Πληροφορική παπει ή ασοεε;

Ξεκίνησε από theo_dora, 29 Ιουν 2016, 02:37:55 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

theo_dora

Καλησπέρα. Αναζητώ βοήθεια στην συμπλήρωση του μηχανογραφικού μου. Ενδιαφέρομαι για σχολές πληροφορικής στην Αθήνα, και συγκεκριμένα που να μου δίνουν τις κατάλληλες βάσεις για να ασχοληθώ με τον κλάδο του προγραμματισμού και του λογισμικού. Ως πρώτη επιλογή έχω ασυζητητί το ΕΚΠΑ, κυρίως για τις καταπληκτικές συστάσεις που έχει αλλά και για την καθαρή κατεύθυνση του λογισμικού την οποία μπορώ να ακολουθήσω. Όμως σε περίπτωση που τα μόρια μου δεν είναι αρκετά για εκπα φέτος (16.300) σκέφτομαι να δηλώσω είτε ΠΑΠΕΙ ή ΟΠΑ τα αντίστοιχα τμήματα πληροφορικής. Στο παπει ήθελα να πάω αρχικά, καθώς είδα την κατεύθυνση τεχνολογίας λογισμικού και ευφυών συστημάτων που παρέχει στο 3ο έτος. Όμως τώρα ακούω και πολύ καλά λόγια για το τμήμα της ασσοε, όμως δεν ξέρω κατά πόσο οι κατευθύνσεις είναι σχετικές με το λογισμικό και τον προγραμματισμό που με ενδιαφέρει ( Πληροφοριακα Συστηματα και Ασφαλεια-Βασεις Δεδομενων και Διαχειριση Γνωσης). Οποιαδήποτε άποψη για το ποια θα ήταν η πιο κατάλληλη επιλογή θα μου φανεί ιδιαίτερα χρήσιμη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.