κι ως Σμήγκολ,  αποφάσισε να μετακομίσει εδώ και να μας μεταδώσει την τρικυμία που έχει στο κρανίο του.

Έχω αρχίσει να χάνω την υπομονή μου...

φαντάζομαι κάποιον σαν και σένα, να έμπαινες σε μια χρονοκάψουλα και να μεταφερόσουν 2500 χρόνια πίσω, κάτω από την Ακρόπολη.
Θα έβλεπες χιλιάδες Σμήγκολ και γκολούμ να μιλάνε σχεδόν ταυτόχρονα, να υποστηρίζουν αντικρουόμενες απόψεις, αλλά τελικά να αποφασίζουν!
Η ομιλία τους και οι μέθοδοί τους θα προκαλούσαν τέτοια τρικυμία στο απαίδευτο μυαλό σου, που μάλλον δεν θα το άντεχε η καρδιά σου . :(

Μετά την σύγχυση, ο θυμός  (αυτό από προσωπική παρατήρηση στον εαυτό μου), είναι το επόμενο σύμπτωμα των απαίδευτων όταν έρχονται σε επαφή με την δημοκρατία.
Είπαμε, χρειάζεται παιδεία για να καταλάβουμε την δημοκρατία, δεν μπορεί ο οποιοσδήποτε να την κατανοήσει.
"Ευτυχώς, το στέκι είναι (τελικά) μια όαση Δημοκρατίας" -- Keep Growing
Μετά το law-bay.com, καιρός είναι να πάμε και για το law-bay.edu !
Το υπουργείο κυνοβολευτικής υγείας προειδοποιεί: Τα κείμενα που προκύπτουν από ψηφοφορίες. προκαλούν σύγχυση, θυμό, εφίδρωση και υψηλούς καρδιακούς σφυγμούς σε όσους πάσχουν από ψηφοφοβία.

arliba

Παράθεση από: Νίκος Αδαμόπουλος στις 10 Δεκ 2011, 09:14:01 ΜΜ
   
Παράθεση από: arliba
Τελικά πρέπει όσοι ΠΕ19 είναι μαθηματικοι να έχουν δεύτερα ειδικότητα μαθηματικά;

εγώ λέω πρέπει.


Είσαι γελοίος! και εγώ λέω ό,τι δεν πρέπει.

εσείς τι λέτε;


Εγώ τώρα γιατί έχω την εντύπωση ότι δεν βγάζω άκρη;  :P


Δεν βγάζεις άκρη, γιατί δεν καταλαβαίνεις το υπονοούμενο το οποίο μόνο
οι μυημένοι στην δημοκρατία μπορούν να καταλάβουν.
Στην δημοκρατία δεν έχει καμιά σημασία τι λέει ο καθένας, σημασία έχει μόνον τι ψηφίζει.
"Ευτυχώς, το στέκι είναι (τελικά) μια όαση Δημοκρατίας" -- Keep Growing
Μετά το law-bay.com, καιρός είναι να πάμε και για το law-bay.edu !
Το υπουργείο κυνοβολευτικής υγείας προειδοποιεί: Τα κείμενα που προκύπτουν από ψηφοφορίες. προκαλούν σύγχυση, θυμό, εφίδρωση και υψηλούς καρδιακούς σφυγμούς σε όσους πάσχουν από ψηφοφοβία.

stratosg

Παράθεση από: arliba στις 11 Δεκ 2011, 08:22:27 ΠΜ
βρήκα και άλλες παροιμίες από Ξ ...

και το κορυφαίο ....

Ξανθό μ****, τρελό γ*****

;D ;D ;D

Εκτός από βλάξ και γραφικός είσαι κι αισχρός, αφού αποφάσισες να χυδαιολογείς σε ένα forum στο οποίο έχουν πρόσβαση και μαθητές και τα αστεράκια δεν μπορούν να καλύψουν την προστυχιά της γραφής σου.
Να φοβάσαι εκείνον που δεν έχει να χάσει τίποτα.

arliba

Παράθεση από: stratosg στις 11 Δεκ 2011, 10:15:32 ΠΜ
Εκτός από βλάξ και γραφικός είσαι κι αισχρός, αφού αποφάσισες να χυδαιολογείς σε ένα forum στο οποίο έχουν πρόσβαση και μαθητές και τα αστεράκια δεν μπορούν να καλύψουν την προστυχιά της γραφής σου.

Ενθουσιάζομαι με τα επιχειρήματά σου!

ωραία, το έσβησα, σβήστο και εσύ ΤΩΡΑ! (υπάρχει άμεσος κίνδυνος να εκτεθούν οι μαθητές σε ανεπανόρθωτη βλάβη!)
"Ευτυχώς, το στέκι είναι (τελικά) μια όαση Δημοκρατίας" -- Keep Growing
Μετά το law-bay.com, καιρός είναι να πάμε και για το law-bay.edu !
Το υπουργείο κυνοβολευτικής υγείας προειδοποιεί: Τα κείμενα που προκύπτουν από ψηφοφορίες. προκαλούν σύγχυση, θυμό, εφίδρωση και υψηλούς καρδιακούς σφυγμούς σε όσους πάσχουν από ψηφοφοβία.

stratosg

Δε νομίζω ότι θα καλύψω εγώ τις πομπές σου. Θα το αφήσω για να κατανοήσουν όλοι το επίπεδό σου. Και αν θέλει η ομάδα διαχείρισης μπορεί ελεύθερα να επέμβει στα κείμενά μου και να το αφαιρέσει.

Όσο για το επιτακτικό ΤΩΡΑ! που ακολουθείται από την ειρωνεία σου, επίσης το αφήνω στο Δήμο του Στεκιού να τα αξιολογήσουν.
Να φοβάσαι εκείνον που δεν έχει να χάσει τίποτα.

arliba

Παράθεση από: stratosg στις 11 Δεκ 2011, 10:24:05 ΠΜ
Δε νομίζω ότι θα καλύψω εγώ τις πομπές σου. Θα το αφήσω για να κατανοήσουν όλοι το επίπεδό σου. Και αν θέλει η ομάδα διαχείρισης μπορεί ελεύθερα να επέμβει στα κείμενά μου και να το αφαιρέσει.

Όσο για το επιτακτικό ΤΩΡΑ! που ακολουθείται από την ειρωνεία σου, επίσης το αφήνω στο Δήμο του Στεκιού να τα αξιολογήσουν.

Η παροιμία-"βρισιά" βρίσκεται πια σε ΔΙΚΟ σου κείμενο, οπότε εσύ είσαι από εδώ και πέρα αποκλειστικά υπεύθυνος για το "κακό" που γίνεται στους μαθητές.
Επίσης να ξέρεις ότι ο χαρακτηρισμός βλαξ, αν απευθυνθεί στην πραγματικότητα σε ένα υπαρκτό πρόσωπο, επισύει ποινή εξύβρισης.
Ωραίο παράδειγμα δίνεις στους μαθητές σου!
"Ευτυχώς, το στέκι είναι (τελικά) μια όαση Δημοκρατίας" -- Keep Growing
Μετά το law-bay.com, καιρός είναι να πάμε και για το law-bay.edu !
Το υπουργείο κυνοβολευτικής υγείας προειδοποιεί: Τα κείμενα που προκύπτουν από ψηφοφορίες. προκαλούν σύγχυση, θυμό, εφίδρωση και υψηλούς καρδιακούς σφυγμούς σε όσους πάσχουν από ψηφοφοβία.

arliba

Σε κάθε περίπτωση, δεν έχω καμιά όρεξη να αναλωθώ σε προσωπικές κοκορομαχίες και διαξιφισμούς.
Ευπρόσδεκτοι όσοι απαντάνε με επιχειρήματα, ακόμα και όσοι απαντάνε με γενικούς χαρακτηρισμούς που δεν αφορούν άμεσα συγκεκριμένα πρόσωπα,
δεν θα ασχοληθώ όμως ξανά με όσους εξαπολύουν ευθέως προσωπικές προσβολές στον συνομιλητή τους για να καλύψουν την έλλειψη των επιχειρημάτων τους.

Είμαι εδώ προσπαθώντας να βρω πιστούς της δημοκρατίας, απαίδευτους ή αυτοδίδακτους, μιας και εκπαιδευμένος
στην δημοκρατία δεν είναι κανένας μας, αφού η παιδεία της δημοκρατίας έχει εξαφανιστεί εδώ και 2000 χρόνια.
Και όλοι μαζί οι πιστοί να προσπαθήσουμε να αναστήσουμε αυτό που κάποτε στην Ελλάδα ήταν η δεύτερη φύση μας και
η σημαία της ελευθερίας μας.


Μετά από όλη αυτή την μεγάλη παρένθεση, επανέρχομαι στο θέμα, και θεωρώ ότι το θέμα της δεύτερης ειδικότητας πρέπει
να τεθεί σε ψηφοφορία.
"Ευτυχώς, το στέκι είναι (τελικά) μια όαση Δημοκρατίας" -- Keep Growing
Μετά το law-bay.com, καιρός είναι να πάμε και για το law-bay.edu !
Το υπουργείο κυνοβολευτικής υγείας προειδοποιεί: Τα κείμενα που προκύπτουν από ψηφοφορίες. προκαλούν σύγχυση, θυμό, εφίδρωση και υψηλούς καρδιακούς σφυγμούς σε όσους πάσχουν από ψηφοφοβία.

arliba

Παράθεση από: arliba στις 11 Δεκ 2011, 12:02:32 ΜΜ
Μετά από όλη αυτή την μεγάλη παρένθεση, επανέρχομαι στο θέμα, και θεωρώ ότι το θέμα της δεύτερης ειδικότητας πρέπει
να τεθεί σε ψηφοφορία.

Ένα παρόμοιο θέμα, που αφορά όμως κυρίως τις δεύτερες αναθέσειςυπάρχει ήδη σε ψηφοφορία.

"Ευτυχώς, το στέκι είναι (τελικά) μια όαση Δημοκρατίας" -- Keep Growing
Μετά το law-bay.com, καιρός είναι να πάμε και για το law-bay.edu !
Το υπουργείο κυνοβολευτικής υγείας προειδοποιεί: Τα κείμενα που προκύπτουν από ψηφοφορίες. προκαλούν σύγχυση, θυμό, εφίδρωση και υψηλούς καρδιακούς σφυγμούς σε όσους πάσχουν από ψηφοφοβία.