what is this?..................απογραφή

Ξεκίνησε από dora, 10 Ιουν 2010, 08:16:55 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

iliasthes

Εντάξει κάποια αυτόματη γεννήτρια θα παίξει και αυτόματη αποστολή είτε στο mail, είτε στο κινητό που δηλώσαμε (πάντως απαγοαρευόταν κάποιος να μην έχει ούτε mail, ούτε κινητό, ), αλλά δεν μπορούσε να δημιουργείται αυτόματα και να αποστέλλεται εκείνη τη στιγμή; Να νιώθεις μια σιγουριά οτι είσαι εντάξει; Όσοι γνωστοί μου απογραφήκαν έχουν το άγχος αν είναι καλυμμένοι με αυτόν τον κωδικό ή όχι. Ακόμα και το μήνυμα στο τέλος χάθηκε να βγαίνει σε pdf να το κρατάς ως απόδειξη, και να νιώθεις κατοχυρωμένος;

skoud

Ενώ οι μαθητές ξέχασαν από καιρό τα λάθη του δασκάλου, αυτός ακόμα τα θυμάται...

Νίκος Αδαμόπουλος

Δοκίμασα το ΑΦΜ μου και μου έβγαλε:

30/7/2010 13:40 Κωδικοί απογραφής για τον ΑΦΜ .................

14/07/2010 03:08 .........................==
Με βάση στοιχεία της 30/07/2010, ο εκκαθαριστής μισθοδοσίας ΔΕΝ έχει στείλει στοιχεία μισθοδοσίας στην Ενιαία Αρχή Πληρωμών για εσάς. Προτείνουμε να επικοινωνήσετε μαζί του προκειμένου να επισπεύσει την προετοιμασία και τις διαδικασίες ένταξής του στην Ενιαία Αρχή Πληρωμών

???????!!!!!

pthomop

Και σε μενα το ιδιο βγαζει >:(. Προφανως ο διαχειριστης μας στο γραφειο που ανηκουμε δεν εχει στειλει το αρχειο excel που συμπληρωθηκε τον Μαρτιο. :'(

Μηπως προμηνυει κατι κακο?

skoud

Δεν ανησυχώ ιδιαίτερα γιατί όσους συναδέλφους ρώτησα (και είναι από διαφορετικές περιοχές), το ίδιο τους βγάζει. Ίσως δεν έχουν καταχωρηθεί ακόμα τα στοιχεία από το excel. Θα δούμε.
Ενώ οι μαθητές ξέχασαν από καιρό τα λάθη του δασκάλου, αυτός ακόμα τα θυμάται...

Laertis

Εμένα με έχει κανονικά καταχωρισμένο με την ημερομηνία, ώρα και κωδικό απογραφής.
Το σύστημα δούλεψε !!!  ;D
Νικολακάκης Γιώργος
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων
Καθηγητής Πληροφορικής
http://users.sch.gr/gnikola

orchid

Παράθεση από: Νίκος Αδαμόπουλος στις 30 Ιουλ 2010, 01:42:11 ΜΜ
Δοκίμασα το ΑΦΜ μου και μου έβγαλε:

30/7/2010 13:40 Κωδικοί απογραφής για τον ΑΦΜ .................

14/07/2010 03:08 .........................==
Με βάση στοιχεία της 30/07/2010, ο εκκαθαριστής μισθοδοσίας ΔΕΝ έχει στείλει στοιχεία μισθοδοσίας στην Ενιαία Αρχή Πληρωμών για εσάς. Προτείνουμε να επικοινωνήσετε μαζί του προκειμένου να επισπεύσει την προετοιμασία και τις διαδικασίες ένταξής του στην Ενιαία Αρχή Πληρωμών

???????!!!!!

Τα ίδια έβγαλε και σε μένα και δοκίμασα 3 ΑΦΜ, το δικό μου, του συζύγου και της μαμάς (  :D   :P ). Η μητέρα εκπαιδευτικός, σε διαφορετική διεύθυνση από μένα, και ο σύζυγος ειδική κατηγορία. Τίποτα δεν έχουν διασταυρώσει ακόμα προφανώς.
Άννα Βεσυροπούλου - ΠΕ19

za√‘ag

Η ιστορία ως γνωστόν επαναλαμβάνεται....
Δείτε μια παλιότερη απογραφή.
«Δεν υπάρχει λόγος να θέλει κανείς έναν υπολογιστή στο σπίτι του»--Ken Olson, πρ. της DEC, 1977
«Τα 640KB RAM επαρκούν για να τρέξει κάθε πρόγραμμα»--Bill Gates
Δείτε κι άλλες ιστορικές ατάκες  εδώ

poursali

εμένα βγάζει αυτό. τι σημαίνει;

Παράθεση
Με βάση στοιχεία της 29/07/2010 00:00, ο εκκαθαριστής μισθοδοσίας έχει στείλει στοιχεία μισθοδοσίας στην Ενιαία Αρχή Πληρωμών μόνο κατά την πιλοτική φάση του έργου. Ο φορέας σας φαίνεται να εργάζεται για να είναι συνεπής με τις υποχρεώσεις του έναντι της Ενιαίας Αρχής Πληρωμών, αλλά δεν έχει ολοκληρώσει ακόμα τις απαραίτητες διαδικασίες

ΥΓ: δεν ξέρω αν έχει σχέση, αλλά όταν καταχωρούσαμε τα στοιχεία σε εκείνο το excel πριν κάποιους μήνες το όνομά μου ήταν μέσα σε αυτά με τους συναδέλφους του σχολείου μου. Τώρα όμως δήλωσα το γραφείο ως οργανική θέση διότι είμαι σε διάθεση. Κάτι μου λέει ότι θα προσπαθούμε να βγάλουμε άκρη σε λίγο καιρό.
μετρον αριστον
είμαι τζαμπατζής, χρησιμοποιώ λίνουξ