ανταλαγή πληροφοριών τη μ.δ.δ.υ.

Ξεκίνησε από xaidi, 09 Μαρ 2004, 10:36:21 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

xaidi

θα ήθελα να απευθυνθώ στους καθηγητές που διδάσκουν το μάθημα και χρησιμοποιούν αναγκαστικά αυτό το (προσωπική εκτίμηση)  :furious3:κακογραμένο βιβλίο.
Ολοι μας πιστέυω πως έχουμε δημιουργήσει προσωπικές σημειώσεις, διαγωνίσματα, βοήθημα για τα παιδιά μια και στο εμπόριο ή στο διαδίκτυο δεν υπάρχουν βιβλία που απευθύνονται ειδικά σε αυτό.
προτείνω πως αν υπάρχει διάθεση και ενδιαφέρον, θα  πρέπει να αρχίσουμε να τις ανταλάσουμε ώστε να δημιουργήσουμε μια βάση και γι΄αυτό το μάθημα, το κατά τα άλλα πολύ ενδιαφέρον.
βέβαια ακούγεται και το ενδεχόμενο να αποσυρθεί. ???
Ευχαριστώ,

Μιχάλης Χατζηθεοχάρους

Αγαπητή xaidi
      Είμαι καινούριος στο χώρο και ψάχνω οποιαδήποτε βοήθεια ώστε να είναι πιο ρεαλιστικό αυτό που κάνω.Διαβάζω ότι δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο βιβλίο το οποίο να ασχολείται με το συγκεκριμένο μάθημα και μόλις σήμερα μου έδωσαν δύο ώρες στη Β Λυκείου.Διάβασα λίγο το σχολικό βιβλίο και μου φάνηκε τελείως ασύνδετο και ρηχό.Οποιαδήποτε βοήθεια σε οτι αφορά το μ.δ.δ.υ θα ήταν καλοδεχούμενη.
                          Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων
                                           Μιχάλης Χατζηθεοχάρους
                            

Hatzi

Αγαπητή xaidi
      Είμαι καινούριος στο χώρο και ψάχνω οποιαδήποτε βοήθεια ώστε να είναι πιο ρεαλιστικό αυτό που κάνω.Διαβάζω ότι δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο βιβλίο το οποίο να ασχολείται με το συγκεκριμένο μάθημα και μόλις σήμερα μου έδωσαν δύο ώρες στη Β Λυκείου.Διάβασα λίγο το σχολικό βιβλίο και μου φάνηκε τελείως ασύνδετο και ρηχό.Οποιαδήποτε βοήθεια σε οτι αφορά το μ.δ.δ.υ θα ήταν καλοδεχούμενη.
                          Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων
                                          
                            

P.Tsiotakis

#3

Μανώλης Κιαγιάς

http://users.chan.sch.gr/sonic2000gr

   φοβερός ή όχι  ;;

Με εκτίμηση,


linatwin

Τέλειο το βιβλίο...(με τον παπαγάλο...αυτό προσπαθούν να πετύχουν με τους μαθητές... )
όσο για το σχολικό βιβλίο...ας μείνει ασχολίαστο...
είμαι νέα στο χώρο αλλά δεν νομίζω να είναι αυτό το πρόβλημα...μια και έχω ασχολειθεί και με άλλα βιβλία και δεν είναι ίδια η αποψή μου...