Διαγώνισμα ΑΕΠΠ 2009-2010

Ξεκίνησε από gpapargi, 06 Νοε 2009, 10:44:20 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

gpapargi

Καλημέρα

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος το στέκι θα συγκροτήσει ομάδα με σκοπό να φτιαχτεί το τελικό επαναληπτικό διαγώνισμα εφ’όλης της ύλης. Το διαγώνισμα θα είναι διαθέσιμο προς όλους (μαθητές, καθηγητές σχολείων και φροντιστηρίων)

Η συμμετοχή είναι όπως πάντα ελεύθερη και το κλίμα παρεΐστικο. Όποιος θέλει να συμμετάσχει απλά δηλώνει συμμετοχή (απαντώντας σε αυτό το μήνυμα) και αποχτά πρόσβαση στον κλειστό πίνακα που θα φτιαχτεί για αυτό το σκοπό.

Το ζητούμενο είναι όπως πάντα το καλό του μαθήματος. Ζητάμε θέματα έξυπνα, πρωτότυπα που να ελέγχουν την πραγματική κατανόηση χωρίς να είναι δύσκολα. 

Γράφω και 2 λόγια για τον τρόπο λειτουργίας της ομάδας

Οι υποχρεώσεις που έχει κάθε μέλος είναι οι εξής:

Πρώτον να στείλει θέματα (όχι μόνο θέμα 3 και 4, αλλά από όλα)
Δεύτερον να ελέγξει τα θέματα των άλλων και να βοηθήσει στην επιλογή θεμάτων (που συνήθως είναι τροποποιήσεις αρχικών προτάσεων)
Τρίτον να ασκήσεις κριτικές στα επιλεγμένα θέματα έτσι ώστε να εξαλειφτούν τυχόν λάθη και ασάφειες.

Τα μέλη είναι ισότιμα ως προς το δικαίωμα να κάνουν ενστάσεις, δεν υπάρχουν παλιοί και νέοι και όλα αποφασίζονται κατόπιν διαλόγου. Πάντως είναι κανόνας της ομάδας όταν ένα θέμα συγκεντρώνει ενστάσεις κόβεται.

Τα υπόλοιπα θα τα πούμε στον κλειστό πίνακα. Η ομάδα περιμένει τις φετινές συμμετοχές. Όποιος αισθάνεται ότι μπορεί να βοηθήσει στο να φτιαχτεί ένα ποιοτικό διαγώνισμα… που θα δείξει προς όλες τις κατευθύνσεις ότι το μάθημα μας μπορεί να γίνει πολύ ωραίο… να μια καλή ευκαιρία.

dg69

Δηλώνω συμμετοχή
Γιακοβής Δημήτρης
giakovis@sch.gr

Νίκος Αδαμόπουλος

Μέσα κι εγώ φέτος...

Χρειάζεται email;

(Δημήτρη μη βάζεις έτσι το email σου γιατί θα γίνει στόχος από spammers...!)

gpapargi

Δε χρειάζεται mail στην δήλωση συμμετοχής. Θα τα ανταλλάξουμε βέβαια στον κλειστό πίνακα για τη περίπτωση που θέλουμε να επικοινωνήσουμε αλλά υπάρχει πρόβλημα στο στέκι.

papet

Με ΜΕΓΑΛΗ χαρά... κι εγώ μέσα!
(τα προηγούμενα δύο χρόνια το ήθελα πάρα πολύ αλλά δεν είχα τον απαιτούμενο χρόνο)
May the Force b with u...
papet

alkisg

Έφτιαξα τον κλειστό πίνακα εργασίας και ρύθμισα τα δικαιώματα πρόσβασης, αν δείτε πουθενά πρόβλημα πείτε μου.
Καλή δύναμη και καλή δουλειά και για φέτος!!! :)

gpapargi

Thanks για όλα.
Και αν σου έρθει και κανένα θέμα σαν εκείνα τα ωραία (bowling, ξυπνητήρι κλπ)... ξέρεις...  ;)

georgesp

Δηλώνω κι εγώ συμμετοχή.

Γιώργος Σπηλιωτόπουλος

pgrontas

Δηλώνω και εγώ συμμετοχή.
Παναγιώτης Γροντάς

ΥΓ: Δημήτρη, η ΣΑΕΠ πώς σου φάνηκε;
Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute - Harold Abelson

andreas_p

Καλή μας δύναμη

pian2 at sch dot gr

michaeljohn


meteo_xampos

Κι εγώ δηλώνω συμμετοχή

Laertis

Παρών  :)

Γιώργος Νικολακάκης
Νικολακάκης Γιώργος
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής
http://users.sch.gr/gnikola

gouvasg

Καλό μας διαγώνισμα!
Με λίγο διαθέσιμο χρόνο, ελπίζω να ανταποκριθώ πλήρως στις υποχρεώσεις μου.
Γεώργιος Γκούβας
Μηχ. Η/Υ-Σ
www.gouvas.eu

jgalano

Παρών ...  8)

Γιάννης Γαλανόπουλος