Εγκατάσταση πρόσθετου w3 total cache σε wordpress ιστοσελίσα

Ξεκίνησε από vigor, 11 Αυγ 2015, 12:01:39 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

vigor

Συνάδελφοι, επιχειρώ να κάνω εγκατάσταση του w3 total cache στην wordpress ιστοσελίδα σχολείου ου φιλοξενείται στο ΠΣΔ. Δεν ολοκληρώνεται παρόλο που έχω προσπαθήσει αρκετές φορές σε διαφορετικές μέρες τον τελευταίο καιρό. Ή εγκατάσταση  κολλάει στην αποσυμπίεση πακέτου για αρκετή ώρα.
Επιχείρησαν με filezilla με μεταφορά του φακέλου στο φάκελο wp-contents/plugins. Όταν πάω όμως στον πίνακα ελέγχου δεν βλέπω το πρόσθετο στην εκάστοτε ενότητα.
Τι φταίει λέτε ; Είναι θέμα σερβερ του ΠΣΔ ; Μπορώ να κάνω κάτι εγώ πριν στείλω ticket στο helpdsk ;

vigor

Μετά από πολύ ψάξιμο στο google δεν βρήκα κάποια λύση. Μου ήρθε ή ιδέα να κοιτάξω προσεκτικά το κομμάτι της μεταφοράς των αρχείων του πρόσθετου κάνοντας χρήση του filezilla,  όπως ανέφεραν στο προηγούμενο μήνυμά μου.
Διαπίστωσαν ότι μετά την αποσυμπίεση του αρχείου που κατέβασα, δημιουργήθηκε ένας φάκελος από το winzip και μέσα σ' αυτόν υπήρχε ο φάκελος του πρόσθετου. Εγώ λοιπόν ανέβασα αρχικά το φονικό φάκελο, αυτό του winzip δηλαδή αντί να ανεβάσω τον φάκελο του πρόσθετου. Το αποτέλεσμα ήταν να μην φαίνεται το πρόσθετο στον πίνακα ελέγχου του περιβάλλο ντος διαχείρισης του wordpress.