Ερώτηση για Νέο βιβλίο Προγραμματισμού στο ΕΠΑΛ

Ξεκίνησε από ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΝΕΣΤΟΡΑΣ, 05 Δεκ 2016, 11:26:13 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΝΕΣΤΟΡΑΣ

Μήπως γνωρίζει κάποιος από που μπορούμε να αγοράσουμε το σχολικό εγχειρίδιο ΣΕ ΈΝΤΥΠΗ ΜΟΡΦΉ
με τη νέα ύλη για το Προγραμματισμό στο ΕΠΑΛ???

Καθώς επίσης για για το νέο εγχειρίδιο για τα Δίκτυα Η/Υ.


ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΝΕΣΤΟΡΑΣ

Ζητώ για αγορά τα σχολικά εγχειρίδια μαθητή : Δίκτυα Υπολογιστών και Προγραμματισμό Υπολογιστών

όποιος μπορεί να μου τα διαθέσει ας επικοινωνήσει με προσωπικό μήνυμα μαζί μου

aprekates

Συνάδελφε αυτό το θέμα κοντεύει να γίνει ταμπού για το forum.
Δεν υπάρχει πληροφόρηση επίσημη γιατο τί συμβαίνει.

Για την ώρα καλύτερα εκτύπωσε τα. (εκτος από το εργασιών προγρ. που δεν υπάρχει ουτε σε ηλεκτρονικη μορφή , επίσημη τουλάχιστον)

Γιάννης Αναγνωστάκης

Δεν νομίζω ότι έχουν τυπωθεί σε παραπάνω αντίτυπα τα βιβλία αυτά για να κυκλοφορήσουν στο εμπόριο...Νομίζω ότι τυπώθηκαν όσα ακριβώς χρειάζονται για τις ανάγκες των σχολείων +1,2 για κάθε σχολείο....

demy8

ΠαράθεσηΓια την ώρα καλύτερα εκτύπωσε τα. (εκτος από το εργασιών προγρ. που δεν υπάρχει ουτε σε ηλεκτρονικη μορφή , επίσημη τουλάχιστον)

δηλαδή υπάρχει ανεπίσημη έκδοση;;

evry

What I cannot create I do not understand -- Richard Feynman
http://evripides.mysch.gr

demy8

Εγώ εννοούσα για το τετράδιο μαθητή.Αν ηταν για μένα η απάντηση.

ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΝΕΣΤΟΡΑΣ

Επειδή πραγματικά επικρατεί χάος ειδικά στα μαθήματα του ΕΠΑΛ
τουλάχιστον ιστοτόπους με υλικό για τον προγραμματισμο υπάρχει ?

Αν κάποιος έχει υπόψην πηγές ηλεκτρονικές με ασκήσεις ιδιαίτερα για τον προγραμματισμό

και μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα ήταν καλό !!!

Γιάννης Αναγνωστάκης

Υπάρχει κάποιο update για την κυκλοφορία , έστω ηλεκτρονικά, του τετραδίου μαθητή, στο Προγραμματισμό..;

gavdouinos

Στον κατάλογο διδακτικών βιβλίων προς εκτύπωση για τα Ημερήσια ΕΠΑΛ σχολικού έτους 2016-2017

http://publications.cti.gr/2016-17/epal-16-17

ΥΠΗΡΧΕ τετράδιο μαθητή για το προγραμματισμό με κωδικό 24-0577, μέχρι πριν 15 μέρες
Εχει διαγραφεί ο κωδικός, άρα μάλλον δεν πρέπει να περιμένουμε τίποτα.....
Όταν βάλουν την Python στο ΕΝΙΑΙΟ θα είναι όλα τα βιβλία στα σχολεία από τον Σεπτέμβριο
Εμείς προετιμάζουμε τα παιδιά στα τυφλά.

Αν έχει κάποιος καλύτερη ενημέρωση ας μας διαφωτίσει

aprekates

Παράθεση από: demy8 στις 07 Δεκ 2016, 02:20:07 ΜΜ
δηλαδή υπάρχει ανεπίσημη έκδοση;;

Κυκλοφόρησαν κάποιες ασκήσεις από υποτιθέμενο προσχέδιο στο φόρουμ που από τι κατάλαβα το είδαν κάποιοι σύμβουλοι.. Πιθανολογώ κάτι υπήρχε αλλά αν ισχύει το post του gavdouinos μάλλον λόγω της python και των αλλαγών δυσκολίες υπάρχουν καθυστερήσεις .