Νέα ύλη 2020

Ξεκίνησε από P.Tsiotakis, 30 Μαΐου 2019, 09:28:43 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Λαμπράκης Μανώλης

Και σήμερα πάντως η υπουργός το πρωί στον Αντ1 νομίζω είπε πως η ύλη είναι μεγάλη και θα κάνει τις απαραίτητες διορθώσεις... Από φέτος κατάλαβα εγώ, τώρα πότε ακριβώς και ποιοι θα το κάνουν δεν είπε..

Λαμπράκης Μανώλης

https://www.kathimerini.gr/1033850/article/proswpa/synentey3eis/nikh-keramews-sthn-k-allazoyn-ola-sta-aei-katargeitai-to-asylo?fbclid=IwAR2_--Hx89EpwWWOnPvoJsZaPFB72rUbwKJMBJ7BB4QsJ5oeuP0LMXUEC0c

καλημερα σε όλους

και εδώ μιλάει για αλλαγή στην ύλη σίγουρα από φέτος ... εγώ προσωπικά δεν θα διδάξω τίποτα καινούριο το καλοκαίρι, από Σεπτάμβρη με το καλό που θα ξέρουμε (ελπίζω) ποια θα είναι τελικά η εξεταστέα ύλη

ikariofil

Δυστυχώς δεν βλέπω να αλλάζει η εξεταστέα ύλη από την στιγμή που ανακοινώθηκε σε ΦΕΚ

https://www.esos.gr/sites/default/files/articles-legacy/exetastea_yli_panelladikes_2020.pdf





petrosp13

Δεν μπορεί να βγει καινούριο ΦΕΚ;
Παπαδόπουλος Πέτρος
Καθηγητής Πληροφορικής

tsioulak

Παράθεση από: petrosp13 στις 17 Ιουλ 2019, 02:25:27 ΜΜ
Δεν μπορεί να βγει καινούριο ΦΕΚ;

Μια χαρα μπορει να βγει καινουριο ΦΕΚ ΑΛΛΑ αν κανει σοβαρες αλλαγες μπορει να φερει τα πανω κατω, ηδη εγινε ζητημα με το βιβλιο των μαθηματικων γενικης (το οποιο αδικως τυπωθηκε), και επειδη μεγαλες αλλαγες της υλης (ειτε προς τα πανω) ειτε προς τα κατω φερνουν μεγαλη ανακατοσουρα στην ιδιωτικη εκπαιδευση (και ΦΜΕ και ιδιωτικα σχολεια) δεν πιστευω οτι θα το κανει η κυβερνηση απο φετος (ηδη υπεστη μια μεγαλη ανακατοσουρα η ιδιωτικη εκπαιδευση), ΑΝ κανουν αλλαγες (που μπορει και να μην κανουν καθολου) πιστευω οτι θα ειναι πολυ μικρες (κανα κεφαλαιο εδω, καμια παραγραφο εκει κλπ) και οτι μαλλον δεν θα δουμε καμια διαφορα εμεις (ποτε ασχοληθηκαν με εμας για να ασχοληθουν και τωρα).

alejandro52

Ξέρετε πότε θα έχουμε διαθέσιμα και τα καινούρια βοηθήματα (Για παράδειγμα του Καρκαμάνη)? Φαντάζομαι ότι και οι συγγραφείς τα έχουν χαμένα με τις αλλαγές που έγιναν και μπορεί να γίνουν.